Eğitim programlarını öğretmenler yapacak

'Eğitim Haberleri' forumunda Siraç tarafından 10 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Eğitim programlarını öğretmenler yapacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Milli Eğitim Bakanlığı “e-Dönüşüm Türkiye" çalışmaları kapsamında, bilişim teknolojileri destekli eğitimin öğretim ortamına entegrasyonunun sağlanması amacıyla yeni bir proje başlattı. Proje kapsamında öğretmenler, eğitim programlarını kendileri üretir hale gelecek.
  Millî Eğitim Bakanlığı “e-Dönüşüm Türkiye" çalışmaları kapsamında yeni projeler geliştirerek çalışmalarını “e-kurumî yapısına uygun hale getirmeye başladı. Bakanlık, bilişim teknolojileri destekli eğitimin, öğretim ortamına entegrasyonunu sağlama çalışmalarına da hızla devam ediyor. Bu kapsamda, Bakanlığa bağlı tüm ilköğretim okullarında kullanılmak üzere, web tabanlı yazarlık yazılım lisansları satın alınarak dağıtıldı. Web Tabanlı Yazarlık Yazılımı Programı ile okullarda bilişim teknolojileri destekli eğitim materyallerinin sayısının artırılması ve öğretmenlerin bilgisayar destekli eğitimi, öğretim süreçlerine daha çok entegre edebilmesi amaçlanıyor.
  E-ÖĞRENME PROGRAMI
  Tüm öğretmenlerinin yazılım ortamındaki eğitim araçlarına ulaşabilmeleri ve derslerinde kullanabilmeleri için Bakanlık, söz konusu eğitim materyallerini Bakanlığın www.egitim.gov.tr web adresinden de yayınlamaya başladı. Bugüne kadar eğitim alan öğretmen sayısı 513’ü bulurken, proje ile tüm ilköğretim okulları ve Ortaöğretim Projesi kapsamındaki okullar için illerde Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenler aracılığı ile Web Tabanlı İçerik Geliştirme Hizmetiçi Eğitim Kursları düzenlenecek. Ayrıca öğretmenlerin, e-Öğrenme materyali ve öğrenme nesnesi geliştirme konusunda eğitim almaları da sağlanacak. Söz konusu çalışmalar kapsamında da öğretmenler, kendi eğitim programlarını bilgisayar ortamında üretebilecek.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eğitim programlarını öğretmenler Forum Tarih
Eğitimle ilgili meslekler hangileridir kısaca Meslekler Rehberi 18 Şubat 2017
Ülkemizde eğitim alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları kısaca Eğitim Bilgileri 15 Şubat 2017
Kadir Has'ın eğitime katkıları nelerdir kısaca Biyografi & Otobiyografi 31 Ocak 2017
Eğitim alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve amaçları kısaca Eğitim Bilgileri 26 Ocak 2017
İyi bir eğitim almak iyi bir meslek sahibi olmada tek başına yeterli midir kısaca Meslekler Rehberi 18 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş