Eğreti Gelinler'den sonra 'Eğreti Erkekler' de kitapta

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda DilzaR tarafından 10 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Eğreti Gelinler'den sonra 'Eğreti Erkekler' de kitapta konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  'Eğreti Gelinler'den sonra 'Eğreti Erkekler' de kitapta
  MUSTAFA KAYA DENİZLİ
  Denizlili yazar Şükran Kozalı, Atıf Yılmaz tarafından filme çekilen 'Eğreti Gelinler' kitabından sonra, şimdi de bakire kızları evliliğe hazırlayan erkeklerin romanını yazdı.

  Atıf Yılmaz tarafından filme çekilen Eğreti Gelinler' romanının yazarı Şükran Kozalı, bakire kızları evliliğe hazırlayan erkekleri konu alan 'Eğreti Erkekler' adlı kitabıyla tartışma yaratacak. Yaklaşık 12 yıl önce yazdığı Eğreti Gelinler'in beyazperdeye yansıma sürecinde; Denizli halkından büyük tepki gören Kozalı, yeni kitabıyla yine şimşekleri üzerine çekecek. Bilgi Yayınevi tarafından yayıma hazırlanan yaklaşık 200 sayfalık roman; eylülün ilk haftasında piyasada olacak.

  YAZARAK İYİLEŞTİM
  Geçtiğimiz yıl, Atıf Yılmaz'ın ölümünden bir hafta sonra meme kanserine yakalanan Şükran Kozalı, hastalığı yendiğini belirterek, "Bir yıl mücadele verdiğim kanseri, eğreti erkekleri konu aldığım kitabım sayesinde yendim" dedi. Kozalı, "Kızların bekaretinezarar vermeden onları cinsellikle tanıştıran kiralık kocaları anlatırken mitolojiden de yararlandım" diyerek şu bilgileri verdi:

  TARTIŞMA BEKLİYORUM
  "Kitap konusunu temel olarak Denizli ve Ege'den alıyor. Zeus'tan günümüze mitolojik bir ironi kurgusuyla; gelenekleri ve gerçek öyküleri yazdım. Eserimin büyük tartışma yaratmasını bekliyorum. Öykü, Denizli'den Yunanistan'a kadar uzanıyor. Tarihi, mitolojik ve felsefi bir süreç de takip ediyor. Romanın vurgusu; kadının aldatması, ihanet konusunda eğitilmesi ve bunların sonunda ortaya çıkan 'eğreti erkeklik' gerçeği üzerine yapılıyor. Kitabın tabii ki felsefi bir derinliği de var..."
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eğreti Gelinler'den sonra Forum Tarih
Eğreti Ata Binen Tez İner Atasözünün Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 27 Ekim 2011
Eğreti Hayatlar - Kadriye Selçuk - Kitap Özet Kitap, Resim ve Dergi 16 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş