Dusuncesiz Kurbaga Çocuk Masalı

'Çocuklara Masallar Fıkralar' forumunda Mavi_inci tarafından 1 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Dusuncesiz Kurbaga Çocuk Masalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dusuncesiz Kurbaga


  Çok eski zamanlardan birinde Olympos dağının doruklarında Tanrı Jupiter yaşarmış. Dağların denizlerinhayvanların insaların kralıymış. Dağın eteklerinde kocaman bir göl varmış. Bu gölün sakinleri de geveze kurbağalarmış.

  İlk başlarda kurbağalar neşe içinde ve hür yaşarlarmış. İstediklerini istedikleri zaman yaparlarmış. Kimse karışamazmış onlara. Bir süre sonra kurbağalar bu özgür hayattan sıkılmaya başlamışlar. Göklere yükselen vraklamalarla Jüpiter’den kendilerine bir kral göndermesini istemişler:

  "Kral hayatımıza yön versin ne yapacağımızı bize söylesin"

  Jüpiter önce pek dikkate almamış kurbağaların bu isteğini. Ama öylesine gürültülü öylesine gevezelermiş ki dayanamamış eline geçirdiği bir ağaç parçasını yukarıdan gölün ortasına fırlatmış. Bir şeyin şrak diye gölün ortasına düşmesi kurbağaları susturmuş. Uzun süre bağırmamışlar. Bu suskun krallarının yanına yaklaşmaya da korkuyorlarmış.

  "Tanrı Jüpiter’in gönderdiği bu sessiz kralın sağı solu belli mi olur değil mi? Uysal gibi görünür ama birden yaklaşanın da canını okuyabilir” diye düşünmüşler.

  Epey bir zamandan sonra genç kurbağalardan biri ağaca yaklaşmış yavaş yavaş yanına gitmiş önce dokunmuş sonra üzerine çıkmış ardından üzerinde zıplamaya başlamış.

  Bu kral ne yaparsan yap hiç sesini çıkarmıyormuş!

  Göldeki bütün kurbağalar kralın yanına koşmuşlar üzerine çıkmışlar tepinmişler. Sonunda bir gün içinde kralları pis ve yosunlu hale gelmiş. Kurbağalarda krallarından bıkmışlar. Ertesi gün krallarından bir kral istemişler. Öylesine yüksek perdeden bağırıyorlarmış ki Jüpiter dayanamamış. Ama bu sefer kurbağalara kral olarak yılan göndermiş. Şimdiye dek krallarının sessiz ve zararsız olduğundan yakınan kurbağalar bu kez de krallarının kendileri için ne kadar zararlı olduğundan yakınmışlar.

  Yeni krallarının yanına yaklaşamıyorlarmış bile. Yılan çevrede bulduğu kurbağaları bir lokmada midesine indiriyormuş.

  Kurbağalar yeni kral için vraklamaya başlamışlar.

  Jüpiter de şöyle demiş:
  "Size önce iyi ve uysal bir kral gönderdim beğenmediniz. O halde şimdi kötü ve vahşi kralı beğenmek zorundasınız. Çünkü bunu da istemezseniz daha kötüsüne razı olmak zorunda kalabilirsiniz."

  İşte o günden sonra budala kurbağalara yılanlar krallık edermiş.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dusuncesiz Kurbaga Çocuk Forum Tarih
Küçük Kurbağa Çocuk Şarkısı Sözleri Çocuk Şarkıları & Videolar 11 Nisan 2012
Petekli Kurbağa (Pipa Americana) Hakkında Bilgiler Diğer Hayvanlar 17 Şubat 2012
Karolina Kara Kurbağası (Bufo Terrestris Terrestris) Hakkında Bilgiler Diğer Hayvanlar 17 Şubat 2012
Kurbağalarda Üreme Büyüme ve Gelişme Diğer Hayvanlar 15 Şubat 2012
Kurbağalarda Embriyonik Gelişim Diğer Hayvanlar 15 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş