Doyran İlköğretim Okulu Merkez Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 28 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Doyran İlköğretim Okulu Merkez Antalya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Doyran İlköğretim Okulu Hakkında - Doyran İlköğretim Okulu Resimleri - Antalya Merkezdeki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Doyran İlköğretim Okulu Bilgileri


  [​IMG]


  OKULUMUZUN TARİHÇESİ

  Köyde eğitim ve öğretimin temeli cumhuriyetten öncesine dayanır. Varlıklı aileler çocuklarını çakırlar bucağında ve il merkezinde Arap harfleriyle okutmaya başlamışlardır.1929 - 1930 yılında aynı bucakta öğretime açılan yatılı bölge ilkokulunda köyümüzden de öğrenciler devam etmiş ve mezun olmuşlardır.
  Okulumuzun temeli 1940 yılında atılmış, 1942 yılında iki dershane ile öğretime başlamıştır. Köyde eğitim seferberliği ilan edilmiş, büyük - küçük okuma yazma bilmeyenler okula kayıt edilmiştir okul ilk mezunlarını 1947 - 1948 öğretim yılında verdi. Bu sırada yaşı büyük olan öğrenciler 3. sınıftan mezun edilmiştir.
  1960 yılında okulun doğu cephesinde yeni bir derslik daha ilave edilmiştir. Fakat yine de derslik sıkıntısı giderilememiştir. 1963 yılında Gökçam mahallesinde ayrı muhtarlık ve okulların ayrılması bir müddet derslik sıkıntısını gidermiştir.
  1971 – 1972 öğretim yılında öğrenci fazlalığından süt evi dersliğe çevrilmiş 4 derslikle öğretime devam edilmiştir.
  Nihayet 1974 Mayıs ayında 4 katlı 8 derslikli ayrıca konferans salonunda bulunan yeni okulun temeli atılmış ve 1975 Eylül ayında t amamlanmıştır.

  Köyümüzde ilk öğretmen lojmanı 1945 yılında Aksu Köy Enstitüsü köylü iş birliği ile yapılmıştır. İkinci lojmanda 1975 Ekim ayında eski okulun batı cephesinde bulunan derslik, depo ve öğretmen odası restore edilerek yapılmıştır.

  Okulumuzun Yeni Binası, tüm eksikleri de tamamlanarak 2009 - 2010 Öğretim Yılı itibariyle hizmete başlamıştır. Ülkemize, Milli Eğitim cemiasına, Okul personelimize, öğrencilerimize ve köy halkına hayırlı uğurlu olsun diliyoruz.
  Doyran İlköğretim Okulu Antalya Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Doyran İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Doyran İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Doyran İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Doyran İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ANTALYA / MERKEZ

  Adı: DOYRAN İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Doyran llköğretim Okulu 07190/Antalya

  Telefon Numarası: 2424192850

  Faks Numarası: 2424192850

  E-mail Adresi:Bilgi Yok

  Web Adresi:
  Doyran İlköğretim Okulu
  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Doyran İlköğretim Okulu Forum Tarih
Doyran İlköğretim Okulu Merkez Adıyaman Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Temmuz 2010
Doyran Köyü Merkez Edirne Edirne Tanıtımı 1 Mayıs 2010
Doyran Köyü Alaçam Samsun Karadeniz Bölgesi 27 Nisan 2010
Doyran Köyü Merkez Adıyaman Adıyaman Tanıtımı 28 Mart 2010
İlköğretim Haftası Yazı İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Eğitim Bilgileri 16 Eylül 2013

Bu Sayfayı Paylaş