E-Book Nedir? Nasıl Okunur?

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda Mavi_Sema tarafından 26 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  E-Book Nedir? Nasıl Okunur? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  E-kitap, elektronik ortamda yayınlanmış ya da elektronik ortama aktarılmış ve bu ortamda kullanılan çeşitli protokoller ve yazılımlar ile bunları kullanan bilgisayarlar sayesinde izlenebilen metin, resim, film ve sesleri barındıran bir medya formatıdır.

  Okunabilen ifadesi yerine izlenebilen denilmesinin en önemli nedeni ise, bu kitaplarda sadece resim ve metin bulunmaması, yayının amacına yönelik olarak içinde film, animasyon ve ses gibi çoklu ortam materyallerine de rastlanabilmesidir. E-kitaplar düz metin şeklinde olabildikleri gibi, elektronik ortamda kitap okumayı kolaylaştırıcı yardımcı yazılımların görüntüleyebileceği farklı formatlarda kullanıma sunulmuş olabilirler.

  Aslında e-kitaplar internet üzerinden download edebileceğimiz (kişisel bilgisayarlarımıza aktarabileceğimiz) birer dosyadır. Çeşitli yardımcı programları kullanarak bilgisayarınızda e-kitapları okuyabilirsiniz. Hatta bilgisayarınız yardımı ile e-kitaplar da oluşturabilirsiniz.

  LIT uzantılı dosyaları okumak

  Lit uzantılı elektronik kitaplar Microsoft Reader programı yardımı ile okunabilir. Windows işletim sistemi uyumlu bilgisayarlar için Microsoft Reader’ı
  www.microsoft.com/reader/download.asp sitesinden bilgisayarınıza çekebilirsiniz. Yukarıdaki link ile gelen ekrandaki yönergeler doğrultusunda programı bilgisayarınıza çekin. Programın hard diskinize kayıt edilmesinin tamamlanmasını bekleyin. Daha sonra internet’ten çektiğiniz bu dosyanın üzerine çift tıklayın ve programı kurmaya başlayın. Bilgisayarınız yükleme işlemine başlayacaktır. Kurulum bittiğinde bilgisayarınızda bulunan lit uzantılı dosyalar program tarafından otomatik olarak tanınacaktır. Dosyaların üzerine çift tıklayarak kitabınızı okumaya başlayabilirsiniz.

  PDF uzantılı dosyaları okumak

  Pdf uzantılı elektronik kitaplar Adobe Acrobat Reader programı yardımı ile okunabilir. Bu programı
  www.adobe.com/acrobat/ sitesinden download edip, bilgisayarınıza kurabilirsiniz. PDF dökümanlar çok geniş bir kullanıcı kitlesi olması nedeniyle tercih edilmektedir..
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Book Nedir Nasıl Forum Tarih
Facebook ' da Bir Oyunun Açılmama Sebebi Nedir ? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 5 Mart 2012
Facebook Abonelik Nedir İnternet ve Network 28 Kasım 2011
Facebook Abone Ol Nedir İnternet ve Network 28 Kasım 2011
Facebook Hesap Dondurma Nedir İnternet ve Network 24 Kasım 2011
Facebook Your Account has been disabled? nedir İnternet ve Network 5 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş