Dudley Dursley Karekteri - Hayali Karakterler

'Masal Kahramanları' forumunda DeMSaL tarafından 6 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Dudley Dursley Karekteri - Hayali Karakterler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dudley Dursley Hayali Karakterler - Dudley Dursley Karakter - Hayali Karakter - Dudley Dursley Hayali Karakter - Dudley Dursley Kimdir - Dudley Dursley Hakkında  22 Haziran 1980 doğumlu olan Dudley Petinua ve Vernon Dursley’in tek çocuğudur ve oldukça şımarıktır. Harry'nin dört katı büyüklüğü olan Dudley'in pembe bir yüzü vardır. Boynu yok denecek kadar kısa olan Dudley'in ufacak mavi gözleri, tostoparlak kafasına yapışmış koyu sarı saçları vardır.

  Annesi Dudley'i; Tini, Minicik Dudley, Bıcırk, Minicik Agucuk,Didy gibi isimlerle çağırır. Arkadaşları ise O'na; Koca D veya Dud gibi isimlerle hitap ederler. 1981 yılında kapılarının önüne bırakılan kuzeni ile tanıştı. Tabii annesinin biricik oğlu olmasından dolayı aklı erdiği zamanlarda buna aldırmamayı öğrendi. Dört televizyon ve bir bilgisayar sahibidir. Sık sık oyuncaklarını kırar. Babası fazladan bir odasını Harry'ye verinceye dek iki odası vardı. Kendisine bir kum torbası olarak gördüğü Harry den nefret eder. Tabii bu kum torba olarak kullanma süresi Harry’in büyü yapabildiğini öğrenmesine kadar sürdü. O zamandan sonra Harry’den çekinmeye ve bulaşmamaya başladı.

  1991 yılında babasının okuduğu okul olan Smelting’e gitti. Okula başlaması elbette Dursley ailesi için büyük bir heyecan yarattı. Fakat çocukluğundan beri boğazına çok düşkün olan Dudley için (tabii bu boğazına düşkünlüğünde annesinin payı büyüktü) okulun hemşiresinden zayıflaması için diyete girmesi gerektiğine dair bir not aldı. Bu diyet her nekadar uygulanıyor gibi görünsede sadece evdeydi…

  Dursley ailesi biricik oğullarının mükemmel olduğunu düşünüyordu fakat Dudley’in hiçbir şeyden haberi yoktu. Başkanlarını bilmeyen Dudley’in anne ve babasının onu arkadaşları ile çayda olduğunu düşündüğü zamanlarda tek yaptığı Piers Polkins, Dennis, Malcom ve Gordon’dan oluşan çetesi ile birlikte çevresine zarar vermek, sigara içmekti. Babasının “asil spor” olarak nitelendirdiği boksta 1994 yılında Güneydoğu’nun Okullararası Genç Ağırsıklet Boks Şampiyonu olması ailesini kendilerince haklı çıkartıyordu.

  1995 yılının Ağustos ayında Ruh Emici’lerin saldırısına uğradığı zaman kaba kuvvetinden eser kalmamış ve oldukça korkmuştu. Harry onu kurtarmamış olsa idi Ruh Emici öpücüğü ile tanışmış olacaktı.

  1997 yılının Temmuz ayında Harry evden Weasleylere gitmek için ayrılmadan önce Dursleyler ayrılırken ruh emici olayı nedeniyle Harry'e şükran duyduğunu söyledi ve annesi Petunia ağladı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dudley Dursley Karekteri Forum Tarih
Büyük Sinema Kuramları - J. Dudley Andrew Kitap, Resim ve Dergi 5 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş