Dostluk hakkında kompozisyon

Eylül

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Dostluk ile ilgili kompozisyon örneği,
Dostluk konulu güzel kompozisyonlar,

Günümüzde bir çok dostluk tanımı yapılmaktadır ve bu tanımların içinde bir çok öge vardır. Dostluk; arkadaşlık, sevgi, paylaşmak, sadakat ve mutluluk kavramlarını içinde barındırır.

Hayat sahnesinde hiç kimse hayatı boyunca tek başına sahneye çıkmaz. Hayat denilen sahne; bazen siyah beyaz bazen de gri olurken bazen de hayat rengarenk olur. Hayatın bu farklı renklerinin yaşandığı her dönemde insanlar yanlarında bir dost eline ihtiyaç duyarlar. Onlarla acılarını, mutluluklarını ve sevinçlerini paylaşırlar. Çünkü Dost denilen kişi her zaman dostlarının yanında olur iyi günde mutlulukları kötü günde ise üzüntüleri paylaşır.

Gerçek olan dostluklarda dostlar hem iyi günde hem de kötü günde dostlarının yanında olur ve onlara ihtiyaç olduğunda dostlarının ellerini sımsıkı tutar.

Bir nevi mum ışığı gibi olan dostluk; çevresine ışık saçar, dostunu kötü yoldan ayırır ve bir meşale misali doğru yolu gösterir.

Kısacası; dostluk sadece gezmek, eğlenmek ve güzel vakit geçirmek değildir. Dostluk; iyi günde kötü günde yanında destek bulabileceğin bir dayanaktır.
 

Üst