Dracula Virüs Temizleyici 3.4

'Güvenlik Programları' forumunda Siraç tarafından 2 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Dracula Virüs Temizleyici 3.4 konusu Dracula Virüs Temizleyici 3.4

  Tanıtım:
  Son zamanlarda, özellikle flash diskler ile yapılan dosya taşımalarında, PATRON adlı sürücüleri paylaşıma açan ve bilgisayarı kilitleyen bir virüs varyasyonunun kullanıcıları oldukça rahatsız ettiğini görüyoruz. Bu virüsü temizlemek için Türk bir programcı tarafından yapılan Dracula Virüs Temizleyicisi programını beğeneceğinizi umuyoruz.

  Üreticinin açıklaması :

  DRACULA Virüs Temizleyici İşlevleri Nelerdir?


  1 - Bilgisayarımızda gereksiz depolanan Temp ve Prefect vb. dizinlerindeki gereksiz dosyaları temizler.
  2 - Activexdebugger32.exe trojanını bir daha geri gelmemek üzere temizler ve sürücülerimizin paylaşım durumunu önceki haline getirir.
  3 - Programı kapatmadan simge durumuna küçültürseniz program görev çubuğuna yerleşir ve taşınabilir disk takıldığında activexdebugger32.exe virüsünü otomatik olarak tanıyabilir ve silebilir.

  PROGRAMI ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE VİRÜS İHTİMALİ BULUNAN
  TAŞINABİLİR DİSKLERİNİZİ(Flash disk vb.) MUTLAKA TAKIN!!!!


  Eğer bilgisayarınız masaüstü görününce takılıyor ve açılmıyorsa;

  1- ctrl+alt+delete ile görev yöneticisini açın.
  2- Dosya->Yeni Görev(Çalıştır) tıklayın.
  3- Gözat butonuyla DRACULA Virüs Temizleyici programımızı bulunduğu yeri gösterterek seçin ve Open dedikten sonra tekrar Aç İptal Gözat butonlarının bulunduğu yere gelirsiniz zaten ve aç derseniz program çalışır.

  Eğer masaüstü kilitleniyor ve yukarıdaki işlemleri yapmamıza rağmen program çalışmıyorsa; .NET Framework 2.0 kurulum dosyasınıinnDirip kurun; yüklemeyi yaptıktan sonra yukarıdaki 3 adımı tekrar yaparsınız program çalışacaktır.

  editörün Notu : Eğer program ile PATRON virüsünü (sabit sürücülerinizde aynı adla paylaşım klasörü oluşturur ve bilgisayarınızı, hatta masaüstünüzü kilitler) temizlemekte başarılı olamıyorsanız, aşağıdaki adımları deneyip bu virüsten elle kurtulmaya çalışabilirsiniz. İşlemlerden sonra Dracula programını çalıştırıp bilgisayarınızı başlatmanızı öneririz.

  DİKKAT!!! ALTTAKİ ADIMLAR DENEYİMLİ KULLANICILARIN KULLANIMI İÇİN YAZILMIŞTIR, HERHANGİ BİR ADIMI HATALI YAPARSANIZ BİLGİSAYARINIZA ZARAR VEREBİLİRSİNİZ!!!

  Masaüstünüz açılmazsa, CTRL + ALT + DEL tuşlarına basıp görev yöneticinizi çalıştırın ve Çalıştır tuşuna basarak explorer.exe uygulamasını onaylayın.
  Aynı yerden activexdebugger32.exe adlı virüs dosyasının çalışmasını durdurun ve bu dosyayı C:/ ya da C:/Windows/System32 klasörlerinden elle silin.
  Başlat Menüsü --> Çalıştır komutunu verin ve bu alana regedit.exe yazarak Windows kayıt defterini açın. activexdebugger32.exe kelimesini aratın ve bulduğunuz tüm kayıtları silin (sadece bir kayıt anahtarında explorer.exe activexdebugger32 şeklinde bir girdi olacak, o anahtarın tamamını silmek yerine sadece activexdebugger32 kısmını silin.
  Yine c:/Windows/System32 veya c:/Windows/System klasöründen acd.cmd ve acd2.cmd dosyalarını silin.
  Varsa aynı klasörlerdeki veya TEMP dizininizdeki ljl11.dll, kmon.ocx, ktkbdhk3.dll, mswinsck.ocx, pac.exe dosyalarını silin.
  Başlat Menüsü --> Çalıştır kısmına cmd.exe yazıp MS-DOS kutusunu açın ve net share PATRON1 /delete ile net share PATRON2 / delete komutlarını yazıp uygulayın.
  Dracula programını tekrar çalıştırın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  Sürüm : 3.4

  Boyut : 177 Kb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : Mevlüt AKSU


  [​IMG]


  Dracula Virüs Temizleyici 3.4
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Dracula Virüs Temizleyici Forum Tarih
Dracula Virüs Temizleyici 3.3 Güvenlik Programları 2 Şubat 2009
Bram Stoker Drakula Kitabı Özeti Konusu - Bram Stoker Dracula Romanı Özeti Kitap Özetleri & E-Kitaplar 7 Kasım 2012
Dracula Kitap Özeti - Bram Stoker Kitap Özetleri & E-Kitaplar 21 Ekim 2010
Dracula İngilizce Roman Özeti İngilizce Tercümeler 22 Mart 2010
Dracula: Origin Kont Drakula Demo Oyun indir yükle Demo Oyun İndir 23 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş