Dudak hileleri

'Güzellik & Bakım' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 13 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dudak hileleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çoğu kadın dolgun baştan çıkarıcı ve mükemmel dudaklara sahip olmak ister. Ama herkes mükemmel dudaklara sahip olacak diye bir kural yoktur. Dudaklarınızın hoş görünmesini istiyorsanız bir takım hilelere başvurarak da bunu sağlayabilirsiniz. İşte size birkaç öneri:

  Ağzınız büyükse

  Büyük ağızları daha küçük göstermek için dudak çerçevesini dudağın hemen içinden çizmek gerekiyor. Açık bir renkle çizilecek çerçevenin içinin çerçeveden daha koyu renkte ancak yine de açık bir tonda boyanması gerekiyor.

  Dudaklarınız kalınsa

  Kalın dudakların parlak ve sert renklerden kaçınması gerekir. Dudakların içinden çizilen dudak çerçevesiyle dudak boyasının hemen hemen aynı renkte olmasına özen gösterilmeli.

  Dudaklarınız inceyse

  İnce dudakların daha dolgun görünmesi için dudak çerçevesinin dudak çizgisinin dışından çekilmesi gerekir. İki yana kadar iyice uzanması gereken çerçeve açık bir tonda çizilmeli dudağın iç kısmının ise daha koyu bir tonda boyanması gerekir.

  Dudaklarınız düzgün değilse

  Alt ve üst dudakların kalınlıkları birbirine uymuyorsa değişik iki ton kullanın. Kalın dudak için koyu ince dudak için açık renkte bir ruj sürülmesi dudağın asimetrisini gizler.

  Dukak uçlarınız aşağı doğru sarkıksa

  Dudaklarınızın sarkık görünümünü gizlemek için izlenecek en iyi yollardan biri dudak kalemiyle düzeltilip çizilen bir dudak şeklinin ardından bu şeklin dışında kalan dudağın bölümlerinin ten rengine uygun renkte bir fondötenle kapatılmasıdır.

  Alt dudağınız dışarıya doğru taşkınsa

  Alt dudağınız dışarı doğru taşkın ise alt dudağınızı boyarken biraz küçültmeniz gerekecek.Bunun için ortasından başlayarak dudak çizgisinin biraz içinden dudakların birleştiği yere kadar boyayın. Normal olarak boyadığınızı üst dudağın daha dikkat çekici olmasını sağlayın.

  Üst dudağınız dışa doğru taşkınsa

  Üst dudağın ortasını belirten V şeklini dudak çizgisinin biraz içinden çizerek doğal kıvrım vererek dudakların birleştiği yere kadar boyayın. Alt dudağı ise biraz taşırarak boyayın.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dudak hileleri Forum Tarih
Dudaklardaki Uçuk Nasıl Geçer Cilt Hastalıkları 13 Şubat 2012
Beyazıt Öztürk türkan yine öptürmedi dudaktan sözleri Yerli şarkı sözleri 2 Ocak 2012
Düt Demeye Dudak Gerek Atasözünün Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 26 Ekim 2011
Dudak Uçuklaması Nedenleri - Dudaklarda Uçuk Neden Olur Genel Sağlık 4 Eylül 2011
Dudak Şişmesi Neden Olur, Dudak Şişmesinde Tedavi, Dudak Şişmesine Ne Yapılabilir Ağız ve Diş Sağlığı 26 Ağustos 2011

Bu Sayfayı Paylaş