Dosya K. Kitap Özeti - Imre Kertesz

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 8 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Dosya K. Kitap Özeti - Imre Kertesz konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dosya K Kitap Özet - Imre KerteszKitapları - Dosya K. Kitap Tanıtım - Dosya K Kitap Fiyatı - İndirimli Kitaplar  Kitap Özet

  “O yıllar, delik bir keseden düşen metelikler gibi hayatımdan çıkıp gitti, şimdi onları toparlamaya boşuna uğraşıyorum.”

  2002 Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Imre Kertész'in, dostu ve editörü Zoltán Hafner'le 2003-2004 yılları arasında yaptığı konuşmalardan oluşan Dosya K. , yazarın otobiyografisi niteliğinde. Çocukluğu ve gençliğiyle ilgili anekdotlar, Yahudi kimliği yüzünden çektiği acılar, toplama kampı deneyimleri, yazarlığa olan yaklaşımı, kendi kitap larından alıntılar ve başka yazarlara göndermeler, kapsamlı bir derleme halinde bir araya geliyor. Savaş sonrası Avrupa edebiyatının en
  önemli yazarlarından biri olan Kertész'in, “içimden gelen dürtüyle değil de bir dış etkenle yazdığım bir tür özyaşamöyküsü” olarak tanımladığı Dosya K., yazarın bu şekilde yazdığı tek kitap olma özelliğiyle de ön plana çıkıyor.
  Soru-cevap tarzında olmaktan çok, iki dost arasındaki bir sohbet havasında ilerleyen Dosya K., keyifle, merakla ve ibretle okunuyor.


  [​IMG]

  Dosya K.

  Imre Kertesz
  · Can Yayınları
  · Basım Tarihi : 10 - 2010
  · ISBN : 9789750712296
  · Sayfa Sayısı : 184
  · Çevirmen : Gün Benderli
  · Etiket Fiyatı : 12.50 TL
   

Bu Sayfayı Paylaş