Dragon Ball (Dragon Ball Kimdir? - Dragon Ball Hakkında)

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda DilzaR tarafından 7 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Dragon Ball (Dragon Ball Kimdir? - Dragon Ball Hakkında) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dragon Ball
  [​IMG]

  Dragonball yazarı Akira Toriyama olan Japonya'nın önde gelen anime-çizgi film serilerinden biridir. Bu animenin baş kahramanı Son-Goku adında küçük bir çocuktur.Çizgi filmde 7 topu bulan ve yerlerine yerleştiren kişi gökten gelen korkunç ejderhadan bir dilek dileyebilirmiş.
  Toplam 153 yarım saatlik bölümlerden oluşan Dragon Ball, Japonya'da 26 Şubat, 1986 - 12 Nisan, 1989 tarihleri arasında yayınlanmıştır.

  [​IMG]

  Hikayesi
  12 yaşındaki kahramanımız Goku, dedesini kaybetmiş ve ondan yadigar kalan 4 yıldızlı topu ile tek başına yaşamaktadır. Dileğini gerçekleştirmek isteyen bir çok kişi bu 7 ejder topunun peşindedir. Bulma adlı kız da bu topları aramaya kalkışır ve yolculuğuna devam ederken Son-Goku ile tanışır.
  Kendisine dünyanın en yakışıklı erkek arkadaşını dilemek amacında olan Bulma, toplardan birine sahip olan Goku'yu kendisi ile topların geri kalanını bulmak için yola çıkmaya ikna eder. Ve böylelikle macera başlar.
   

 2. DilzaR

  DilzaR Üye

  SON-GOKU
  Bu sayfa Bonnier Crlsen çizgi roman kahramanı olan Goku olarak da bilinen Son-Goku hakkındadır.

  Son Goku, Dragon Ball (Ejder Topu) serilerinin ana kahramanıdır. Orijinal Dragon Topu’na , daha ilerisinde Dragon Ball Z’yi ve daha da ilerisinde Dragon Ball GT’ye sahiptir.

  Gençliği
  Gohan adında yaşlı bir adam onu bulduğunda Goku henüz bir bebekti. Goku, dünyanın içindeki bir yarıkta küçük bir uzay gemisini içinde bulunmuştur. Aslında dünyayı köleleştirip, Frieza’ya satmak için dünyaya gönderilmiştir ancak onun kafasını ezmiş ve asıl görevini unutmuştur. İnanılmaz derecede güce, hıza ve dövüş yeteneğine sahiptir. Böylece Gohan onu Dövüş Sanatları konusunda eğitmiştir. Genç Goku’nun ayrıca maymun kuyruğunu anımsatan bir kuyruğu bulunmaktadır. Bu kuyruk dolunay zamanında onun Büyük Maymun’a dönmesine imkan vermektedir ancak Goku Büyük Maymun’a dönüştüğünde yaptıklarını anımsamamaktadır ve daha sonra Vegeta söyleyene kadar tamamen yaptıklarının farkında olmamaktadır. Gohan’ın ölümünden sonra Goku Bulma ile birlikte dünyayı dolaşmaya başlamış ve Efendi Roshi (Kaplumbağa Keşiş) ile tanışmıştır. Efendi Roshi Goku ve Krillin’i Kaplumbağa Keşiş yoluyla eğitmiş ve onlara efsanevi enerji patlamasını öğretmiştir : Kamehameha. Efendi Roshi’nin haberi olmadan Goku, Dünya Dövüş Sanatları Turnuvasına katılmış ve sadece Jackie Chun’a yenilmiştir. Goku genç haliyle bütün Kızıl Şerit Ordusu’nu yenemyi başarmıştır. Diğer büyük bir başarısı da Kral Piccolo’yu yenmesidir.

  Yaşamı


  Raditz dünya gezegenine gelene kadar Goku huzurlu bir yaşam sürmekteydi. Raditz kendisini Goku’nun kardeşi olarak tanıtmış ve Goku’ya dünyadaki asıl görevini anlatmıştır. Goku dünyayı yok etmek için Raditz’e katılmayı reddetmiş ve dövüşmüşlerdir. Goku ve Piccolo aynı tarafta yer alarak Raditz’i yenemeye çalışmışlardır ancak böyle yaparak Goku hayatını Raditz’e teslim etmiş, Piccolo Özel Işın Topu’nu kullanarak onu yenebilmiştir. Ölümden sonra Goku ikinci bir şans elde etmiş ve Kral Kai’nin kendisini eğitmesi için ona gitmiştir. Kral Kai’nin gezegeni dünya’nın yer çekiminden kat kat fazladı ve Goku’ya güçlenmesi için son derece yardımcı olmuştur. Goku, Kral Kai’yi tam zamanında terk etmiş ve yoldaşları Raditz’i bulmak için gezegene inen Vegeta ve Nappa isimli saiyanları yenmeye yardım etmiştir. Vegeta ve Nappa, Goku savaş alanında mücadele ederken onun birçok arkadaşını öldürmüşlerdir. Tien, Piccolo, Yamcha ve Chiatzu’yu öldürmüşlerdir. Goku Vegeta’yı yenememiş ancak ikisi de dövüşememiş ve Vegeta geldiği yere geri dönmüştür. Piccolo’nun yenilmesiyle Ejder Topları’nın dünyadan yok olmuştur ve arkadaşalrının geri dönmesini dileyerek Goku ve diğerleri yedi ejder topu daha olan Namek Gezegeni’ne gitmişlerdir. Frieza ejder toplarını almak için çoktan bu gezegene gitmiştir. Goku, Frieza’nın özel ordusu olan Ginyu Gücü’nü yenmiş ve Frieza’yla dövüşmek için devam etmiştir. Goku Frieza’ya göre oldukça zayıftır ancak dövüştükleri esnada Frieza Goku’nun en iyi arkadaşı Krillin’i eğlence için öldürmeye karar verdiğinde Goku sınıra ulaşmış ve Super Saiyan’a dönüşmüştür. Goku’nun Super Saiyan yetenekleri onu Frieza’dan çok daha kuvvetli hale getirmiştir ve Fireza’yı Namek’de can çekişir bir şekilde bırakmıştır. Frieza’nın yenilgisinden sonra Goku’nun Friezaya birlikte öldürüldüğüne inanılmıştır. Ancak bir gün Z-Dövüşçüleri ve Vegeta, Frieza’nın güç seviyesinin Dünya’ya yaklaştığını hissetmişlerdir. Dövüşçüler yaklaşırken yeniden yapılanmış Frieza ve Babası Soğuk Kral dünyaya ayak basmış ve yok etme planlarına başlamışlardır. Goku’nun kurtarıcı olarak etrafta gözükmemesinden dolayı herkes gezegenin lanetlendiğinden endişelenmiştir. Ancak gizemli bir genç adam ilk defa karşılarına çıkmıştır. Hem Frieza hem de Soğuk Kral, saniyeler içerisinde genç Süper Sayian tarafından açıkça şans verilmeden yenilgiye uğramıştır. Genç adam daha sonra Z-Dövüşçülerinin yanına gitmiş ve Goku’nun kısa sürede Dünya’ya geleceğini söylemiştir. Goku kemerinin altında yeni bir teknikle dünyaya inmiştir: Anlık İletişim. Gencin adı Future Trunksdır ve üç yıl içinde andreoitlerin geleceğini söylemiştir. Goku’ya kalp ilacı vermiş ve başka bir zaman çizgisinde öldüğünü, bunun hayatını koruyacağını belirtmiştir. Hepsi kendi yolunda gitmiş ve eğitimlerine başlamışlardır.
   

 3. DilzaR

  DilzaR Üye

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dragon Ball (Dragon Forum Tarih
Dragonball Evolution [26.06.2009] Sinema Film Tanıtımları 26 Haziran 2009
Dragon Ball Son Goku Oyun Resimleri 20 Haziran 2009
Java Cep Telefonları İçin Dövüş Oyunu - Dragon Ballz Java Oyunları 4 Eylül 2008
Dragon Ball Z Saiyan Fighters S60 3D Java Oyun indir Java Oyunları 4 Eylül 2008
DragonBall Online Diğer Oyunlar 25 Ağustos 2008

Bu Sayfayı Paylaş