Down'lu çocukların sayısının arttı

'Genel Sağlık' forumunda KaRDeLeN tarafından 27 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Down'lu çocukların sayısının arttı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Down'lu çocukların sayısının arttı

  İngiltere'de Down sendromunu saptamak için yapılan testlerin yaygınlaşmasına rağmen Down'lu çocukların sayısının arttığı bildirildi.

  Ülkede bu alandaki testlerin uygulanmaya başladığı 1989'da 717 Down sendromlu bebek dünyaya gelirken bu sayı 2006'da 749'a çıktı.

  Down Sendromu Derneği test sonuçlarının pozitif çıkmasına rağmen ailelerin bu bebekleri neden dünyaya getirdiklerini anlamak için 1000 aile arasında araştırma yaptı.

  Araştırmaya katılanların beşte biri Down sendromlu bir tanıdıkları olduğunu belirtirken üçte biri dini ve kürtaj karşıtı inançlarını öne sürdü yüzde 30'u da son yıllardaki gelişmelerle Down'lu çocukların hayatlarının artık daha kolaylaştırıldığını söyledi. Hemen her beş kişiden biri de testlerin sonuçlarına inanmadığını belirtti.

  Down sendromlu bebekleri tespit etmek için testlerin yaygın olarak uygulanmaya başladığı 1989'da Down'lu bebeklerin sayısı 717'den 1990'ların başında 594'e düşmüştü. Ancak son on yılda Down sendromlu çocukların sayısı arttı.

  Milli Down Sendromu Sitogenetik Kayıtları'nın verilerine göre 2000 yılından bu yana Down'lu bebeklerin oranı yüzde 15 yükseldi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Down'lu çocukların sayısının Forum Tarih
Anne ve babanın çocukların iyiliğini istediklerini hangi davranışlarından anlayabiliriz Sorular ve Cevaplar 10 Nisan 2016
Meksika Japon ve Türk çocuklarının benzerlik ve farklılıkları Çocuk ve İslamda Eğitim 2 Mayıs 2014
Çocukların nasihatten çok iyi örneğe ihtiyacı var ne demek anlamı açıklaması Güzel Sözler-Mesajlar 20 Nisan 2014
Zenci çocukların yaşamı nasıldır? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 17 Şubat 2014
Eskimo Çocuklarının Günlük Yaşamı Nasıldır Kısaca Bilgi Seviyeli-Ciddi Konular 13 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş