Dursun Karabacak İlköğretim Okulu Sürmene Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Dursun Karabacak İlköğretim Okulu Sürmene Trabzon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dursun Karabacak İlköğretim Okulu Hakkında - Dursun Karabacak İlköğretim Okulu Tanıtımı - Dursun Karabacak İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Dursun Karabacak İlköğretim Okulu Resimleri

  [​IMG]

  Dursun Karabacak İlköğretim Okulu Trabzon Sürmene İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Dursun Karabacak İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Dursun Karabacak İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Dursun Karabacak İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Dursun Karabacak İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: TRABZON / SÜRMENE
  Adı: DURSUN KARABACAK İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: Dursun Karabacak ilköğretim Okulu Sürmene/Trabzon
  Telefon Numarası: 4627461842
  Faks Numarası: 4627461842

  OKULUN TARİHÇESİ

  1943 yılında Civra İlkokulu olarak eğitime açılmıştır. Yapıldığı tarihte köy muhtarı olan Dursun KARABACAK’ ın önderliğinde Devlet–Millet işbirliği ile yapımı gerçekleştirilmiştir.

  İlk etapta okulumuz bir müdür odası ve beş dershaneli ve ahşap olarak inşa edilmiştir. 1958–1959 öğretim yılında köyün adı Balıklı olarak değiştirilince okulun adı da Balıklı İlkokulu olarak değiştirilmiştir. Arsası eski halk evinin alanı ile birleştirilerek tapulu olarak 1625 metre kara alana kavuşmuştur.

  1990 tarihinde okul müdürü ve Sürmene Belediye Başkanı'nın girişimleri neticesinde, okulun yıkılarak yeniden yapılması için Dursun KARABAK’ ın iş adamı olan oğulları ile temasa geçilmiştir. 23.06.1990 da eski okul yıkılarak yerine yeni okulun yapılmasına başlanmıştır. Okulun yapım masrafları Refik, Şefik ve Erol KARABACAK kardeşler tarafından karşılanmıştır. Okul 11 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmıştır.

  Milli Eğitim Banklığının 29.07.1991 tarihli yazısı gereği okulumuzun adı, okulu yapan işadamlarımızın babalarının anısına “DURSUN KARACAK İLKOKULU” olarak değiştirilmiştir.

  1998 yılında okula aynı hayırsever vatandaşlar tarafından bir kat daha ilave edilmiştir.

  Okulu Yapan Kişiler Hakkında Bilgi

  Dursun KARABACAK Balıklı Mahallesi halkından olup İstanbul’a yerleşmiş ve daha sonra orada vefat etmiştir. Okulu yaptıran çocukları Refik ,Şefik ve Erol KARABACAK kardeşler İstanbul’ da oturmakta olup su dağıtım işi ile uğraşmaktadırlar.
  GENEL BİLGİLER
  Öğretmen Sayısı: 18
  Öğrenci Sayısı: ---
  Derslik Sayısı: 8
  Bilgisayar Sınıfı: Var ( 15 + 1 )
  Lojman: Yok

  ULAŞIM

  Okulumuz Sürmene ilçesine yaklaşık 1 km uzaklıkta olup sahil yolunun kenarındadır ve Sürmene ile Çamburnu arasındadır. Ulaşım sorunu yok denilecek kadar azdır. Sürmene içerisinden yaklaşık 10 dakikada bir Çamburnu'na hareket eden minübüs seferleri bulunmaktadır. Ayrıca Çamburnu-Sürmene'den Trabzona 15 dakikada bir hareket eden minübüsler okul önünden geçmekedir. Trabzon-Sürmene arası yaklaşık 1 saatte bir belediye otobüs seferleri vardır. Bu seferlerin 2-3 tanesi Çamburnu'na olup okulun önünden geçmektedir.

  Kurumun Misyonu :

  Yüksek öğretime şartlanmadan öğrencileri yetenekleri doğrultusunda meslek dallarına yönlendirmek için okul içi ve aile bağlantılı çalışmalar yapmak.


  Kurumun Vizyonu:

  Çevresine ve çevresindeki insanlara saygılı ve duyarlı, bir mesleği benimseyen ve çalışmayı, üretmeyi seven bir fert olarak ara eleman istihdam eden kuruluşlara insan kazandırmak.

  [​IMG]

  Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

  Kaynak : trabzon.meb.gov.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dursun Karabacak İlköğretim Forum Tarih
Kure Dursun Fakih İlköğretim Okulu Bilgileri Söğüt Bilecik Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 14 Temmuz 2012
Yukarı Musalar İlköğretim Okulu Bilgileri Dursunbey Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 30 Mart 2012
Veliler İlköğretim Okulu Bilgileri Dursunbey Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 30 Mart 2012
Uceylul İlköğretim Okulu Bilgileri Dursunbey Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 30 Mart 2012
Turnacık İlköğretim Okulu Bilgileri Dursunbey Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 30 Mart 2012

Bu Sayfayı Paylaş