DSP lideri Sezer: Hükümet sivil darbe yapıyor

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda NeslisH tarafından 24 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  DSP lideri Sezer: Hükümet sivil darbe yapıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANKARA (ANKA) - DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Ergenekon ile Türkiye'de bir baskı sisteminin de kurulmaya çalışıldığını söyleyerek, “Tabii ki askeri darbelere karşıyız. Ama bugün hükümetin doğrudan yapmaya çalıştığına inandığım, Hitler benzeri bir rejimi getirmeye çalıştığına inandığım sivil darbelere de karşıyız. Hep söylüyorum, dünya seçimle iş başına gelmiş, sonra baskıcı bir yönetimi benimseyerek faşizan bir sistemi oluşturmuş, çevresini ve dünyayı kana bulamış yönetimleri görmüştür” dedi.

  DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, DSP Parti Okulu'nda düzenlenen İl Başkanları Toplantısı'nın açılışında bir konuşma yaptı. Konuşmasının başında gazeteci-yazar Uğur Mumcu, İsmail Cem ve Gaffar Okkan'ı anan Sezer, “Türkiye'nin büyük kayıpları olan bu isimleri saygıyla anıyoruz” dedi. Türkiye'nin zorlu bir süreçten geçtiğini ve Türk solunun “ebedi muhalefete” mahkum edilmeye çalışıldığını savundu. Ergenekon operasyonlarına da işaret eden Sezer, Türkiye'de bir baskı sisteminin de kurulmaya çalışıldığı belirterek, şöyle dedi:

  “Adına Ergenekon denilen süreçte tüm toplum baskı altına alınmaya çalışılıyor. Evrensel hukuk ilkeleri yok sayılmaya çalışılıyor. Ecevit'ten de gelen yapımızla her türlü darbeye karşıyız. Tabii ki askeri darbelere karşıyız. Ama bugün hükümetin doğrudan yapmaya çalıştığına inandığım, Hitler benzeri bir rejimi getirmeye çalıştığına inandığım sivil darbelere de karşıyız. Hep söylüyorum, dünya seçimle iş başına gelmiş, sonra baskıcı bir yönetimi benimseyerek faşizan bir sistemi oluşturmuş, çevresini ve dünyayı kana bulamış yönetimleri görmüştür. Hitler'leri, Mussolini'leri gördü. Bizim hükümetimizin, bizim Başbakan'ın gidişi de budur.”

  -“GEÇİT VERMEYİZ”-

  Başbakan Erdoğan'ın, kendisine en küçük eleştiriye bile tahammül edemediğini ifade eden Sezer, “Bir ülkenin başbakanına da bu söylenir mi?' diye eleştirenlere bunu diyebilen, demokrasiyi kafasından tümüyle silmiş, zaman zaman demokrasi sözcüğünü çokça kullanmasına rağmen demokratik yöntemi kafasından tümüyle silmiş Başbakan'ın bugünkü yönetimi, bana o söylediğim yönetimlerin geliş tarzını çağrıştırıyor. Buna geçit vermeyiz” dedi. Sezer, Türkiye'de yurtseverlerin, demokrasi severlerin ve demokratik solcuların bulunduğunu, bu kişilerin bu duruma izin vermeyeceğini savundu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - lideri Sezer Hükümet Forum Tarih
8. sınıf inkılap çalışma milli mücadelenin lideri Mustafa Kemal cevapları nelerdir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü Dün 21:04
Lideri İzle Çocuk Oyunu Çocuk Oyunları 8 Şubat 2013
Bir Liderin Doğuşu Recep Tayyip Erdoğan Kitabı - Hüseyin Besli - Ömer Özbay Kitap, Resim ve Dergi 2 Kasım 2010
İsrail askerleri, bir Hamas liderini öldürdü Yurt Dışı Haberler 26 Nisan 2010
'Yılın Medya Lideri' Acun Magazin Haberleri 5 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş