E-okul-ilsis sistemine toplu kitap girişi yapma programı indir

#1
Sponsorlu Bağlantılar
E-okula kitap girmek bazen eğitimciler için çile olmuştur. Bir öğrenci herbiri 10-20 sayfalık 50-60 kitap okumuşsa ve sınıfınızda 50-60 öğrenci varsa bunların hepsinin okuduğu kitapları e-okula girmek 10-15 gününüzü alabiliyor. Tabii burada hiçbir özel işiniz ile uğraşmayacaksınız, sadece internetten kitap girişi ile uğraşacaksınız.
Sizlerle paylaşacağım döküman, ilsise öğrencilerin okuduğu kitapları toplu olarak girmenize olanak veriyor.

Program, sizin sırayla seçeceklerinizi otomatik olarak seçiyor. Hiçbir şekilde e-okul veritabanına izinsiz giriş, hacking girişi vb. şeyler yapmıyor. Programın çalışma özelliği ise çok basit. Exel�n makro özelliğini kullanarak verilerinizi hızlı bir şekilde e-okula aktarıyor.

Eğer sınıf kitaplığınızdaki kitapları tüm sınıf okumuşsa bunları 1 kere exel e gireceksiniz. Bunları kopyalayacaksınız, daha sonra her bir öğrenci için sıra ile yapıştırarak exel de 600-700 satırlık (öğrenc sayınıza göre işte) bir liste oluşturup aktar botonuna tıklayacaksınız. Sonra siz kahvenizi için bir köşede. program bunları sıra ile yapacak. İşlem bittiğinde 50 kişilik sınıfınızda her öğrenci -diyelim ki- 60 ar kitap okumuş olacak.

Yapacağınız işlemler exel deki programın yardım bölümünde resimli olarak anlatılmış. Ben yine özetleyeyim

Programınızı kurduktan sonra masaüstünde 3 aşamalı kısa yol çıkacak her kısayola sıra ile tıklayacaksınız. 3. aşama kitap girişine tıkladığınızda açılan exel dosyasında yapacaklarınız sırayla açıklanmış. Mutlaka yardımı okumadan işe başlamayın4 shared buradan
 

Son düzenleyen: Moderatör:
Üst