Dr.Galıp Kahraman İlköğretim Okulu Merkez Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 28 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Dr.Galıp Kahraman İlköğretim Okulu Merkez Antalya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Dr.Galıp Kahraman İlköğretim Okulu Hakkında - Dr.Galıp Kahraman İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Dr.Galıp Kahraman İlköğretim Okulu Bilgileri
  OKULUMUZUN TARİHÇESİ
  Okulumuz 1969 yılında hayırsever Dr. Galip Kahraman tarafından yaptırılıştır. Dr. Galip Kahraman Antalya'nın Korkuteli ilçesinde doğmuştur. 1911 yılında ıstanbul Tıp Fakültesine girmiş, 1914 yılında I. Dünya savaşında doktor yardımcısı olark askere gitmiştir. 1917 yılında da Tıpfakültesini bitirip cildiye doktoru olarak göreve başlamıştır.

  1918 yılında Antalya Belediye Başhekimi görevine gelmiş, 1920 yılında yüzbaşı rütbesi ile Kurtuluş savaşına katılmıştır. 1923 yılında tekrar Antalya ya dönmüş, 1928 yılında da Belediye Başkanı olmuştur.1931 yılında Bursa milletvekili seçilmiş 1950 yılında emekliye ayrılmıştır.

  Okulumuzu yaptıran Dr. Galip Kahraman okulyeri olarak 1398 adadan 3-4-5 nolu parselleri Antalya Valiliğine hibe etmiştir. Okulun yapıldığı yılda bu parseller üzerinde gecekondular bulunduğundan okul binası biraz batıya kaydırılarak boş olan vakıflar arsası üzerine inşa edilmiştir. 1981 yılında ise bu parseller üzerindeki bütün gecekondular yıkılmıştır. Ayrıca 5 nolu parsel üzerinde Mustafa Eser tarafından yaptırılan gecekondu ve dükkan valilik tarafından yıktırılmayarak okula lojman ve depo olarak bırakılmıştır.

  Okul binası iki katlı ve yığmadır. Batı tarafına sonradan dört derslik ilave edilmiştir. 1. katta müdür, müdür yardımcısı, öğretmenler ve memur odası mevcuttur. Ayrıca okul kooperatifi odası, anasınıfı ve 4 adet sınıf vardır. 2. katta ise kütüphane, sigara-sendika odası, ders ara.-gereç odası, fen labaratuvarı ve 6 adet sınıf vardır. Okul tuvaletleri önceden okul binası içinde yapılmış olup, sonradan yapılan tadilatlarla okul bahçesine müstakil kız erkek öğrenci, erkek bayan öğretmen olarak inşa edilmiştir. Okul bahçesinde gecekondudan lojmana dönüştürülmüş bir ev ve eve bitişik spor odası mevcuttur. Birde odunluk depo olarak kullanılan bir oda vardır. Okul bahçesinde 2 adet basketbol sahası. 1 adet voleybol sahası, 1 adet hentbol sahası, 1 adet futbol (minyatür) sahası vardır.

  Okulun eğitim-öğretim şekli normaldir. 1. kademe 6, 2. kademede 4 olmak üzere 10 şubemiz vardır.Sınıflardaki ortalama öğrenci sayısı 30-40 arasındadır. Okulumuz sosyal ve kültürel etkinliklerde başarılı çalışmalar içindedir.


  Dr.Galıp Kahraman İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Dr.galıp Kahraman İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Dr.galıp Kahraman İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Dr.galıp Kahraman İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Dr.galıp Kahraman İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ANTALYA / MERKEZ

  Adı: DR.GALIP KAHRAMAN İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Soğuksu Mah No 3o5 Sok.No.101 Antalya

  Telefon Numarası: 2423451336

  Faks Numarası: 2423451336

  E-mail Adresi:Bilgi Yok

  Web Adresi:
  Dr. Galip Kahraman İlköğretim Okulu

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz -
  www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Galıp Kahraman İlköğretim Forum Tarih
Galip İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 23 Şubat 2012
Heva Kitabı - Galip Bozacı Kitap, Resim ve Dergi 29 Kasım 2011
Şeyh Galip Kimdir - Şeyh Galip Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 12 Eylül 2011
Dr.reşit Galip İlköğretim Okulu Bilgileri Çankaya Ankara Ankara Tanıtımı 17 Ağustos 2011
Galip Çetin İlköğretim Okulu Bilgileri Eşme Uşak Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 30 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş