Dune 3 Emperor Battle for Dune

'Oyunların Tam Çözümü' forumunda Mavi_Sema tarafından 8 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Dune 3 Emperor Battle for Dune konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dune 3 Emperor Battle for Dune
  [​IMG]Sistem Gereksinimleri;
  Sistem: Microsoft Windows 95, 98, or 2000,XP.
  İşlemci: Pentium II 400 MHz or faster processor
  RAM: 64 MB RAM
  Ekran Kartı: 16 MB video card
  Hard Disk: 700 MB hard disk space
  Sürücü: 4x CD-ROM drive
  Ses Kartı: Direct Sound-compliant sound card

  Oyun İçi Görüntüler;

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Oyun Bilgileri

  Emperor: Battle for Dune

  1992 yılında bir çoğumuz yeni bir oyun türünün doğuşuna şahit olduk. Frank Herbert isimli bilim kurgunun ustası yazarın Dune isimli romanı bilgisayar oyunu haline getirilmişti ve Real-Time Strategy (yazının geri kalan kısmında RTS olarak geçecektir) türünün doğmasına yol açmıştı. Bu türü seven Westwood, daha sonra kendisini RTS’ye adadı ve ardı ardına birbirinden başarılı RTS oyunları çıkarmaya başladı (bkz. Command&Conquer, Red Alert). Ve şimdi de teknolojinin gelişmesi ile tamamen 3D olarak hazırlanan Emperor: Battle for Dune ile karşımızdalar.

  Nedir bu Dune?

  Dune, Frank Herbert’in yazdığı, 6 ciltten oluşan ve gelmiş geçmiş en fazla satan bilim kurgu romanıdır (12 milyondan fazla satmıştır). Kitabın daha sonraları filmi ve dizileri de çevrildi ancak beklenen ilgiyi göremedi.

  Dune, bütün evlerin (ileride anlatacağım) kontrolü altına almaya çalıştığı bir gezegendir. Gezegenin tamamı çölden oluşmaktadır ve su altın değerindedir. Aynı zamanda kumların altında dev kum canavarları Şeyh Hulud’lar bulunur. İlk bakışta bu tür bir gezegenin neden istendiğini sorabilirsiniz. Bunun nedeni kumun altında bulunan Spice maddesidir. Bu madde o kadar güçlüdür ki, ona sahip olan bütün evreni yönetebilecek güce de sahip olur. Bu yüzden evler kendi gezegenlerini bırakıp bu maddeye sahip olmak için Arrakis (Dune)’a gelmişlerdir.

  Evler:
  Dune oyununda Spice maddesine sahip olmak için savaşan üç tane evden birini seçip oyuna başlıyorsunuz. Şimdi bu evleri kısaca gözden geçirelim.

  House Atreides: House Atreides su ve yeşillikle kaplı Caladan gezegeninde bulunmaktadır. Onur ve adalet en büyük özellikleridir. Herkese ellerinden geldiğince iyi davranmaya çalışırlar ve asil bir yaşam sürdürürler. House Atreides’a ölümüne bağlı olan askerleri korkulan bir güç haline gelmişlerdir.

  House Harkonnen: Giedi Prime gezegeninden gelen House Harkonnen’ın başında acımasız general Baron Harkonnen bulunur. Baron Harkonnen bir savaşı kazanmak için her türlü hileye ve onursuzluğa başvurabilir ve eğer savaşı kaybederse askerlerine işkence uygular. Harkonnen ordusu vahşiliği ve acımasızlığı ile ünlüdür.

  House Ordos: Aslında Dune kitabında bu tür bir ev bulunmamakta ancak oyuna çeşitlilik getirmesi açısından koyulmuş. House Ordos yaşamını evrende gezegenler arası kaçakçılık ile sürdürmektedir. Diğer evlerden çok ileri teknolojiye sahiptirler ve savaştaki sinsilikleri ile ünlü olmuşlardır. Bütün askerleri paralı askerdir ve bu yüzden savaşta öleceğini anlayan bir Ordos askerinin yapacağı tek şey kaçmaktır.

  Evlerimiz bu kadar. Dune 2’de bulunmamasına rağmen bu oyunda yardımcı evler de bulunuyor. Oyuna başlamadan önce bu yardımcı evlerden iki tane seçebiliyor ve onların özelliklerinden yararlanabiliyorsunuz. Toplam 5 tane alt ev bulunmakta. Bunlar; yıllardır Dune gezegeninde yaşayan ve dev kum solucanlarına tapan Dune yerlileri Fremen’ler; üstün teknolojiye sahip silah tüccarı House IX; çok zorlu eğitimlerden geçirilmiş fanatik askerler Sardaukar’lar; teknolojiden nefret eden ve bütün işlerini organik olarak gerçekleştiren Tleilaxu’lar ve Spice maddesine bağımlı olmuş geleceği kısmen görebilen pilotlar The Guild’dan oluşmaktadır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dune Emperor Battle Forum Tarih
Düne Ne Oldu - Dilek Ünal Kitap, Resim ve Dergi 27 Mart 2010
Öyle bir düne hasret Şiirler 30 Mayıs 2009
Dune Çocukları - Frank Herbert Kitap, Resim ve Dergi 14 Mart 2009
Ninjani Emperor's Revenge Java Oyunları 23 Nisan 2010
Perimeter Emperors Testament Oyunun Hilesi Oyun Hileleri 22 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş