Ekim Ayında Çıkan KitapLar

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 28 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Ekim Ayında Çıkan KitapLar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Şebeke / Siyonistlerle Nazilerin İşbirliğini Gösteren 51 Belge
  Lenni Brenner, Profil Yayıncılık
  Şebeke Siyonistlerin soykırım öncesinde ve katliam boyunca Nazilerle nasıl işbirliği yaptığını gösteren 51 belgeyi ilk kez kamuoyuna açıklıyor. On yıllar önce İngiltere’de basılan belgelerin bazıları halk arasında pek bilinmemektedir ve bu vesileyle ilk kez dünya kamuoyuna sunulmaktadır.
  Madam Blavatsky ve Gizli Öğreti
  Murat Sağlam, Mitra Yayıncılık

  Kitap, ünlü Rus Okültist Madam Blavatsky ve onun dev eseri Gizli Öğreti’yi çevreleyen sırları aydınlatan yazılardan oluşmaktadır. Kadınların toplumda ikinci dereceden rol aldığı bir çağda ona “maceraperest” diyorlardı. Hindistan’ı, Tibet’i, Orta Asya’yı, Rusya’yı, Afrika’yı, Kuzey ve Güney Amerika’yı tek başına dolaşan bir insan olarak bu namı fazlazıyla haketmiştir.
  Kariyerim Gelecek mi?
  Yasemin Sungur, Crea Yayıncılık

  Kariyer, bütün yaşamınıza etki eden gelişim ve kendini bulma yolculuğudur. Bu yolculukta mutluluğa ulaşmak, herkesin gizli rüyasıdır. Gideceğiniz yeri bilmiyorsanız, hangi yoldan gittiğinizin önemi yoktur. Nereye gideceğini bilmeyenler, başkalarının istediği yerlere gider.
  Yüreğini Güncelle
  Zeynep Oktuğ, Sistem Yayıncılık

  İlişkinizde yaşadığınız sorunların farkında olmakla olmamak arasında seçim yapmak durumunda kaldığınızda, ‘var olmak’ istiyorsanız, farkında olmayı tercih edin…
  Hz. İbrahim'in Vasiyeti
  Sam Bourne, Altın Kitaplar

  Irak Savaşı’nda Saddam’ın iktidardan düşürülmesiyle ülkede bir kaos yaşanmış, asayiş sağlanamadığı için müzeler yağmalanmaya başlamıştır. Bağdat Müzesi de bu yağmadan nasibini alır. Iraklı küçük bir çocuk, tesadüf eseri müzenin gizli bir bölümünde eski bir kil tablet bulur.
  Şirket ve Parti / Genç Parti Ve Yeni Siyaset
  H. Bahadır Türk, İletişim Yayınları

  Genç Parti, örneğin İtalya’da bir dönem iktidar olan Berlusconi’nin Forza Italia’sıyla beraber, bu tarzı analiz etmeye son derece elverişli bir vakadır. H. Bahadır Türk, Genç Parti vakasıyla ilgili ayrıntılı incelemesinde, politikanın esasına dair bu krizi de sorguluyor.
  Kırmızılı Kadın
  Eileen Goudge, İnkılap Yayınları

  Eileen Goudge, New York Times’ın en çok satan yazarı ve çağdaş roman yazarlarından en çarpıcı olanıdır. Bu romanında, güçlü bir aşk ve kurtuluşun, bir kadının geçmişindeki sırları gömebilmek için neler yapabileceğinin hikâyesini anlatıyor.
  Barmenin Elkitabı 800'den Fazla Kokteyl Tarifi
  Kathy Hamlin, Alfa Yayınları

  Bu kullanışlı kitap, ister amatör, ister profesyonel her barmenin elinin altında bulunması gereken bir kılavuz.
  Çocuğum ve Ben
  Abdullah Purtaş , Timaş Yayınları

  Çocuklar neden yalan söyler? Hiperaktivite haylazlık mı yoksa hastalık mı? Çocuğum tırnaklarını kemiriyor Ne yapmalıyım? Eyvah! Kardeşim olacak
  Sufi Psikolojisi
  Kemal Sayar, Timaş Yayınları

  Ruhun bilgeliğine ulaşmak için bilgeliğin ruhuna nüfuz etmeliyiz. Sufi Psikolojisi, yeraltındaki bu eşsiz hazineyi gün yüzüne çıkaracak bir kılavuz niteliğinde.
  Mutluluk ve Mutsuzluk
  Brigitte Labbe-Michel Puech, Günışığı Kitaplığı

  On ikinci kitap, yaşamın içindeki olaylardan yola çıkarak mutluluk ve mutsuzluk kavramlarını işliyor. Yaşamı ve dünyanın işleyişini anlamaya çalışan çocuklara, temel kavramları doğru sorular sorarak düşündüren dizi hem çocuklar hem öğretmenler hem de anne babalar için benzersiz bir kaynak niteliğinde.
  Abdülhamid'in Hükümdarlığında Yirmi Yıl
  Fausto Zonaro, Yapı Kredi Yayınları

  Abdülhamid'in Hükümdarlığında Yirmi Yıl / Fausto Zonaro'nun Hatıraları ve Eserleri'nde, sanatçının İstanbul'a gelişi ve burada kaldığı yıllar boyunca yaşadıkları ve tarihsel tanıklıkları yer alıyor.
  Hiram'ın Kitabı - Masonluk, Venüs ve İsa'nın Hayatının Gizli Anahtarı
  Christopher Knight & Robert Lomas, Bilge Karınca Yayınları

  Hiram'ın Kitabı, masonlukla ilgili pekçok gizemli soruyu ve antik bir bilmin mason ayinlerinde gizlenerek nasıl günümüze kadar getirildiğini açıklıyor. Resmi tarihin ve genel geçer bilgilerin ötesini merak edenler için bukunmaz bir kaynak kitap...
  Kim Korkar 21. Yüzyıldan
  Bertrand Badie, NTV Yayınları
  Soğuk Savaş’ın sona ermesiyle “yeni uluslararası düzen”in başlangıcı ilan edilmiş olsa da, dünya tam bir düzensizlik içinde görünüyor. Özellikle Ortadoğu’daki krizler (Irak, İsrail-Filistin çatışması), şiddetin ve güvensizliğin yayılması kamuoyunda telaşa yol açtı ve gelecek hakkında karamsar yaklaşımları besledi.
  Hayata Dair
  Nevzat Tarhan, Epsilon Yayınları

  Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Dr. Elif Ilgaz Aydınlar'ın birlikte hazırladıkları Yaşama Sevinci "Hayata Bakış" adlı televizyon programından derlenen kitap, aynı zamanda sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın kılavuzu olmaya da çalışıyor.
  Kırmızı Kitap
  Muhammet Kutlu, Profil Yayıncılık

  İddia ediyoruz: Bu kitabı okuyanlar, kendilerini “Ya Türkiye’nin başına böyle bir lider geçerse?” demekten alamayacaklar
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ekim Ayında Çıkan Forum Tarih
2010 Ekim Ayında Sinemalarda En Çok İzlenen Filmler Sinema Dünyasından Haberler 28 Ekim 2010
TRT Çocuk 1 Ekimde yayında Populer Uydular Frekanslar 25 Eylül 2008
29 Ekim sloganları Güzel Sözler-Mesajlar 8 Şubat 2017
Yer çekimi olmayan bir ortama alışmak için neler yapmalı kısaca Sorular ve Cevaplar 31 Ocak 2017
İyi olacak hastanın hekim doktor ayağına gelir sözü ile ilgili kompozisyon örneği Makaleler-Denemeler 30 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş