DSÖ: Kesinleşmiş vaka sayısı 331, ölü sayısı 10

'Yurt Dışı Haberler' forumunda NeslisH tarafından 1 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  DSÖ: Kesinleşmiş vaka sayısı 331, ölü sayısı 10 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Cenevre (AA)- Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), H1N1 gribinde kesinleşmiş vaka sayısını 331'e yükseltti. Örgüt, bu vakaların 11 ülkede görüldüğünü, hastalıktan 10 kişinin de hayatını kaybettiğini bildirdi. DSÖ'nün internet sitesinde yayımlanan açıklamaya göre, domuz gribi olarak bilinen H1N1 virüsü ABD'de 109 kişide tespit edildi ve bir kişi öldü. Meksika'da da 156 kişide virüs tespit edildi, 9 kişi öldü.

  Diğer ülkelerde kesinleşmiş vakaların sayısı da şöyle:

  Avusturya (1), Kanada (34), Almanya (3), İsrail (2), Hollanda (1), Yeni Zelanda (3), İspanya (13), İsviçre (1), İngiltere (8).

  -Meksika DTÖ'den kısıtlamalarla ilgili bilgi isteyecek

  Meksika, H1N1 gribinin görülmesinin ardından kendisine yönelik ithalat kısıtlamalarıyla ilgili olarak Dünya Ticaret Örgütü'nden (DTÖ) açıklama isteyecek.
  Meksika Ekonomi Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, uygulanan kısıtlamalara karşı DTÖ'den bilimsel temellere dayalı resmi bir açıklama isteneceği belirtildi.
  Aralarında Çin ve Rusya'nın bulunduğu 15 kadar ülke domuz ve domuz ürünleri alımına yasaklama ya da kısıtlama getirmişti.Öte yandan ABD'nin stratejik stoklarını yeniden oluşturmak amacıyla 13 milyon ilaç satın alacağı bildirildi.

  ABD Sağlık Bakanı Kathleen Sebelius, domuz gribi salgının yayılmakta olduğu bu dönemde ABD'nin kaynak ihtiyacını gidererek, ilk önlemleri aldığını vurguladı ve ek 13 milyon ilaç satın alınmasının kararlaştırıldığını kaydetti.

  -9. Dünya Turizm Konferansı, H1N1 gribi gölgesinde Brezilya'da yapılacak

  9. Dünya Turizm Konferansının, Mayıs ortasında Brezilya'da yapılacağı açıklandı. Dünya Turizm ve Seyahat Konseyi (WWTC) Başkanı Jean-Claude Baumgarten,
  H1N1 gribinin Meksika'dan bütün dünyaya yayıldığı ve mali krizin etkilerinin devam ettiği bir dönemde Sao Paulo'da düzenlediği basın toplantısında, 9. konferansın ilk kez bir Latin Amerika ülkesinde yapılacağını söyledi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - DSÖ Kesinleşmiş vaka Forum Tarih
1949 Model Hudson Commodore Six Sedan Resimleri Tuning 8 Ocak 2012
Wolverine - Weapon X - Barry Windsor-Smith Kitap, Resim ve Dergi 29 Kasım 2011
Anthony Davidson Kimdir - Anthony Davidson Biyografisi, Resimleri Yerli - Yabancı Sporcular 5 Eylül 2011
MindSoft Utilities 2011 Bilgisayar Bakım Onarım Programı M-N 10 Kasım 2010
Edson Nobre Kimdir - Edson Nobre Biyografi Yerli - Yabancı Sporcular 8 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş