Eğer kavuşamamak varsa ucunda yakıcı bir ateştir özlem

'Hasret ve Özlem Yazıları' forumunda KaRDeLeN tarafından 11 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Eğer kavuşamamak varsa ucunda yakıcı bir ateştir özlem konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Eğer kavuşamamak varsa ucunda yakıcı bir ateştir özlem. Kıvranırsın, iki büklüm olursun, zifiri karanlıkta yolunu kaybetmiş bir yolcu gibi dolanırsın.
  Günler akar. Yemek yersin, şakalaşırsın, uyursun, uyanırsın.. O hep damarlarında gezen, bir türlü kurtulamadığın bir kor parçası gibidir.

  El ayak çekilince ana rahmindeki bir bebek gibi kıvrılır yatarsın. Artık sadece içinde yüzdüğün özlem denizi ve sen varsındır. Sanki damarlarındaki ateş dışarıya çıkmış seni çepeçevre sarmış ve sen en korunmasız halinle en korunaklı yerde özlemin ateşten denizinde yüzersin.
  Eğer kavuşamamak varsa ucunda, sevdiği çiçekleri koklarsın, sevdiği şarkıları dinlersin.

  Hele bir de dönülemeyecek bir yerdeyse... İşte o zaman sen ateş olursun.okluğunu, gidişini, hayatından sanki hiç yaşamamış gibi çıkıp gidişini kabullenemezsin. Zifiri karanlıklarda yol alırsın kim bilir ne zamana kadar. En çok canının yandığı an aslında yeni bir yolu adımlamaya başladığını anladığın andır. Unutmaya başlarsın. Yüzünü, ellerini, dokunuşunu, gülüşünü yavaş yavaş kaybettiğini anlarsın. Karanlıkta uzaklaşan bir gölge gibi ardından bakarken aslında tan yerinin de ağardığını fark etmezsin bile.
  Eğer birazcık umut varsa içinde özlemin, işte o zaman içindeki kor sevda ateşine döner. Canın yine yanar ama her kavuşmada yüreğinde güller açar.

  Kavuşursun. İçindeki ırmak taşar sel olur, çağlayan olur uçurumlardan akarsın. Azcık uzaklaşsa azgın bir deniz gibi kabarır öfkesi özlemin. Olmadık davranışından olmadık anlamlar çıkarırsın. Kimse sakinleştiremez seni, yanarsın kül olursun. Ne sevda sözleri dindirir acını ne dost sesler...

  Birbirinizin hiç bir şeyi iken aslında birbirinizin her şeyi olmuşsunuzdur artık. Ne kadar mı sürer? Kim bilebilir ki.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Eğer kavuşamamak varsa Forum Tarih
Kuran'a göre bir insanı öldürmek neden bütün insanları öldürmekle eş değer kısaca Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri 18 Şubat 2017
Kültürel değerlerimiz örneklerle kısaca Kültür ve Sanat Bölümü 6 Şubat 2017
Estetik değer taşıyan eser veya yapıtlara örnekler nelerdir? Eğitim Bilgileri 6 Aralık 2016
Türkiye'deki kültürel değerlere örnekler nelerdir? Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 30 Kasım 2016
Beyin göçünü ülkemiz ve vatanseverlik açısından değerlendirir misiniz? Sorular ve Cevaplar 17 Kasım 2016

Bu Sayfayı Paylaş