Dudak Üstü Kırışıklıkları

'Güzellik & Bakım' forumunda Mavi_Sema tarafından 3 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Dudak Üstü Kırışıklıkları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Suna Dumankaya dudak üstü kırışıklıkları
  Dudak üstü kırışıklıkları bitkisel çözüm

  Haftada bir gün elma suyu ile tüm yüzünüze kompres yapın ve yüzünüzü yıkamadan yatın. Elma suyunu ertesi sabaha kadar cildinizde bekletin. Sabah yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

  Dudak Üzerinde Oluşan Kırışıklıkların Nedeni

  Yüzümüzde oluşan kırışıklıklar yaşlanmanın ilk belirtileri olarak algılanabilir. Kırışıklıklar genel olarak vücudumuzda bulunan belirli proteinlerin ve asitlerin azalması neticesinde ortaya çıkmaktadır. vücudumuzda doğal olarak bulunan hyaluronik asit, elastin ve kolojen cildimizin elastik olmasını ve kırışıklıkların oluşmasını engellemektedir. Bunlarda yaşanacak azalmalar kırışıkların önünü açmaktadır.

  Peki, bu kırışıklar neden özellikle üst dudak bölgesinde oluşmaktadır? Yüzümüzün belirli bölgelerinde bulunan deri diğer bölgelere oranla daha incedir. Doğal sebeplerin dışında yüzümüzle yaptığımız mimikler ve ifadeler zamanla bu kırışıklıkların oluşmasına neden olmaktadır. Bunun haricinde aşırı güneşe maruz kalma, sigara kullanımı, hava kirliliği, çok kuru hava gibi çevresel faktörlerde dudak üstü kırışıklıkların oluşmasını hızlandırmaktadır.

  Dudak Üstü Kırışıklıkları İçin Tedavi Yöntemleri


  Cildin Nemlendirilmesi

  Cildin periyodik olarak nemlendirilmesi üst dudak çevresinde oluşan ya da oluşacak olan kırışıklıkların azaltılması adına atılacak ilk adımlardan biridir. Güzel bir nemlendirici kullanabilir ve gün içinde yeterli miktarda su içerek bu kırışıklıkların daha az görünür olmasını sağlayabilirsiniz.

  Yüz Egzersizleri

  Düzenli bir şekilde belirli yüz egzersizleri yapmanın dudak üstü kırışıklıklarını azalttığı bilinmektedir. Bu hareketleri düzenli olarak yaptığınızda görünümleri silikleşecektir. Ayrıca badem yağı ve vitamin E yağı kullanmanız iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

  Cildinizi Koruyun

  Herkesin bildiği gibi güneş ışığına çok fazla maruz kalmak cildimize ciddi zararlar vermektedir. Güneşlenecekseniz mutlaka yüksek koruyuculu güneş kremleri kullanın. Güneş sonrası iyi bir nemlendirici ile dudak çevrenize masaj yapın.

  Dinlenin

  Günde en az 7 saat uyumak cildimiz, vücudumuzun geri kalanı ve ruh sağlığımız için gereklidir. Uyku size tazelik vermekle birlikte cildimizin görünümünde belirli bir iyileştirme sağlayacaktır. Aşırı stres kırışıklıkların oluşumunu hızlandırmaktadır. İyi uyku ve stres yönetimi yaşlanma belirtilerinin azalmasına yardımcı olacaktır.

  Estetik Cerrahi

  Dudak üstü kırışıklıları için bahsi geçen evde tedavi yöntemleri dışında günümüzde estetik operasyonlarda yapılabilmektedir. Yüz gerdirme, botoks, cilt dolguları, peeling ve diğer estetik müdahaleler ile kırışıklıklar giderilebilmektedir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dudak Üstü Kırışıklıkları Forum Tarih
Dudak Üstü Lekeleri Cilt Hastalıkları 5 Mayıs 2011
Dudak Üstü Lazer Güzellik & Bakım 3 Mayıs 2011
Dudaklardaki Uçuk Nasıl Geçer Cilt Hastalıkları 13 Şubat 2012
Beyazıt Öztürk türkan yine öptürmedi dudaktan sözleri Yerli şarkı sözleri 2 Ocak 2012
Düt Demeye Dudak Gerek Atasözünün Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 26 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş