DownThemAll - Sayfa Üzerindeki Tüm Linkleri Download Edin!

'Mozilla Hakkında Her şey' forumunda UquR tarafından 29 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  DownThemAll - Sayfa Üzerindeki Tüm Linkleri Download Edin! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  DownThemAll - Sayfa Üzerindeki Tüm Linkleri Download Edin!

  DownThemAll Version: 0.9.9.10. Mozilla Firefox 1.5 - 2.0 sürümleri ile uyumlu. 473 KB DownThemAll, bir download yöneticisi. Özellikle bir web sayfası üzerindeki tüm linklerle meşgul olan kişiler için birebir çözüm. Sadece link değil, sayfa üzerindeki resimlere de aynı tarifeyi uyguluyor:)
  DownThemAll, sayfa üzerindeki tüm resim ve normal linkleri bir araya getiriyor ve sayısı ne kadar olursa olsun bunları doğrudan doğruya hiç uğraşmadan download etmenizi sağlıyor.
  DownThemAll eklentisini yüklemeniz için buraya tıklayın ve Mozilla Firefox’unuzu yeniden başlatın.
  Mozilla Firefox’unuzu yenide başlattıktan sonra herhangi bir web sayfası üzerine sağ tıklayın. DownThemAll eklentisine bağlı olarak iki yeni seçeneğin eklendiğini göreceksiniz.
  [​IMG]
  Alttaki yani [​IMG] seçeneğine tıklamayın. Çünkü, hiç bir şey sormadan doğrudan doğruya sayfa üzerinde ne kadar link varsa download etmeye başlar. Download klasörünüz dolar taşar:)
  Öncelikle, linkleriyle ilgilendiğiniz sayfaya girin. Örnek olarak yahoo.com’a giriyoruz. Sağ tıklayın ve downthemall’a basın. Aşağıdaki gibi download manager penceresi gelir.
  [​IMG]
  Mavi dikdörtgen ile gösterdiğimiz kısımda, sayfadan bulunan tüm linkler sıralanır. Kırmızı dikdörtgen ile gösterdiğimiz kısımda ise, site üzerindeki resim, flash ve video gibi objelerin linkleri bulunur.

  Eğer, bazı linkleri download etmemek istiyorsanız, [​IMG] düğmesine basarak, işaretini kaldırabilirsiniz.
  [​IMG]
  Yukarıdaki gibi ataç resmine tıklarsanız, indireceğiniz linklerin isim formatını oluşturacağınız alternatifler gözükür. Örneğin; renaming maska *curl*.*ext* yazarsanız, indireceğiniz dosyaların isimlerini full URL + uzantı şeklinde belirlemiş olursunuz.
  Inclusive filters altında;
  archives, linkler arasından sadece rar, zip, ace gibi arşiv dosyalarını indirmeye yarar.
  videos, linkler arasından sadece mpeg, avi ve wmv uzantılı video dosyalarını indirmeye yarar.
  images, linkler arasından sadece jpeg, gif, bmp gibi resim dosyalarını indirmeye yarar.
  [​IMG]
  Bunlardan birini işaretleyerek, istediğiniz türden dosyaları indirebilirsiniz. Eğer uzantı ayrımı yapmadan, tüm dosyaları indirmek istiyorsanızin all files’ı işaretleyin.
  Ayarları bitirdiyseniz, start tuşuna basın, böylece indirme işlemi başlar.
  [​IMG]
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş