Einstein’ın Başarıya Dair Söylediği 10 Özlü Sözü

'Güzel Sözler-Mesajlar' forumunda Mavi_inci tarafından 15 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Einstein’ın Başarıya Dair Söylediği 10 Özlü Sözü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Einstein’ın Başarıya Dair Söylediği 10 Özlü Sözü

  Einstein’ın Başarı Sırları

  En ünlü ve en etkili bilim adamlarından biri olan Albert Einstein’ın zekâsına hayran olmamak mümkün değil… Fizikte devrim yapan, bilime sayısız fayda sağlayan bu dahi kilişiğin başarı sırlarını merak ediyor musunuz? İşte Einstein’dan başarıya götüren önemli sözler…

  1. Merakınızın peşinden gidin  “Benim özel bir yeteneğim yok. Yalnızca tutkulu bir meraklıyım.”Sizin merakınızı çeken nedir? Neyi en çok merak ediyorsunuz? Benim merak ettiğim neden bazı insanların başarılı olup bazılarının olamadığıdır. Bu yüzden yıllarca başarı üzerine çalıştım. Merakınızın peşinden giderseniz başarıya ulaşırsınız.


  2.. Azim paha biçilmezdir.  “Çok zeki olduğumdan değil, sorunlarla uğraşmaktan vazgeçmediğimden başarıyorum.”.Belirlediğiniz yolun sonuna ulaşacak kadar sabırlı mısınız? Posta pullarının gideceği yere varasıya kadar mektuba yapışıp kalmasından ötürü çok değerli olduğu söylenir. Posta pulu gibi olun ve başladığınız işi bitirin.


  3. Bugüne odaklanın  ” Güzel bir kızı öperken düzgün araba kullanan birisi, öpücüğe hak ettiği dikkati vermiyor demektir.”İki atı aynı anda süremezsiniz. Bir şeyler yapabilirsiniz ama her şeyi yapamazsınız. Şimdiye odaklanın ve bütün enerjinizi şu anda yaptığınız işe verin.


  4. Hayal gücü güç verir
  “Hayal gücü her şeydir. Sizi bekleyen güzelliklerin önizlemesi gibidir. Hayal gücü bilgiden daha önemlidir.”Hayal gücünüz geleceğinizi belirler. Einstein şöyle der: ‘Zekanın gerçek göstergesi hayal gücüdür, bilgi değil’. Bu yüzden hayal gücünüzün hantallaşmasına izin vermeyin.


  5. Hata yapın  “Hiç hata yapmamış bir insan yeni bir şey denememiş demektir.”Hata yapmaktan korkmayın. Eğer nasıl okuyacağınızı bilirseniz hatalar sizi daha iyi bir konuma getirebilir. Başarılı olmak istiyorsanız yaptığınız hataları üçe katlayın.


  6. Anı yaşayın  “Ben geleceği hiç düşünmem, ne de olsa gelecektir.”Geleceği ayarlamanın tek yolu olabilidiğiniz kadar şimdide olmaktır. Şu anda dünü ya da yarını değiştiremezsiniz. Önemli olan tek an şimdidir.


  7. Değer yaratın
  ” Başarılı olmaya değil, değerli olmaya çalışın.”Zamanınızı başarılı olmak için harcamayın, değerler yaratın. Eğer değerli olursanız başarı kendiliğinden gelecektir.


  8.Farklı sonuçlar beklemeyin
  “Delilik: Aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemek.”Hergün aynı rutinde yaşayarak farklı görünmeyi bekleyemezsiniz. Hayatınızın değişmesini istiyorsanız kendinizi değiştirmelisiniz.


  9. Bilgi deneyimden gelir  ” Bilgi malumat değildir. Bilmenin tek yolu deneyimlemektir.”Bir konuyu tartışabilirsiniz ama bu size sadece felsefi bir anlayış kazandırır. Bir konuyu bilmek istiyorsanız onu deneyimlemelisiniz.


  10. Kuralları öğrenin, daha iyi oynayın  ” Oyunun kurallarını öğrenmek zorundasınız. Böylece herkesten iyi oynayabilirsiniz.”Yapmanız gereken iki şey var. Birincisi oynadığınız oyunun kurallarını öğrenmek. İkincisi ise oyunu herkesten iyi oynamayı istemek. Bu iki şeyi yaparsanız başarı sizinle olur!
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Einstein’ın Başarıya Dair Forum Tarih
Einstein’ın(Aynştayn) Kütle Çekim Kuvveti Konusundaki Çalışmaları Hakkında Bilgi Düşünürler-Filozoflar 17 Şubat 2011
Einstein’ın Buzdolabı: Tuhaf Hikayeler - Steve Silverman Kitap, Resim ve Dergi 2 Kasım 2009
Einstein’ın Son Zaferi Bilim & Teknoloji 10 Eylül 2009
Kararlı olmanın ve sorumluluk üstlenmenin başarıya ulaşmadaki önemi kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 2 Ekim 2016
Harf inkılabının başarıya ulaşması için neler yapılmış olabilir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014

Bu Sayfayı Paylaş