Dursunfakı Köyü Gerede Bolu

'Bolu Tanıtımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 1 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Dursunfakı Köyü Gerede Bolu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  dursunfakı köyü resimleri - dursunfakı köyü tanıtım - dursunfakı köyü bilgileri  Dursunfakı köyü, Bolu ilinin Gerede ilçesine bağlı bir köydür.

  Kültür

  Yemekleri arasında höşmerim vardır. Ayrıca kedibatmaz ve kaz kızartması da meşhurdur. Yoğurttan yapılan keşi de meşhurdur. Yöresel olarak gençlerin düzenlediği ferfene de meşhurdur. Ayrıca her sene yaz ayında yaylamızda yemekli toplantı yapılır. Yılda bir defa düzenlenen panayır da ilçenin zenginlikleri arasındadır. Temiz havası, suyu, tabiatı ile ayrıca tatlı su balıkçılığı da vardır. Köy diyer köylere nazaran düz ve yeşillik içindedir.
  Coğrafya

  Bolu iline 59 km, Gerede ilçesine 8 km uzaklıktadır.yakınında ulusu deresi geçmektedir. Ayrıca e5 ve İstanbul-Ankara otobanının ortasında yer almaktadır.
  İklim

  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 00
  1997 84
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon sistemi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
  kaynak
  yerel net
  vikipedi özgür ansiklopedi  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş