Edison Hakkında Kısaca Bilgi

'Düşünürler-Filozoflar' forumunda Eylül tarafından 24 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

1. Eylül

Eylül Site Yetkilisi Editör

Edison Hakkında Kısaca Bilgi konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Edison Hayatı Hakkında Kısa Bilgi

Edison 11 Şubat 1847 doğumlu mucid ve iş adamıdır.Edison 20. yüzyıl yaşamını icatlarıyla büyük bir şekilde etkileyen Amerikalı mucit ve iş adamıdır. Bazı icatları tamamen orijinal olmakla birlikte, eski icatların geliştirilmesi veya yönetimi altında çalışan yüzlerce çalışana aittir. Yine de Edison elinde bulundurduğu kendi adını taşıyanAmerikan patentiyle tarihteki en önemli ve en verimli mucitlerden biri olarak nitelendirilir. Patentlerinin çoğu Amerika'nın haricinde Almanya, Fransa ve İngiltere onaylarına da sahiptir.

Edison 10 yaşında iken kendisini fizik ve kimya kitaplarına verdi.Bu arada evlerinin kilerinde bir kimya laboratuvarı kurdu.Edison 1880 yıllarında Fort Myers, Florida'dan bir arsa aldı daha sonra buraya kışı orada geçirmek için bir ev yaptırdı Edison Otomobil endüstrisinin büyük adamı Henry Ford yakın bir zaman sonra Edison'un evinin birkaç yüz metre ötesine taşındı. Bu nedenle Edison ve Ford ölene dek arkadaş kaldılar.Edison 24 Şubat 1886 Edison ikinci defa 19 yaşında olan Mina Miller ile evlendi..Edisonun bu evliliğinden de üç çocuğu vardı.Edison sürekli teknolojik keşifler ve geliştirmeler-iyileştirmeler yapmak gibi özel bir amaç için kurulmuş ilk kurumdu. Edison birçok icadını resmi olarak bu labaratuarda üretmiş, birçok çalışanı onun direktifleri doğrultusunda bu icatların araştırma ve geliştirmesinde görevler almıştır.

thomasedison.jpg

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 15 Ocak 2016

2. çok güzel olmuş elllerine kolllarına sağlık...

3. Çok güzel olmuş teşekkür ederiz çok işime yaradı...

4. I think everybody should be proud of edison edison'm proud of.

5. çoh işime yaradı soğol

6. gerçekten güzel kısa ve öz bir şekilde yazılmış

7. guzel 10 uzerınden 7

8. çok güzel olmuş ellerinize sağlık allah yolunuzu açık etsin

9. gzl çooookk güzzelll

10. 10 üzerinden 10 süper harika

11. Sizin sayenizde performans'tan 100 aldım :D. Çok teşekkür ederim

12. Çok sağol baya aradım ve en sonunda senin yazdığını buldum teşekkür ederim

13. Helal olsun be helal sana ellerine sağlık

14. Çok güzel bir şey tebrikler

15. süperr 10 üzerinden 10

16. çok işime yaradı ya sonunda ödevimi yapabildim

17. çok işime yaradı sonunda ödevim bitti

18. vallha işime yaradı sağoll agalarr iyiki varsınız

19. edison sen çok çalışkan birisin ellerine ve kollarına sağlık sana teşekkür ederiz

20. harika sayenizde ödevimi yapttım

Bu Sayfayı Paylaş