Dudaktan kalbe / Dudaktan kalbe Bolum Ozetleri

'Diğer Yerli Diziler' forumunda Fatma tarafından 7 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Dudaktan kalbe / Dudaktan kalbe Bolum Ozetleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dudaktan kalbe / Dudaktan kalbe Bolum Ozetleri

  1. BÖLÜM


  Ünlü müzisyen Hüseyin Kenan Gün’ün çocukluğu nüfuzlu bir adam olan dayısı Saib Paşazade’nin yanında zorluklar içinde geçmiştir. Saib Bey, onun rızası olmadan evlenen kız kardeşi Melek Hanım’ı hiç affetmemiştir. Melek Hanım, hırsızlık suçuyla mahkum olan kocası hapishanede ölünce, oğlu Kenan ve kızı Afife’yle ortada kalmış ve ağabeyinin yanına sığınmıştır. Saib bey, etrafa karşı mecburiyetten onlara kucak açmış gibi görünse de, kızkardeşinin hatasını sürekli yüzüne vurarak, onları barındırmakla büyük iyilikte bulunduğunu başlarına kakarak hayatlarını zindana çevirmiştir.

  Dayısı tarafından sürekli horlanan, itilip kakılan, hatta hırsızlıkla bile suçlanan Kenan, insanlardan uzak bir derviş gibi yaşayan Şem-i Dede’yle tanışıp, onun neyini dinleyince müziğe ilgi duymaya başlamış, bu konuda yetenekli olduğunu fark etmiştir.

  Dayısı onun müzik eğitimi almasına şiddetle karşı çıkmış, liseden sonra mühendislik eğitimi alması için ısrar etmiştir.

  Mühendis Kenan’ın arkasında kırık bir aşk hikayesi vardır. Lise arkadaşı Leyla’yı çok ama çok sevmiştir, ama Leyla zengin bir ailelenin kızıdır. Kenan ise dayısının yanında sığıntı gibi büyüyen fakir bir gençtir. Kenan kendini ona layık görmediği için genç kızı reddetmek zorunda kalmış, bir sene sonra Saib Bey’in oğlu Cemil’le nişanlandığını öğrenmiştir. Çok acı çekmiştir Kenan, içine kapanmıştır. Bütün hayatının yoksulluk ve başarısızlıklarla geçeceğine inanmaktadır. Bu yarım kalan aşk onun ruhunda kapanmayan yaralar açacak, aşka inancını yitirecektir.

  Mühendislik eğitimini tamamlarken müzikle ilişkisini hiç kesmemiş, okulu bitince de mesleğini yapmak yerine müzik öğretmeni olarak çalışmaya başlamıştır. Bir arkadaşının tavsiyesiyle Avrupa’ya giderek müzik eğitimini ilerletmeye karar verir. Bu arada kız kardeşi Afife evlenmiştir. Melek Hanım elinde kalan son mal varlığı küçük bir dükkanı satarak, oğlunu Avrupa’ya gönderir.

  Yıllar sonra Hüseyin Kenan’ın büyüdüğü eve dönüşü muhteşem olur. O artık, şarkıları dillerden düşmeyen ünlü bir müzisyendir. Belediye Başkanlığına oynayan dayısı, şimdi onunla gurur duymakta, şöhretinden kendine pay çıkartmakta, Kenan’ı yere göğe sığdıramamaktadır.

  Şimdi Dayısının Oğlu Cemil’le mutsuz bir evliliği olan Leyla ise pişmandır. Cemil, geçmişte kalan bu aşk hikayesini bilmemektedir. Onun başarısını kıskanmaktadır.

  Kenan da çok değişmiştir, ünlü olmanın bütün nimetlerinden yararlanmaktadır. Komşularından evli kadın olan Nimet Hanım’ın ilgisine karşılık verir.

  Nimet Hanım Kenan’la buluşmaya giderken, dikkat çekmemek için, Lamia’yı da yanında götürmektedir.

  Lamia uzak akrabalarının yanında büyüyen yetim bir genç kızdır. Hüseyin Kenan hayranıdır. Kendi rızası bile sorulmadan, akrabalarının takdiriyle nişanlandığı gencin askerliğinin bitmesini beklemektedir. Evin bütün işi omuzlarındadır. Nimet Hanımın onu yanında taşıma sebebini bildiği halde işten güçten ve pek de sevilmediği bu evden ara sıra uzaklaşmak Lamia’ya da iyi gelir, ama bu durum zamanla Lamia’ya acı vermeye başlar.

  Lamia Kenan’a aşık olmuştur.
   

 2. Fatma

  Fatma Üye

  2.bölüm özeti
  Hüseyin Kenan, gizli hayranının Kınalı Yapıncak dediği küçük kız olduğunu anlamıştır.

  Daha sonra ettiği bütün yeminleri unutturacak, hayatının aşkı olacak olan Kınalı Yapıncak’a çocuk gözüyle bakmaktadır.. Bu ilgisizlik küçük Lamia’yı günden güne Kenan’a daha bağlayacaktır..

  Hüseyin Kenan, Gün’ün dönüşüyle dayısı Saib Paşazade’nin evinde fırtınalar kopmak üzeredir.. Kuzeni Cemil sadece Kenan’ın başarılarını değil, karısı Leyla’yı da ondan kıskanmaktadır. Leyla, eski aşkı Kenan’ı hiç unutmamıştır.

  Kenan bütün kadınların ilgi odağıdır. Özellikle Prenses Cavidan, Kenan’la yakından ilgilenmektedir. Onun şerefine bir parti verir. Bu partide yaşananları Kınalı Yapıncak hiçbir zaman unutamayacaktır.

  Karısının gün geçtikçe Kenan’a daha yakın olduğunu zanneden Cemil,
  Kenan’ın şöhretine gölge düşürmek için bir intikam planı hazırlar.. Kenan’ın büyük sırrı açığa çıkacaktır..
   

 3. Fatma

  Fatma Üye

  3.bölüm özeti

  Hüseyin Kenan günün büyük sırrı açığa çıkmış, magazin dünyasında yankı uyandırmıştır. Babasıyla ilgili gerçeği öğrenen Kenan, yıkılır. Bu olayın seçim kampanyasını olumsuz etkileyeceğinden korkan Saib Paşa bir yandan haberi sızdıranı bulmaya çalışırken bir yandan durumu lehine çevirmenin yollarını aramaktadır.

  Köşesine çekilen Cemil, Kenan’ın çöküşünü izlemeye hazırdır.
  Kenan, Prenses Cavidan’ın sessiz sedasız gidişine değişik anlamlar yükler. Nimet’in ona ilgisi artarak devam etmektedir.

  Çocuk gördüğü Lamia’nın olaya bakışı Kenan’ı çok şaşırtır. Lamia’nın etkisinde kalan Kenan, basın toplantısında herkese sürpriz yapar.

  Leyla olayda Cemil’in parmağı olduğunu anlar. Artık ona tahammülü kalmamıştır.

  Nimet’in davetinde Kenan’la yakınlaşma fırsatı bulan Lamia çok mutludur. Aynı anda Saib Paşa’nın köşkünde büyük bir dram yaşanmaktadır.
   

 4. Fatma

  Fatma Üye

  4.Bölüm Özeti

  Kenan’ın dayısının merasim köşkündeki tatili çok olaylı geçmektedir.. Nimetlerin verdiği davet silah sesiyle kesilmiş, Saib Paşa’nın evinden gelen ses herkesi şoke etmiştir.

  Köşke geldiklerinde Leyla’nın elinde silah Cemil’i de yerde bulurlar.. Bu olayla aile içinde yeni bir dönem başlayacaktır.

  Kenan ölümü bile göze alacak kadar acılar içinde olan Leyla için gerçekten endişelenmektedir.

  Hayatının en büyük yarasını bu kadın sayesinde almış, hayatının yönü Leyla yüzünden değişmiştir..

  Öte yandan Lamia, Hüseyin Kenan’a biraz olsun kendini fark ettirmek ve ona da yakın olmak için her türlü fırsatı değerlendirmektedir. Ama Nimet’in planlarından habersizdir. Kocası bir iş gezisi için İstanbul’a indiğinden Nimet o gece yalnızdır. Ama geceyi yalnız geçirmek istemez. Kenan’la ilgili planları vardır. Lamia Nimet’in halinden şüphelense de Nimet’in kocasını aldatabileceği hiç aklına gelmez..

  Veysel’in İstanbul’daki işi erken bitmiş, eve geldiğinde Nimet’i bulamamıştır. Lamia, şüphelerinde haklı olduğnu anlar. Nimet’i bulup haber vermek için Kenan’ın evine gittiğinde hiç görmek istemediği bir manzara ile karşılaşır
   

 5. Fatma

  Fatma Üye

  6.bölüm özeti
  Gece Lamia’yla baş başa denizin ortasında mahsur kalan Hüseyin Kenan döndüğünde acı haberle sarsılır. Saib Paşa kardeş acısıyla yıkılmıştır. Annesinin ölümüne neden olan olay Kenan’dan gizlenir. Vicdan azabıyla kıvranan Cemil teselliyi Leyla’da bulur.

  Lamia ise Kenan’ın annesinin son anlarında yanında olamamasından kendini sorumlu tutmaktadır.

  Kenan’ı Lamia’dan kıskanan Nimet O’na cephe alır. Bugüne kadar hep koruyup kolladığı Kınalı Yapıncak artık can düşmanı olmuştur.

  Kenan kendisini en acı gününde yalnız bırakmayan Cavidan’ın rüzgarına kapılır. İlişkileri hiç beklenmedik bir şekilde ilerler.

  Lamia, Nimet’in kışkırtmasıyla kendisine eziyet eden yengesine daha fazla tahammül edemeyeceğini anlar. Evden kaçan Lamia’nın yolu yine Kenan’la kesişir. Bu karşılaşma ikisinin de hayatını değiştiren olayların başlangıcı olacaktır.
   

 6. Fatma

  Fatma Üye

  7.Bölüm Özeti

  Dudaktan kalbe’de büyük aşk başlıyor..

  “Kınalı Yapıncak Lamia” hiç ulaşamayacağını zannettiği, kendisine yıldızlar kadar uzak gördüğü Kenan’ın kollarına teslim olur..
  Kenan için her şey anlıktır önce, ama yavaş yavaş Lamia’nın hayatındaki önemini anlayacaktır..
  Lamia büyük bir yol ayrımındadır artık.. Çocukluğunu Kenan’ın kollarında bırakmış, yepyeni heyecanlara doğru yola çıkmıştır..

  Lamia, Kenan’ın Cavidan’la nişanlandığından habersizdir..
  Kenan da bu nişanın pişmanlığını yaşamaktadır. Sıkışmış kalmış gibi hisseder kendini..

  Lamia’nın artık amcasının evinde yaşamasına imkan yoktur..
  Zaten onlar da Lamia’yı evlerinde istemezler.. Eşyalarıyla kapının önüne koyarlar. Evden kovulan Lamia’yı Kenanın dayısı Saib Paşa sahiplenir. Bu olay Kenan’a da sürpriz olur..

  Lamia Kenan’a daha da yakın olmanın mutluluğunu yaşarken, Cemil Kenan ve Lamia’nın aralarında bir şey olduğunu anlar.. Bu olay Kenan ve Cavidan’ın nişanını tehlikeye sokacaktır.

  Kenan ise büyük bir çelişki yaşamaktadır. Bir yanda tertemiz aşkı Lamia, diğer yanda ünlü ve çok güçlü bir iş kadını Cavidan. Kenan artık bir seçim yapmak zorundadır.
   

 7. Fatma

  Fatma Üye

  8. BÖLÜM

  Lamia’nın mutluluğu çok kısa sürer.
  Kenan zor seçimini yapar.
  Kenan ve Lamia’nın ilişkisini öğrenen Cemil’in her ikisi için de planları vardır.
  Leyla da durumun farkına varır. Kenan’ı seven iki kadın aynı acıyı paylaşırlar ve bu acılı aşk onları yakınlaştırır.
  Kenan’dan yüz bulamayan Nimet ise Lamia’dan intikam almak için uğraşmaktadır.
  Şimdi karar verme sırası Lamia’dadır.
  Kenan Lamia’daki büyük değişimi şaşkınlıkla izlemektedir.
  Bu arada Lamia’nın peşindeki gizli tehlike adım adım yaklaşmaktadır
   

 8. Fatma

  Fatma Üye

  9.Bölüm Özeti

  Kenan’ın aşkıyla savrulan Lamia’nın peşini talihsizlikler bırakmamaktadır. Bu kez de terk ettiği nişanlısı Nazım intikamını almak için karşısına çıkar.

  Cemil ve Leyla, Lamia’yı bulduklarında Lamia kendinde değildir.. Nazım’ın korkusuyla olanları hiç kimseye anlatamaz..
  Lamia’nın başına gelenler Cavidan’la İstanbul’da evlilik hazırlıklarına başlayan Kenan’ın da kulağına gider ve hemen Lamia’nın yanına koşar. Lamia’yı sevdiğini itiraf edecek midir?

  Lamia ve Kenan yakınlaşmasını Cemil de uzaktan izlemektedir.. Leyla ile Lamia artık sırdaş olurlar.. Lamia Kenan’a bile söyleyemediği duygularını Leyla ile paylaşır.. Leyla kendi yaşayamadığı aşkını Lamia’nın yaşamasını ister. Ama bu aşkın da sonunun acı olduğunu bilmektedir..

  Kenan’ın Lamia’ya hediye ettiği inci kolye Saib’in eline geçer. Lamia bu kolyeyi Kenan’ın verdiğini söyleyemez.. Ama bu kolye Lamia’nın başına büyük işler açacaktır..
   

 9. Fatma

  Fatma Üye

  10.Bölüm Özeti

  Lamia, Kenan’ın kendisine hediye ettiği kolyeyi Saib Bey’in çekmecesinden alırken yakalanır. Lamia şimdi de hırsızlıkla suçlanmaktadır. Kenan’ın olayı öğrenmesiyle durum anlaşılır. Ama Lamia hırsız damgası yediği bu evde daha fazla kalamayacağını anlamış ve evi terk etmiştir. Kenan şimdi deliler gibi her yerde Lamia’yı aramaktadır. Kenan’ın Lamia’ya olan ilgisi evde çalışanlar arasında da fark edilir. Dedikodu kazanları kaynamaya başlar. Cavidan’ da durumdan şüphelenir. Bu konuda soru sormayı bile kendine yediremeyen Cavidan Kenan’ı göz hapsine alır. Bu arada Nimet de boş durmamakta, Lamia’yı Kenan’dan uzaklaştırmak için planlar yapmaktadır. Köşkte bekçi olarak çalışmaya başlayan Rasih’in de gözü Lamia’dadır. Bir yuvanın yıkılmaması için yaptığı büyük fedakarlık, Lamia’nın başına büyük dertler açacaktır.
   

 10. Fatma

  Fatma Üye

  11.BÖLÜM ÖZETi

  Bir evliliği kurtarmak için büyük bir fedakarlık yapan Lamia başına nasıl bir dert açtığının farkında değildir. Evdekilerin şimşeklerini üzerine çekme pahasına, Gülay’ı kurtarmak için bahçede sevgilisiyle buluştuğu yalanını söylerken Cemil de duyar. Lamia bir anda evde çalışanlar tarafından dışlanır. Ona hep yardım eden Macide’nin de gözünden düşmüştür artık. Rasih, ise genç kızı açık açık taciz etmeye başlar. Lamia dert ortağı ve hamisi Leyla’nın dönüşünü dört gözle beklemektedir. Dedikodulara inanmak istemeyen Kenan Lamia’yı sorguya çeker. Ümitsiz aşkının acısından kurtulmak isteyen Lamia bu yalana sarılır. Kenan’a bir sevgilisi olduğunu söyler. Öfke ve kıskançlığı Kenan’ı yiyip bitirmektedir. Çareyi kadehlerde arayan Kenan, Cemil’in kendisi için hazırladığı oyundan habersizdir.
   

 11. Fatma

  Fatma Üye

  12. Bölüm Özeti

  Cemil’in oyunu başarılı olmuş, Cavidan Kenan’ın başka bir yüzüyle tanışmıştır. Cavidan her şeye rağmen Kenan’dan vazgeçmeyecektir, ama Cemil’in oyununu anlayan Leyla her geçen gün ondan bir adım daha uzaklaşmaktadır.
  Hızını alamayan Cemil, bu kez de Lamia ve Cavidan’ı karşı karşıya getirmek için bir plan yapar. Cavidan sessiz sedasız İstanbul’a döner. Nişan’ın bozulacağından korkan Saib Bey bütün hırsını Kenan’dan alır.
   

 12. Fatma

  Fatma Üye

  13. bölüm özeti

  Kenan ve Cavidan’ın muhteşem düğünü sürerken, Saib Bey korkunç haberi alır. Kimseye söylemeden apar topar köşke döner. Lamia, Cemil ve Leyla, Rasih’in cesedi başında olayın şokunu yaşamaktadırlar. Saib Bey hemen duruma el koyar. Lamia’dan büyük bir fedakarlık yapmasını ister. Saib Paşa tarafından baskı gören Lamia, Cemil’in suçunu üstlenmek zorunda kalır. Cinayet haberi basında geniş yer alır.

  Olayı öğrenen Kenan, Lamia’yla konuşmak için cezaevine gider. Kenan’ın bu olay yüzünden balayını ertelemek istemesi ve gazetelerde düğün fotoğrafının bir cinayet haberinde kullanılması Cavidan’ı çok üzer. Lamia’nın önünde bambaşka bir dünyanın kapıları açılmıştır. Leyla, Lamia için çok endişelenmekte, artık Cemil’e ve Saib Bey’e tahammül edememektedir. Cemil’le kavgası hastanede son bulur. Artık Leyla en çok olmak istediği yerde, Kenan’ın kolları arasındadır.
   

 13. Fatma

  Fatma Üye

  14.Bölüm özet,
  Leyla’nın ölümüyle Kenan bir kez daha sarsılır. Cemil öfkesini ve acısını bastırmaktadır. Leyla’nın son nefesini Kenan’ın kollarında vermesini hazmedemez.

  Kenan Cavidan’a bir zamanlar Leyla’yı sevdiğini itiraf eder.
  Kenan hakkında her gün yeni bir şey öğrenen Cavidan şaşkındır. Kenan’ın Lamia’ya olan ilgisi de, evliliğini sorgulamasına neden olur.
  Saib Bey, Kenan ve Cemil’in hesaplaşmalarına şahit olunca köşkte büyük olaylar yaşanır.

  Leyla’nın ölüm haberini hapishanede öğrenen Lamia perişandır.
  Acı ve öfkesini bastıramayan Cemil tehlikeli sulara yelken açar.
  Lamia, hayatını tümden değiştirecek haberi cezaevinin revirinde alır.
   

 14. Fatma

  Fatma Üye

  15. Bölüm Özeti

  Lamia, Kenan’ın bebeğine hamile olduğunu öğrenmiş ve hayatında yeni bir sayfa açılmıştır. Ama Lamia bu durumla daha fazla içine kapanır.

  Makbule, Lamia’daki değişikliği fark eder ve sırrını öğrenir.
  Bu sırrı koğuş ağası Suzan da öğrenir. Lamia, bebeği doğurup doğurmayacağına karar verememiştir ama Kenan’ın bu bebekten asla haberi olmamalıdır.

  Kenan her şeyden habersiz, Lamia’nın kendisini reddetmesine küserek Cavidan’la gecikmiş balayına çıkar. Balayı dönüşü Lamia’nın duruşmasına yetişir. Bu duruşma Lamia için özgürlüğe bir adım olacaktır.

  Cemil ateşle oynar ve evli komşusu Nimet’le ilişkisini ilerletir. Cemil Leyla’nın son nefesinde Kenan’a aşkını itiraf etmesinden sonra tam anlamıyla dağılmış ve duygularından arınmış, herkesten intikam almak isteğiyle yanıp tutuşmaktadır. Kenan’ın dokunduğu her şeye zarar vermek ister.

  Lamia, özgürlüğüne kavuştuktan sonra, başka bir esarete düştüğünü fark eder. Kenan’la her zaman karşı karşıya olma düşüncesi onu perişan etmektedir. Bir karar verir ve ilk kez yapayalnız bir yola çıkar.
   

 15. Fatma

  Fatma Üye

  16. Bölüm Özeti

  Lamia, Saib Bey’e bir mektup bırakarak evi terk eder ve yeni bir başlangıç yapmak için hapishane arkadaşı Makbule’nin evine yerleşir. Lamia’nın izini kaybeden Kenan çaresizce O’nu aramaktadır. Lamia, Makbule’nin evinde çok iyi karşılanır, ama sürekli orada kalamayacağını bilmektedir. En kısa zamanda bir iş bulması gerekmektedir. Lamia’nın konuşup da Cemil’in sırrını açığa çıkaracağından korkan Saib Bey’de Lamia’nın peşine düşer. Kenan, Lamia’ya ulaşabilmek için, Cavidan’dan nufüzunu kullanmasını ister. Cavidan’ın Kenan’a büyük bir sürprizi vardır. Hayatının en güzel olayını paylaşmak için Kenan’ın yanına Ada’ya gider. Kenan’dan intikam almak için planlar yapan Cemil fırsatı çok iyi değerlendirir. Kenan ve Cavidan’ın evliliği derin bir yara alır. Lamia’nın izini bulan Kenan şimdi en çok olmak istediği yerde, Lamia’nın yanındadır.
   

 16. Fatma

  Fatma Üye

  17. Bölüm Özeti

  Lamia’nın özlemine dayanamayan Kenan, onu görmeye gider. Lamia’nın gururu Kenan’ı bir kez daha yener. Lamia ne olursa olsun O’na boyun eğmeyecektir. Hamile olduğunu Kenan’dan gizleyecektir ve Kenan, Lamia’nın bebeğinin babası olduğunu asla bilmeyecektir. Cavidan da kendisini sevmeyen bir adamdan çocuk sahibi olmak istememiş, bebeğini aldırmıştır. Kenan’ın durumu öğrenmesiyle araları iyice açılır. Kenan’ın Lamia’yı görmeye gittiğini öğrenen Cavidan da öfkelidir. Kendi ayakları üstünde durmak isteyen Lamia iş aramaya başlar. Sabıkalı olması önünde büyük engeldir. Saib bey ise Lamia ile irtibatı kesmek istememektedir. Bu kez Cemil Lamia’nın kaldığı evin kapısını çalar. Lamia Cemil’in gizli hesaplar peşinde olduğundan habersizdir. Makbule ilk görüşte Cemil’den hoşlanır. Lamia’yı sevdiğini kendine bile itiraf edemeyen Kenan önemli bir yol ayrımındadır.
   

 17. Fatma

  Fatma Üye

  18.Bölüm Özeti

  Cavidan’la daha fazla devam edemeyeceğini anlayan Kenan boşanmak istediğini söyler. Cavidan’ın Kenan’dan vazgeçmeye niyeti yoktur. Evliliğini kurtarmak için her yolu deneyecektir.

  Lamia’nın hamileliği ağır geçmekte, Lamia bu durumu gizlemek için zorlanmaktadır. En büyük yardımcısı tek sırdaşı Makbule’dir. Makbule’nin kapısını bu kez Cemil çalar. Lamia Cemil’in ziyaretinden çok mutlu olur. Makbule de Cemil’den hoşlanır.
  Cemil Makbule ve Lamia’yı adaya davet eder. Ama bunun altında yine bir plan yatmaktadır. Cemil Kenan’ı da durumdan haberdar eder. Kenan’ın adaya gittiğini duyan Cavidan’da soluğu adada alır.
  Saib bey Lamia ile ilgili duyduklarıyla hayrete düşer.
  Kenan hiç beklemediği bir anda Lamia’nın karşısına çıkar. Bu buluşmanın tek şahidi Prenses Cavidan olacaktır
   

 18. Fatma

  Fatma Üye

  19.Bölüm Özeti

  Lamia ve Cavidan ilk kez açıkça birbirlerine meydan okurlar. Yaşadıklarıyla güçlenen Lamia Cavidan’a unutamayacağı bir ders verir. Kenan ve Cavidan adadan ayrılırken Saib de Lamialarla birlikte İstanbul’a döner. Saib’in asıl amacı Lamia’nın yanında kaldığı arkadaşı Makbule’nin babası Kemal Bey’le konuşmak ve Lamia’nın onlarda kalmasını garantilemektir. Ömür boyu bakımını üstlendiği Lamia’nın Cemil’le ilgili büyük sırrı açıklamasından korkmaktadır. Öte yandan Lamia’nın hamile olduğunu öğrenmiş, bu bebeğin de Kenan’dan olduğunu tahmin ettiği için Lamia’yı Kenan’dan da uzak tutmaya çabalamaktadır. Cemil, Kenan’a karşı tüm kozlarını kullanmak için yeni yeni planlar yapmaktadır. Kenan’a karşı en büyük kozu da Lamia’dır. Konser günü geldiğinde Cemil büyük bir sürpriz hazırlar. Lamia ve Makbule’yi konsere götürür. Konserde bütün gözler Lamia’nın üzerinde olacaktır. Cemil’in yanında bambaşka bir Lamia gören Kenan aşkını bu kez kıskançlıkla anlayacak gece büyük sürprizlere açık olacaktır.
   

 19. Fatma

  Fatma Üye

  20. Bölüm Özeti

  Hüseyin Kenan'ın konserinde büyük bir sükse yapan Lamia'nın gecesi Cemil'in kötü sürpriziyle kabusa döner. Cemil onun hamile olduğunu bilmektedir. Lamia konserden kaçar Cemil de peşinden gider. Kenan Lamia'nın birden bire oradan ayrılmasına bir anlam verememektedir. Cemil'le aralarında bir şeyler olduğundan şüphe ederek kıskanır ve Cemile olan kini daha da büyür. Cemil ve Lamia yalnız kaldıklarında Cemil Lamia'ya yaklaşır ve onu öpmeye çalışır. Bu durum Lamia'nın daha da uzaklaşmasına içine kapanmasına neden olacaktır. Çünkü en yakın arkadaşı Makbule'nin Cemile olan hayranlığını bilmektedir. Lamia bu yakınlığı kimseye söyleyemez. Öte yandan Cavidan Lamia'dan intikam alabilmek için kötü bir sürpriz hazırlamaktadır. Ertesi gün bütün gazetelerin manşetine çıkan Lamia kendini kapana kısılmış hisseder. Lamia her şeyden vazgeçeceği bir sırada Makbul'nin babası Kemal imdadına yetişir. Lamia yeni bir teklifle karşı karşıya kalır.
   

 20. Fatma

  Fatma Üye

  21. Bölüm Özeti

  Kendini kapana kısılmış gibi hisseden Lamia, Kemal bey’in evlenme teklifini kabul eder. Kemal Bey, bu evlilikle hem Lamia’yı koruyacak hem de doğacak bebeğine soyadını vererek himayesi altına alacaktır. Lamia’nın evleneceğini duyan Cemil, O’nu kararından vazgeçirmek ister. Başta Lamia Cemile göre Kenana karşı kullanacağı en önemli silahtır. Ama şimdi yavaş yavaş Lamia’ya karşı olan duygularını fark eder. Bu evliliğe ne olursa olsun engel olmak istemektedir. Cemil babasına Lamia’yla kendisinin evlenmek istediğini söyler. Bu arada dedikodu kazanı kaynamaya başlamıştır Cemil ve Nimet’in ilişkisi kulaktan kulağa yayılır. Cavidan ve Kenan’ın evliliği de artık düğüm olmuş ve bitme noktasına gelmiştir. Cavidan direnmekten vazgeçer ve Kenana boşanmayı kabul ettiğini söyler.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dudaktan kalbe Dudaktan Forum Tarih
.::ReŞaT NuRi GüNTeKiN / Dudaktan Kalbe [ Kitap Özeti ]::. Kitap Özetleri & E-Kitaplar 3 Eylül 2009
Dudaktan Kalbe 58.Bölüm Özeti Diğer Yerli Diziler 5 Ocak 2009
Toygar Işıklı - Dudaktan Kalbe Sarki Sozleri Yerli şarkı sözleri 20 Aralık 2008
Dudaktan Kalbe Dizisi 54.Bölüm Özeti Diğer Yerli Diziler 17 Aralık 2008
Dudaktan Kalbe-Reşat Nuri GÜNTEKİN (Kitap Ozeti) Kitap Özetleri & E-Kitaplar 30 Kasım 2008

Bu Sayfayı Paylaş