Ecclestone: 'Üreticiler F1'den çekilmeyecek'

'Diğer Spor Dalları' forumunda Fatma tarafından 17 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Ecclestone: 'Üreticiler F1'den çekilmeyecek' konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Formula 1 patronu Bernie Ecclestone, FIA'nın standart motor planını hayata geçirmesi durumunda, üreticilerinden F1'den çekilmeyeceğine inandığını söyledi.


  [​IMG]

  FIA'nın bugün, 2010'dan itibaren düşündüğü standart motor için ihale başlatacağını açıklamasının ardından üreticiler suskunluğunu korurken, Eclestone, otomobil üreticilerinin bundan memnun olması gerektiğini ifade etti.

  Ecclestone, "Bu herkesin beklediği birşeydi. Takımların standart motor kullanmasını sağlamaya çalıştıklarını açıkladılar. Biz de samimi olun, F1'i belli bir seviyeye getirmeye çalışıyoruz" dedi.

  Ecclestone, otomobil ürecitilerinin böyle bir uygulama karşısında hala F1 kalıp kalmayacaklarına ilişkin bir soruya, "Umarım kalırlar" cevabını verdi.

  F1 patroun, "Niçin ayrılmaları gerekiyor anlamıyorum. Onları dehşet bir para yükünden kurtarıyoruz" dedi.

  Bu arada FIA tarafından bugün yapılan açıklamada, standart motor uygulamasına geçilmesi halinde de üreticilerin kendi motorlarını üretebilecekleri ifade edildi.

  Standart motor ihalesinin, üreticilerin teknolojilerinin vitrini olarak, F1'i kullanmasına son vermeyeceğini düşündüğünü kaydeden Ecclestone, "Tüm teknik şeyler yine geçerli olacak, böylece yine yeteneklerini gösterebilecekler" dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ecclestone 'Üreticiler F1'den Forum Tarih
Tamara Ecclestone Resimleri, Tamara Ecclestone Fotoları Sanatçı-Ünlü Resimleri 4 Kasım 2011
Ecclestone: 'Kimi F1'e aşık değil' Diğer Spor Dalları 4 Eylül 2008

Bu Sayfayı Paylaş