DPÜDAK zirve tırmanış denemesi yaptı!

'Diğer Spor Dalları' forumunda Siraç tarafından 2 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  DPÜDAK zirve tırmanış denemesi yaptı! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  DPÜDAK zirve tırmanış denemesi yaptı!

  Dumlupınar Üniversitesi Dağcılık Kulübü (DPÜDAK) üyesi iki grup dağcı, Kaldı ve Bey dağlarında zirve tırmanışı denemeleri yaptı.

  [​IMG]01 Aralık 2008


  DPÜDAK'tan verilen bilgiye göre, kulüp üyesi Adem Çiftçi, Elif Demirci, Dilek Tepe, Emre Kuruoğlu ve Rumeysa Cengiz, Antalya'nın Elmalı ilçesinde, Sedir Orman İşletme Şefliğinden izin alarak Bey Dağlarında Kızlar Sivrisi'nin 3 bin 70 metre yükseklikteki zirvesine doğru tırmanışa başladı.

  Zirvenin eteklerine ulaşan grup, havanın rüzgarlı ve yerdeki kar kütlelerinin sert olması nedeniyle tırmanışı güçlükle sürdürdü. Grup, zirveye yaklaşık 50 metre kala rüzgarın iyice şiddetlenmesinden dolayı varış noktasına ulaşamadan tırmanışı sona erdirdi.

  Kulüp üyesi diğer gruptakiler ise Adana yakınlarındaki Aladağlar'ın Kaldı Dağı mevkisine kuzey buzulu tırmanışını denedi. Yüzeyin karla kaplı olması nedeniyle kamp alanına güçlükle ulaşan ekip, burada bir gece kaldıktan sonra tırmanıştan vazgeçti.

  Bu arada, DPÜDAK tarafından, üniversitenin merkez yerleşkesinde üyelere yönelik kampçılık eğitimi verildi. Eğitimde, temel kampçılık kurallarının anlatılmasının yanı sıra çadır kurulumu, ocak ve tulum kullanımına ilişkin uygulamalı bilgi aktarıldı. Slayt sunumuyla desteklenen eğitim faaliyeti, iki gün sürdü.
   

Bu Sayfayı Paylaş