DVD Shrink 3.2 DVD Kopyalama Anlatımı

'Resimli Program Anlatımı' forumunda Siraç tarafından 29 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  DVD Shrink 3.2 DVD Kopyalama Anlatımı konusu
  DVD Shrink 3.2 DVD Kopyalama Anlatımı

  DVD Rom'a DVD'mizi takıyoruz ve (1) Open Disc diyoruz (2) Sürücüyü seçerek (3) Ok diyoruz ve programın DVD'nin içini kısa bir analiz yapmasını bekliyoruz.


  [​IMG]

  Şimdi DVD filmin içinde bulunan herşeyi burdan görebilirsiniz. (1) Soldaki bölümden en üstten tüm diski seçelim. (2) % ile gösterilen yer diskin ne kadar sıkıştırıldığını gösteriyor. Sıkıştırma ne kadar az olursa DVD'nizde o kadar kaliteli olur. (3) Bunun için filmin içindeki işinize yaramayacak Sesleri ve Altyazıları çıkartabilirsiniz, kutulardaki işareti kaldırarak seçiminizi yapın. (4) Bu bölümde gözüken yeşil olan yer kırmızı olabilir bazı DVD'lerde! Çünkü içeriği çok fazladır, bunun içinde şerit yeşil olana kadar gereksiz herşeyi çıkartın!


  [​IMG]

  DVD'nin içinden hiçbirşey çıkartmadıysanız direkt olarak Backup!(1) yapabilirsiniz. Eğer Ses altyazı vb. ek birşeyler çıkarttıysanız Disc'i tekrar (2) Analysis etmenizi öneririm. (1) Backup! dedikten sonra karşımıza çıkan pencerede Select backup target:'tan DVD'yi encode ettikten sonra ne yapmak istediğinizi seçiyorsunuz eğer hemen yazdırmak istiyorsanız (3) DVD yazıcınızı seçiyorsunuz ya da (4) ISO alabilir daha sonra da yazdırabilirsiniz.


  [​IMG]

  Şimdi DVDShrink'in DVD'nizin (1) geçici olarak Backup'ını alabilmesi için sabit diskinizde yer göstermeniz gerekiyor, buna dikkat etmeniz gerekiyor çünkü yeterli alan olmazsa işlem yapılmaz. Bu işlemi yaptıktan sonra (2) tamam diyerek DVDShrink'in işlemi yapmasına start veriyoruz.

  [​IMG]

  Karşınıza Encoding işleminin yapıldığını gösteren pencere çıkacak. Şimdi programın işlemi bitirmesini beklicez. Yaklaşık 30-45dk arasında değişebiliyor bu süre. Encoding işlemi bittiğinde DVDShrink sizden boş DVD Medyayı sürücüye takmanızı isteyecek ve boş DVD taktıktan sonra yazım işlemi başlayacak. DVDShrinkle işiniz bitti artık.

  Not: DVDShrink elinizde bulunan Orj. DVD'lerinizin Backup'larını almak için kullanılan bir programdır.
  Bu şekilde DVD'lerinizi çok uzun süre korumuş olursunuz.
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Shrink Kopyalama Anlatımı Forum Tarih
FilmShrink 0.3.3 Beta İndir E-F 6 Nisan 2010
Easy DVD Shrink 3.0.21 E-F 17 Şubat 2009
DVD Shrink 3.2.0.15 C-D 17 Şubat 2009
Ashampoo Movie Shrink & Burn 3.03 A-B 16 Şubat 2009
Amazon DVD Shrinker 2.6.2 A-B 16 Şubat 2009

Bu Sayfayı Paylaş