Ege Üniversitesi İzmir Atatürk Sağlık Yüksekokulu

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Ege Üniversitesi İzmir Atatürk Sağlık Yüksekokulu konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Ege Üniversitesi İzmir Atatürk Sağlık Yüksekokulu

OKULUMUZ HAKKINDA

Ege Üniversitesi İzmir Atatürk Sağlık Yüksekokulu (İASYO) "Sağlık Eğitimini Yeniden Yapılandırma Projesi" kapsamında 1996 yılında kurulmuştur. İlk olarak 1997-1998 Eğitim-Öğretim Yılı'nda Hemşirelik Bölümü ile eğitime başlamıştır. Yüksekokulda Ebelik Bölümü, 1998-1999 Eğitim Öğretim Yılı'nda açılmıştır. Halen, yüksekokulda 1 profesör, 2 doçent, 8 yardımcı doçent, 4 öğretim görevlisi ve 8 araştırma görevlisi bulunmaktadır. Yüksekokulumuzda 2007-2008 Eğitim Öğretim Yılı'nda 511 öğrenci eğitim görmektedir. Öğrenciler, E.Ü. Eğitim Öğretim yönetmeliği gereğince bir yıl İngilizce hazırlık eğitimi aldıktan sonra, 4 yıl lisans eğitimine devam etmektedirler.

İLETİŞİM
    EGE ÜNİVERSİTESİ
    İZMİR ATATÜRK SAĞLIK YÜKSEKOKULU
    E.Ü. KAMPÜSÜ - BORNOVA/İZMİR
    TEL: (0232) 3882851
    FAX: (0232) 3427975

iasaglik@mail.ege.edu.tr

Yükleniyor...