Duyarlı insan ne demektir

'FrmArtuklu TatLı SöZLük' forumunda Siraç tarafından 16 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Duyarlı insan ne demektir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Duyarlı insan kimdir,
  Duyarlı insan kime denir,
  Duyarlı insan ne demektir,


  Yaşamımıza devam ettiğimiz süre zarfı boyunca pek çok insanla karşılaşır, onlardan bazılarıyla tanışıp kaynaşarak arkadaş oluruz. Genel olarak, tanıdığımız kişileri sahip olduğu bazı özelliklere göre sever veya aynı şekilde sahip olduğu özellikler yüzünden sevmeyiz. Bu konuda, bizlerin kendimize olan saygımızla birlikte diğerlerinin de bizlere olan saygısını artıracak şeylerden bir tanesi de duyarlı bir insan olmamızdır. Duyarlı bir insan olarak onurlu bir yaşam sürdürebilir, çevremizdekilerin bizleri sevmesini ve saymasını sağlayabiliriz.

  duyarli insan.jpg

  Duyarlı insan, pek çok toplumsal rolde yer alan kişidir ve etrafında gerçekleşen olaylar hakkında sürekli olarak ilgili davranır. Günümüzde, modern hayatın insanlara getirdiği telaş, stres, vakit problemleri gibi sebeplerden dolayı duyarlı insan sayısı düşüş göstermektedir. Ne yazık ki pek çoğumuz, aslında sesimizi çıkarıp engel olmamız gereken konular karşısında etkisiz kalmaktayız. Ancak bu doğru bir davranış değildir. Örneğin atalarımız, ülkemizin içerisinde bulunmuş olduğu sefalete asla aldırmadan, bir eksiklik için asla yok demeden çabalamışlardır ve ülkemizi bugünkü özgürlüğüne kavuşturmuşlardır.

  Duyarlı insanlar, kendilerini düşündükleri kadar diğer insanların da iyiliğini ve mutluluğunu önemseyen insanlardır. Bu nedenle bu insanlar, toplumsal olaylar gibi kişisel olaylarda da her zaman etrafındakilere kol kanat gerer. Bu sayede kendileriyle birlikte etrafındakileri de oluşabilecek her türlü olumsuzluktan, kötülükten korurlar.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Duyarlı insan demektir Forum Tarih
Trafikte sabırlı ve saygılı olmak sorumluluk bilinciyle duyarlı davranmak trafik güvenliğine etkisi Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 12 Ekim 2017
Duyarlılık konulu kompozisyon kısaca Makaleler-Denemeler 15 Nisan 2014
Termometrenin Duyarlılığı Neye Bağlıdır Kısaca Konu Dışı Başlıklar 20 Ekim 2012
Bitkilerde Duyarlılık Nedir? Doğa ve Bitkiler 22 Haziran 2012
Aşırı Duyarlılık, (Hipersensitivite) Hakkında Bilgi Genel Sağlık 8 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş