E-Posta Adresi Nasıl Alınır - E-Posta Adresi Alma

DeMSaL

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
e-posta adresi al, e-posta adresi alma, e-posta adresi nasıl alınır, e-posta adresi açma

e-posta adresi almak istiyorum diyorsanız bu yazıyı okumanızda büyük fayda var. Öncelikle sizlere en çok kullanılan e-posta servislerinin isimlerini verelim. Bunların en çok kullanılanı Microsoft Live Hotmail ve Google Gmail servisleri dir. Şimdi bu servislere nasıl kaydolacağınızı sizlere anlatacağım.

hotmail e-posta aç
Öncelikle hotmail live servisine kaydolmak için bu live giriş sayfasına tıklıyoruz. Daha sonra Windows Live ID'niz yok mu? yazısının sağındaki Kaydolun butonunu tıklıyoruz.

Yeni bir sayfa geldi karşımıza, şimdi formu eksiksiz olarak dolduruyoruz. Dikkat etmeniz gereken şeyler var, öncelikle kullanılabilir bir e-posta adresi seçmeniz gerekiyor, istediğiniz hotmail adresini Türkçe karakter olmadan yazıp, Kullanılabilirliği denetle butonuna basıyoruz. Türkçe karakter olarak dediğimiz şeyler ı,İ,ş,ğ,ü,ç ve ö harfleridir. Uygun bir adres seçince zaten yeşil bir kullanılabilir yazısı göreceksiniz.

Şimdi formu eksiksiz olarak doldurun ve kabul ediyorum butonuna basın. Daha sonra hoşgeldiniz karşılama mesajı göreceksiniz.

gmail e-posta alma
Gmail'in sahibi Google ve kalite olarak bence en iyisi diyebiliriz. Şimdi önce Gmail Giriş sayfasına giriyoruz. Sağ altta Hesap Oluştur >> butonuna tıklıyoruz. Açılan formdaki herşeyi eksiksiz olarak dolduruyoruz. Yukarda da belirttiğim gibi en can alıcı nokta, İstenilen Kullanıcı Adı kısmı, burayada Türkçe karakter kullanmadan istediğimiz ismi yazıyoruz ve uygunluğu kontrol et tuşuna basıyoruz, herşeyin eksiksiz olarak doldurulduğuna emin olduktan sonra Kabul Ediyorum, Hesabımı Oluştur tuşuna basıyoruz. Artık Gmail hesabımız var ve Google Hesabımız da oluşuyor. Google servislerine kayıt olurken bu hesabımızı kullanabiliyoruz. Yani artık; Youtube, Blogspot gibi servislere bu hesabımızla giriş yapabiliyoruz.
 

Son düzenleyen: Moderatör:
K

Kayıtsız Üye

#2
ben eposta adresi almak istiyorum ama bunu ailemden gizliyorum almak için daha kolay yolları yokmu bana yardım edermisiniz
 

K

Kayıtsız Üye

#5
ben posta almak istiyorum ama bunu yapamiyorum siz banagecerli bir eposta verebilirmisiniz
 
E

elif toy

#14
face açmak için benden e posta adresi isteniyor ve ben nasıl açıldıgını bilmiyorum yardım istiyorum
 
Üst