Eğitimde yönetici atamalar "sonunda" başlıyor

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 13 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Eğitimde yönetici atamalar "sonunda" başlıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANKARA (ANKA) - Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in 31 Ekim 2008 tarihinde yayınladığı genelge gereği, iller yönetici atama işlemlerine başladı. Yöneticilikleri boş bulunan okul ve kurumlarda boş kadrolar açıklanmaya başlarken, şu ana kadar işlem başlatılan il sayısı ise ancak 34 oldu.
  Binlerce eğitim çalışanı tarafından yıllardır beklenen ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın uygulamaları nedeniyle sürekli yargıdan döneni yönetici atamaları işlemleri sonunda başlıyor. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in 31 Ekim 2008 tarihinde yayınladığı yönetici atama genelgesi gereği, iller yönetici atama işlemlerine başlarken şu ana kadar duyuruya çıkan il sayısı sadece 34 oldu. Bakan Çelik, söz konusu genelgede yönetici atama işlemlerinin “biran önce” bitirilmesini emretmesine karşın illerin boş bulunan yönetici kadrolarını açıklamaması ise eğitim çalışanları arasında huzursuzluğa neden oldu. Bakan Çelik'in söz konusu genelgesi gereği boş bulunan tüm kurum ve okul yöneticiliklerin duyuruya çıkarılıp atamaların “biran önce” gerçekleştirmesi gerekiyor. Şu ana kadar boş bulunan yönetici kadroları açıklanan iller ise şöyle:
  Sivas, Erzurum, Bayburt, Rize, Bingöl, Aydın, Adana, K.Maraş, Muğla, Manisa, Muş, Bolu, İstanbul, Gümüşhane, Edirne, Mersin, Hakkari, Yalova, Kırklareli, Gaziantep, Elazığ, Ağrı, Sakarya, Balıkesir, Ankara, Erzincan, İzmir, Konya, Aksaray, Kayseri, Kocaeli, Bursa, Bitlis, Denizli.
  Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü ise daha önce boş bulunan kadroları açıklamasına karşın, daha sonra atamaları iptal etmişti. Müdürlük, atamaları daha sonraki bir tarihte yapmayı düşündüğünü bildirmişti.

  Mynet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eğitimde yönetici atamalar Forum Tarih
Eğitimde yönetici atama çıkmazı Eğitim Haberleri 3 Ocak 2009
Eğitimde aile ve çevrenin önemi nedir kısaca Rehberlik 27 Aralık 2015
2. Mahmut Döneminde Eğitimde Yapılan Islahatlar Maddeler Halinde Tarihi Bilgiler 15 Ocak 2014
Eğitimde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri Nelerdir Eğitim Bilgileri 18 Aralık 2013
Bilgisayarın Eğitimdeki Yeri Ve Önemi Hakkında Bilgi Seviyeli-Ciddi Konular 29 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş