Dr. Ender Saraç Bölgesel Zayıflama Uygulamaları

'Diyet Beslenme' forumunda DeMSaL tarafından 8 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Dr. Ender Saraç Bölgesel Zayıflama Uygulamaları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bölgesel zayiflama yöntemleri-diyet-zayiflama uygulamalari-bitkilerle zayiflamanin yollari
  Lenf Drenaj uygulamaları, Karın , bacak ve kol manşetleri ile tüm vücuttaki lenf sisteminin etkin bir biçimde drenajı sağlanmakta, ödemler çözülmekte, kan dolaşımı artmakta ve lenf kanallarındaki ****bolitler vücuttan uzaklaştırılmaktadır.

  Çamur sargılama, Vücuda uygulanan çamur maskeleri ile çamurun içindeki vücut için gerekli elektrolit ve mineraller vücuda girmekte bölgesel olarak ****bolizma hızlanmakta, ciltte bir toparlanma, incelme ve pürüzsüzleşme gözlenmektedir.

  Yosun sargılama ve vibrasyon masajı (G5); Vibrasyon masajı ile birlikte yosun uygulamaları ile yosun cildin derinliklerine inmekte cilt için gerekli elektrolit, mineral ve vitaminleri içeren yosundan cilt maksimum oranda faydalanmaktadır. ****bolizma artışı ile yağlar yakılmakta bölgesel incelme ve sıkılaşma sağlanmaktadır.

  Elektroterapi ; Düşük akımlar ile belirli bölgelerdeki kaslar uyarılmakta ve bölgedeki yağların yakılması sağlanmaktadır. Bölgesel incelme ve sıkılaşmada etkin bir yöntem olarak uzun yıllardır kullanılmaktadır

  Endermoloji (LPG)

  Endermoloji(LPG) Fransa’da 1970 li yıllarda sellülit tedavisinde geliştirilen klinik bir tedavi metodudur. Bu cihazın amacı skarları yumuşatmak ve fizik tedaviyi normalize etmektir; bu alet ile beraber tedavi edilen hastalarda vücut hatlarında ve cilt tonusunda bir gelişme gözlenmesi üzerine selülit tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır. İşlem selülitli alanlarda “yoğurma “ tarzında masaj yapan elle tutulan bir mekanizmayı içermektedir. Tedavi edilecek alan (kalçalar, uyluk, karın, bacaklar)naylon çorap ile kaplanır ve dönen yuvarlak başlıklar ile vakumlanarak yaklaşık 35-45 dakika masaj yapılır. Selülit tedavisi için haftada 1-2 kez olmak üzere toplam 10-14 seanslık uygulamalar önerilmektedir.

  FDA, Endermoloji üreticilerinin cihaz ile aralıklı tedavi sonrası selülit görünümünde azalma olduğu yolundaki iddialarına onay vermiştir.

  Bu selülit tedavi metodları dolaşımı arttırmak,doku konjesyonunu azaltmak ve lenfatik drenajı hızlandırmak üzerinde de çalışmaktadır. Hollanda’da yapılan bir ultrasonografik çalışmalar ile bu uygulamalar sonucunda dermis-hipodermis sınırındaki yapıdaki düzelme görüntülenmiştir.Endermoloji’de en son sistem Key Modül,olup avantajı emme basıncının tüm dokulara aynı oranda dağıtılmasıdır.

  Karbondioksit Tedavisi Nedir ?

  Karbondioksit tedavisi metodlu ve kontrollü parametreler ile CO2 gazının intradermal(cilt içi) ve subdermal(cilt altı) olarak pompalanması ile gerçekleştirilen bir tedavidir.

  Cildin vazodilatasyonunu geliştirerek, bu etki üzerinden lipoliz(yağ yıkımı), tonifikasyon, patolojik damar genişlemelerinde azalma, lenfatik sirkülasyonda artma, yenileyici etki ile kollajen ve elastin proteinlerin sentezinde artma, nedbe dokusu oluşumlarında da reorganizasyon gerçekleştirmektedir.

  Kullanım alanları:
  • Kırışıklıklar
  • Sarkmalar
  • Elastikiyet kayıpları
  • Sellülit
  • Bölgesel yağ fazlalıkları
  • Bacaklarda venöz genişleme
  • Skarlar ve strialar(çatlaklar,çizgiler)

  Karbondioksit tedavisi nasıl uygulanır ?

  Cerrahi olmayan bir metoddur. CO2 derialtı dokusuna çok küçük ( 30G 0.3 mm çapında ) bir iğne ile enjekte edilir.

  Enjeksiyon noktasından CO2 çevredeki dokulara kolayca yayılır.

  CO2 nasıl etki eder ?

  Karbondioksit tedavisi birbirini destekleyen yollarla çalışır. İlk ve basit olarak CO2 mekanik olarak yağ hücrelerini öldürür. İkincil olarak bölgedeki kılcal damarlarda güçlü vasodilatatör (kan damarlarında genişletici) etkisi vardır.Daha geniş damarlar bölgede daha fazla ve daha güçlü kan akımı olması demektir , böylece daha fazla oksijen dokulara gelir. CO2 in cildin PH sında ki düşüşe neden olmakta PH düzeyi düştükçe hemoglobin ile oksijen arasındaki ilişki zayıflar ve oksijenin açığa çıkması artar ( Bohr etkisi)

  Yan etkileri nelerdir ?

  Kısa süreli hafif ve lokal hassasiyet
  Bir kaç saatlik bacaklarda ağırlık hissi
  Deri altına bir kaç saat süren çıtırtı hissi .(Krepitasyon)

  Kimlere CO2 tedavisi uygulanamaz ?

  Hamilelerin dışında , Miyokard enfaktüsü geçirmiş olanlar, Damar tıkanıklıkları ve böbrek yetmezliği olanlara CO2 tedavisi önerilmez.

  Yüksek tansiyonlulara ise dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır.

  Tedaviden sonra dikkat etmeniz gereken bir nokta yoktur, günlük aktivitelerinize normal olarak devam edebilirsiniz.

  Ne kadar süreli bir tedavi gereklidir ?

  Başlangıçta probleminizin derecesine göre değişmek kaydı ile 15 seans yeterlidir. İdeal olarak gün aşırı uygulanabilinir. Haftada bir , iki seans olarak ta uygulanabilinir.

  5. seanstan sonra cildinizde fark edilir bir iyileşme hissetmeye başlarsınız. 8-10 seans sonunda deri altı dokusunda da sıkılık hissedeceksiniz.

  Sellülit problemlerinde 5-6 ay aralıklarla 3-5 seanslık koruma tedavileri önerilmektedir.

  CO2 toksik değil midir ?

  Hayır CO2 vücudumuzda hücreler tarafından yapılan bir bolizma ürünüdür. Kan ile taşınır ve akciğerlerden dışarı atılır
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ender Saraç Bölgesel Forum Tarih
Soğuk Algınlığı İçin Bitki Çayı - Ender Saraç'dan Şifalı Bitkiler 12 Ekim 2011
Ender Saraç Zayıflatıcı Çay Tarifi Diyet Beslenme 27 Haziran 2011
Dr.Ender Saraç'tan Sebze Ve Meyvelerin Faydaları Şifalı Bitkiler 14 Haziran 2011
Dr Ender Saraç'dan Zayıflamak İçin Sarımsak Çayı Tarifi Diyet Beslenme 30 Kasım 2010
Ender Saraç'tan Maske Tarifleri Güzellik & Bakım 10 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş