Eğitimcilere ek ödeme müjdesi

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 27 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Eğitimcilere ek ödeme müjdesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANKARA (ANKA) - Milli Eğitim Bakanlığı, geçici görevlendirilen eğitim çalışanları ile formatörlere 2,5 yıl verilmeyen ek ödemelerin verilmesi için yasal düzenleme yapıldığını açıkladı.

  Geçici görevlendirilen eğitim çalışanları ve formatörlerin ek ödeme sorunu çözülmesine karşın, 1 Temmuz 2006 tarihinden bu yana bu çalışanlar ek ödemelerini alamamıştı. Milli Eğitim Bakanlığı, söz konusu 2,5 yıllık sürede ek ödemelerini alamayan çalışanların bu ödemelerini alabilmeleri için yasal düzenleme yapıldığını bildirdi. Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Nurettin Konaklı'nın imzası ile 23 Ocak 2009 tarihinde ilgili birimlere gönderilen yazıda 2008/14575 sayılı Karar'ın 4'üncü maddesi ile haftada 15 saat ek ders ücretinden faydalanan il milli eğitim müdür yardımcısı, ilçe milli eğitim müdürü ve şube müdürlerine haftada 10 saat, ilköğretim müfettişi ve ilköğretim müfettiş yardımcılarına ise haftada 5 saat daha ek ders ücreti ödenmesinin sağlandığı anımsatıldı. Daha önce Bakanlık merkez veya taşra teşkilatında görevlendirilen yönetici ve öğretmenler ile Bakanlığa verilmiş bir görevi yürütmek üzere diğer kurumlarda Bakan onayı ile görevlendirilen yönetici ve öğretmenlerin fiilen ek derse girmeden ek ders ücreti almalarından dolayı ek ücret almadıkları belirtilen yazıda, “Karar'ın yayımı tarihinden itibaren söz konusu ek ödemeyi almaları sağlanmış olup, ayrıca 01 Temmuz2006-23 Ocak 2009 tarihleri arasındaki mağduriyetlerinin giderilmesini teminen yasal düzenleme için Maliye Bakanlığı ile gerekli çalışmalar yapılmaktadır” denildi.

  Yazıda, 2008/14575 sayılı Karar'ın 3'üncü maddesi değişikliği ile yarım günlük izinler hariç, her ne şekilde olursa olsun izinli ve raporlu olunan sürelerde ek ders ödenemiyor iken yapılan değişiklik ile ek ödemeden faydalanamayan personelin izinli ve raporlu olunan sürelerde ek ders ücretinin kesintiye uğramadan ödenmesinin sağlandığının da altı çizildi. (ANKA)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eğitimcilere ödeme müjdesi Forum Tarih
Vergilerimizi zamanında ödemenin önemi nelerdir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 26 Şubat 2014
Can Borcunu Ödemek Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 31 Temmuz 2012
Avea Ödemeli Arama Nasıl Yapılır? Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 22 Temmuz 2012
Açık Öğretim Harçları Ödemeleri Açık Öğretim AÖF 13 Mart 2012
Vergi Ödemenin Yararları Nelerdir? Muhasebe 24 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş