Edward Elric Kimdir - Edward Elric Çizgi Film Kahramanı

'Masal Kahramanları' forumunda KaRDeLeN tarafından 20 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Edward Elric Kimdir - Edward Elric Çizgi Film Kahramanı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Edward Elric- Edward Elric Kimdir?, Edward Elric Hakkında -Edward Elric Çizgi Film Kahramanı

  Edward Elric (Edowādo Erurikku), Hiromu Arakawa tarafından 2001 yılında çizilmeye başlanmış Fullmetal Alchemist manga ve anime serisinin kurgusal bir karakteridir ve başkahramanıdır.

  [​IMG]

  Karakteri


  Edward aslında inatçı ve insani duyguları çok sevecen olan bir karakterdir. Kardeşiyle arada bir tartışsada birbirlerini çok sevmektedirler. Edward boyu konusunda çok hassastır. Ona kısa denilmesi anında bir anda parlar ve aşırı kızar. Ama her zaman insanlara yardım ederler ve bu sayede yol boyunca gittikleri bir çok yerde arkadaşlar edinirler.


  Geçmişi


  Edward ve kardeşi Alphonse, Rizenbul köyünde yaşayan çocuklardır. Babaları (Işığın Hohenheim'i) Ed ve Al çok küçükken evden ayrılmıştır. Anneleri ise (Thirisha Elric) bir hastalık yüzünden vefat etmiştir.Edward ve kardeşi Alphonse Elric annelerinin ölümünden sonra annelerini geri getirmek amacıyla insan dönüşümü yaparlar(ama insan dönüşümü yasaklanmıştır). Bunun sonucunda Edward sol bacağını kardeşi ise tüm vücudunu kaybeder ve o sırada Edward kardeşi ölmesin diye kolunu feda ederek Alphonse'yi kan mühürüyle bir zırha mühürler. Bundan sonra Edward kaybettiği sağ kolu ve sol bacağı yerine Winry Rockbell tarafından yapılan automail uzuvlarla, kardeşi ise ruhunun mühürlendiği zırhla yaşar ve amaçları gerçek bedenlerini geri kazanmaktır. Bu sırada bir devlet simyager olan Roy Mustang kahramanların başarılarını görür ve onlara amaçlarına ulaşmalarının devlet simyageri olmaktan geçtiğini söyler. Böylece Edward kardeşinin ve kendi edenini geri getirmek için devlet simyageri olmayı kabul eder. Böylece maceraları başlamış olur ve vücutlarını felsefe taşı sayesinde kazanabileceklerini öğrenirler fakat bu taşı elde etmek için insanlara zarar vermek gerektiğini öğrenirler ve yolculukları boyunca homonculuslar ve birçok ilginç şey görüp tanırlar.


  Güçleri ve becerileri


  Edward çok güçlü bir simyagerdir. Özellikle annelerini dönüştürme girişimlerinden sonra gerçeğin kapısı'nı(veya simyanın kapısı) gördüğü için yani insan dönüşümünü denediği için simya çemberi kullanmadan dönüşüm yapabilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Edward Elric Kimdir Forum Tarih
Edward Norton Kimdir, Edward Norton Biyografisi Resimleri Sanatçı Tanıtımları 24 Aralık 2012
Edward Aris Tango Bar 2012 Albümü Tanıtımı Albüm Tanıtımları 7 Şubat 2012
Edward Wadie Said Kimdir - Edward Wadie Said Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 15 Eylül 2011
George Edward Moode Kimdir? Düşünürler-Filozoflar 23 Mayıs 2011
Salvador Edward Luria Kimdir - Salvador Edward Luria Biyografisi Düşünürler-Filozoflar 6 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş