Eğitime yüzde 100 destek kampanyası

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 3 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Eğitime yüzde 100 destek kampanyası konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  MERSİN (İHA) - Mersin'de, 'Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası' kapsamında bir liseye 10 derslikli ek bina inşa edilecek. Böylelikle Mersin'de son 2 yıllık zaman diliminde protokol imzalanan derslik sayısı da 206'ya yükseldi.

  Mersin Valiliği Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen törende, Abdulkadir Perşembe Vakfı tarafından Mersin'in Akdeniz ilçesine bağlı Kazanlı beldesinde faaliyet gösteren bir liseye 10 derslikli ek bina inşa edilmesi için protokol imzalandı.

  Törende konuşan Vali Hüseyin Aksoy, kampanyayla birlikte 2006 yılından bu yana 15 hayırsever kişi, kurum ve kuruluşla derslik yapımı için protokol imzalandığına dikkat çekerek, bu noktada da toplam 206 dersliğin bir kısmının inşaatının tamamlandığını, bir kısmında da inşaat çalışmalarının sürdürüldüğünü kaydetti.

  Aksoy, Abdulkadir Perşembe Vakfı ile 'Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası' ile birlikte imzalanan derslik protokolünün önemli olduğunu, Kazanlı beldesinde eğitim alanında ihtiyaç duyulan derslik sorununun da önemli ölçüde çözüme kavuşturulduğunu anlattı. Hüseyin Aksoy, Kazanlı'da yer alan bir liseye ek olarak 10 derslikli bir binanın yapımına önümüzdeki günlerde başlanacağının altını çizdi. Aksoy, "Bu Eğitime verilen katkılar, geleceğimizin emaneti olan gençlerimizin en iyi şekilde yetişmelerine önemli katkı sağlayacaktır. Verilen desteklerle birlikte Mersin'de eğitimin kalitesi artacağı gibi, önemli başarılara da beraberinde getirecektir. Ben inanıyorum ki, bu tür katkılarla birlikte Mersin'de eğitimin daha iyi bir noktaya taşınacaktır. İmzalamış olduğumuz protokolle birlikte son 2 yılda toplam 206 dersliğe ulaştık" dedi.

  Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy ile Abdulkadir Perşembe Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Abbasoğlu arasında protokol metni imzalandı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eğitime yüzde destek Forum Tarih
Eğitime yüzde yüz "zorunlu" destek Eğitim Haberleri 21 Ocak 2009
Kadir Has'ın eğitime katkıları nelerdir kısaca Biyografi & Otobiyografi 31 Ocak 2017
Atatürk’ün eğitime verdiği önem ve sözleri nelerdir? Atatürk Hakkında Herşey 21 Kasım 2016
Peygamberimizin Eğitime Verdiği Önemi Anlatan Yazı Peygamber Efendimiz (S.A.V) 26 Şubat 2014
Teknolojinin Eğitime Katkıları Bilim & Teknoloji 1 Nisan 2013

Bu Sayfayı Paylaş