Dursun Özden Kimdir - Dursun Özden Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda SeLeN tarafından 2 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Dursun Özden Kimdir - Dursun Özden Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dursun Özden Kimdir - Dursun Özden Resimleri - Dursun Özden Biyografisi - Dursun Özden Hakkında


  Dursun Özden, 21 Ekim 1950'de Niğde'nin Ulukışla ilçesi Beyağıl Köyü'nde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu Ulukışla'da okudu. Niğde Lisesi'ni bitirdi. İşletme ve jeodezi (haritacılık) eğitimi aldı. A.Ü. Basın-Halkla İlişkileri bitirdi. Bulgaristan İlimler Akademisi Kırcaali Balkanlar Folklor Enstitüsü, Bükreş Üniversitesi Grigore Kiazim Popülar Muzik Araştırma Enstitüsü'nden diploma aldı. Çeşitli reklam ajansları, gazete ve dergilerde metin yazarlığı, editörlük ve genel yayın yönetmenliği yanı sıra; belgesel film danışmanılığı, metin yazarlığı, senaristlik ve yapımcılığı yaptı. Dursun Özden'in ilk şiiri 1970'de Kurtuluş Dergisi'nde yayınlandı.
  Dünya Ünlüler Biyografisi ve Yazarlar Antolojisi İngilizce), Türk Edebiyatında Şairler ve Yazarlar Sözlüğü, Edebiyatçılar Antolojisi, Çağdaş Türk Şairleri Antolojisi, Ret Şiirleri Antolojisi, İstanbul Şiirleri Seçkileri, Barış ve Emek Şiirleri Antolojisi ve Kim Kimdir? gibi kaynaklarda yer alan Özden, Bilim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (BESAM) kurucu üyesi ve denetçiliği yaptı.

  Uluslararası Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu (FIJET), Türk PEN Yazarlar Merkezi üyesi, Türk-Arap Bilim, Kültür ve Sanat Derneği(TASCA) kurucu üyesi ve yöneticisi, Belgesel Sinemacılar Birliği, Basın Konseyi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Gezi Yazarları Cemiyeti, Edebiyatçılar Derneği ve Türkiye Yazarlar Sendikası üyesi olan Özden, belgesel çekimlerini sürdürüyor. Araştırmacı gazeteci Dursun Özden; Assa-Irada Uluslararası Haber Ajansı (Azeri Türkçesi ve İngilizce), AZER NEWS (English Newspaper), DAILY NEWS TRAVEL (Italian, English) ve 85 ülkeden 40 dilde 1020 gazete orijinallerini kapsayan
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dursun Özden Kimdir Forum Tarih
Kure Dursun Fakih İlköğretim Okulu Bilgileri Söğüt Bilecik Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 14 Temmuz 2012
Yukarı Musalar İlköğretim Okulu Bilgileri Dursunbey Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 30 Mart 2012
Veliler İlköğretim Okulu Bilgileri Dursunbey Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 30 Mart 2012
Uceylul İlköğretim Okulu Bilgileri Dursunbey Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 30 Mart 2012
Turnacık İlköğretim Okulu Bilgileri Dursunbey Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 30 Mart 2012

Bu Sayfayı Paylaş