Dostlarınızı yarı yolda bırakmayın !!!

'Arkadaşlık ve Dostluk Yazıları' forumunda DilzaR tarafından 7 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Dostlarınızı yarı yolda bırakmayın !!! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Adam ve hayattaki tek arkadaşı olan köpeği bir kazada birlikte ölmüşlerdi.. Gökyüzüne çıktıktan sonra bembeyaz bulutların arasında dolaşmaya başladılar.. adam çok susamıştı.. biraz su bulabilmek ümidiyle yürümeye devam ederken, birden kendilerini muhteşem bir manzaranın karşısında buldular...
  Rengarenk çiçeklerle süslü bir bahçe, altından yapılmış bir bahçe kapısı, ve onları karşılayan beyazlar içinde bir kadın.. Adam köpeğiyle birlikte kadına yaklaştı ve sordu:"
  Afedersiniz... burası neresi?"
  Kadın ona gülümsedi: "Burası Cennet, efendim" Adam bunun üzerine sevinçle "Harika...!!!" dedi "Peki bana biraz su verebilir misiniz? gerçekten çok susadım".... Kadın cevap verdi: "Tabi efendim, içeri girin... içeride dilediğiniz kadar su bulabilirsiniz....."
  Böylece adam köpeğine döndü, "Hadi oğlum içeri giriyoruz" diyerek kapıya yürüdü... Ama kadın onu birden durdurdu: "Üzgünüm efendim, köpeğiniz sizinle gelemez... Hayvanları içeri almıyoruz..."
  Bunun üzerine adam bir an durdu.. düşündü.. ve geri dönüp köpeğiyle birlikte geldikleri yolun tam ters yönünde yürümeye koyuldular.... bir süre geçtikten sonra kendilerini bu kez tozlu çamurlu bir yolda buldular, ve yolun sonunda karşılarına çiftlik girişini andıran bir kapıyla yırtık pırtık elbiseli bir dede çıktı...
  Adam sordu: "Afedersiniz.... bana biraz su verebilir misiniz??" Dede "İçeri gel" dedi.. "kapıdan girdikten sonra sağ tarafta bir çeşme var..."Adam sordu: "Peki arkadaşım da benimle gelip ordan içebilir mi?" Dede " Tabii..."dedi.. "
  Çeşmenin yanında köpeğinin de su içebileceği bir kase bulacaksın..." Bunun üzerine adam kapıdan girdi... biraz yürüdükten sonra sağ tarafta çeşmeyi buldu.. Adam çeşmeden köpek de oracıktaki kaseden doya doya içerek susuzluklarını giderdiler.... derken adam geri giderek girişte bekleyen dedeye sordu:
  "Su için çok teşekkür ederim... Peki burası neresi..?" Dede "Burası cennet"dedi. Bunu duyan adam şaşırdı: "Ama nasıl olur..? az önce burası gibi kırık dökük olmayan muhteşem bir yere gittik ve orasının da Cennet olduğunu söylediler..." Dede "şu rengarenk çiçeklerle süslü altın kapılı yer mi?" dedi... "ama orası Cehennem.."Adam iyice şaşırmıştı: "Peki ama orası sizin adınızı kullanarak insanları kandırıyor diye hiç kızmıyor musunuz..??" Dede gülümsedi: "Kızmıyoruz.....çünkü onlar kendi çıkarı için en iyi arkadaşını yarı yolda bırakanları Cennet'ten uzak tutuyorlar...."

  "Bir dostun üzüntüsüne herkes sempati duyabilir, bu çok kolaydır.
  Bir dostun başarısına sempati duyabilmek ise;
  Çok sağlam bir karakter gerektirir..."
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için teşekkürler
   

 3. hayalim

  hayalim Üye

  bu anlamlı hikaye için teşekkürler .keşke bu hayatta herkes bu şekil davranabilse kimse kimseyi yarı yolda bırakmasa ama demekki öyle kişilerde lazım hayatta yoksa kimlere bakıpta ibret alabilirdik.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dostlarınızı yarı yolda Forum Tarih
Dostlarınızı yarı yolda bırakmayın.. Arkadaşlık ve Dostluk Yazıları 3 Eylül 2008
Kuzey yarım kürede en uzun gece ve gündüz ne zaman yaşanır kısaca Eğitim Bilgileri 12 Şubat 2017
Yarımada ne demek kısaca yarımada örnekleri Doğa ve Bitkiler 6 Aralık 2016
Arap Yarımadasında İslamiyet öncesi büyük medeniyetler kısaca Sorular ve Cevaplar 7 Eylül 2016
İslamiyet öncesi Arap Yarımadasındaki sosyal ve ekonomik durum nasıldı? Sorular ve Cevaplar 7 Eylül 2016

Bu Sayfayı Paylaş