Eşrefbey İlköğretim Okulu Bilgileri Gebze Kocaeli

'Kocaeli Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 24 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Eşrefbey İlköğretim Okulu Bilgileri Gebze Kocaeli konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Eşrefbey İlköğretim Okulu Hakkında - Eşrefbey İlköğretim Okulu Tanıtım - Eşrefbey İlköğretim Okulu Resimleri - Eşrefbey İlköğretim Okulu İletişim  [​IMG]

  Eşrefbey İlköğretim Okulu Kocaeli Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Eşrefbey İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Eşrefbey İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Eşrefbey İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Eşrefbey İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Eşrefbey İlköğretim Okulu Tarihçesi:

  1927 yılında ve okulumuzun bugünkü yerinde cezaevi amaçlı bir bina yapılmıştır.Bina faaliyete geçmeden devrin KOCAELİ Valisi EŞREFBEY tarafından,ihtiyaca binaen 1928 yılında okul olarak hizmete açılmış ve valinin ismi verilmiştir.
  İlk yıllar Eşrefbey Halk Mektebi olarak hizmet veren okulumuz 1934 yılında 5 sınıflı ilkokula dönüştürülmüştür.
  O yıllarda Gebze’nin bugünkü Gölcüönü denilen mevkide 3 sınıflı merkez ilkokulu bulunmaktaydı.Eşrefbey Halk Mektebi’nin açılması ve 5 sınıflı ilkokula dönüştürülmesi üzerine merkez ilkokulunun 3’üncü sınıfından çıkan öğrenciler,4 ve 5’inci sınıfı Eşrefbey’de tamamlayarak ilkokul diploması almaya başlamışlardır.
  Eşrefbey Gebze’nin ilk 5 sınıflı ilkokulu olma özelliğini taşır.O dönemdeki İlçe Maarif Memuru (Baş Öğretmen) aynı zamanda Eşrefbey İlkokulu’nun müdürlüğünü yapmaktaydı.Bugünkü Gebze Belediyesi’nin bulunduğu yer mezarlık iken,1935 yılında mezarlık nakledilmiş;bu nakil sırasında mezarlıkta bulunan ve üzerleri eski yazı ve resimlerle süslü olan birçok mezar taşı,kitabe ve benzeri tarihi eser korunmak üzere Eşrefbey İlkokulu’nun bahçesine konmuş;ancak,iyi korunamaması sebebiyle bu tarihi eserlerden sadece bir taş Anibal Mezarlığı’nda koruma altına alınabilmiştir.

  Eşrefbey İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: KOCAELİ / GEBZE
  Adı: EŞREFBEY İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: HACI HALİL MAH. ATATÜRK CAD.NO:30 GEBZE KOCAELİ
  Telefon Numarası: 2626411146
  Faks Numarası: 2626464430
  E-mail Adresi:
  Web Adresi: -

  Eşrefbey İlköğretim Okulu Resimleri:

  [​IMG]  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr

  Okul hakkında daha fazla bilgi için:
   

Bu Sayfayı Paylaş