Doruk Köyü Araç Kastamonu

'Kastamonu Tanıtımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 13 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Doruk Köyü Araç Kastamonu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  doruk köyü bilgileri - doruk köyü tanıtım - doruk köyü resimleri  Doruk, Kastamonu ilinin Araç ilçesine bağlı bir köydür.  Tarihi

  Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.

  ===Kültür==köyümüzün.gelenekleri Atalarımızdan gördüğümüz örf ve adetlerimizi devam ettirmekteyiz . Bunlar Düğünlerimiz Bayrmramlarımız ve diğer toplu eğlencelerimiz hep birlikte toplu olarak hareket edilir Örneğin Bayram ğünlerimizde tüm köylülerimizi ziyaret eder eglencelerimizi hep birlikte paylaşırız Düğünlerimiz ise beş gün sürmekte ve çeşitli etkinlikler yapar eğlencelerimizi hep birlikte paylaşırız herşey paylaşıldıkca ğüzeldir.
  Coğrafya

  Kastamonu iline 77 km, Araç ilçesine 32 km uzaklıktadır.ama bu yollarımız bozuk yol olduğundan araç'a iki saatte varmaktayız yani acil bir hastamız olsa yetişyirmek çok zor onun için yola çok önem vermemiz gerekmektedir.satılmış PALA.
  İklim

  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

  KÖYLERİMİZİN AŞIRI GÖÇ VERMESİ SONUCU KÖYÜMÜZÜN NÜFÜSU 40'IN ALTINA DÜŞMÜŞTÜR BUSONUÇTA GERÇEK OLMAKLA BİRLİTE ÇOK ÜZÜCÜ BİR KONUDUR.DERNEK BAŞKANI SATILMIŞ PALA
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.denmiş ama tarm ve hayvancılık hakkında hiç bir köylümüz bilgilendirilmemiştir önce bilgi eğitim gerek . dernek baş. satılmış pala.
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.


  Altyapı bilgileri

  Köyde ilköğretim okulu yoktur. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol toprak olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.dere ve çaylara menfez ve köprü gerekmektedir.köylerimizdeki göç sorununu çözmeliyiz 2004 senesinde kurulan DORUKKÖYÜ SOS. YAR.DAY. VE KÜLTÜR DERNEĞİ DERNEK BAŞKANI SATILMIŞ PALA NIN [ALİ] köyümüze yönelik hizmetlere daha çok önem verilmektedir.derneğin iki senedir doruk köyde yapmış olduğu divan mevlidinde senelerdir köyüne hasret kalan hemşerilerini buluşturmuştur.
  kaynak
  yerel net
  vikipedi özgür ansiklopedi
  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz


  [​IMG]
  [​IMG]
  kaynak
  yerel net
  vikipedi özgür ansiklopedi  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Doruk Köyü Araç Forum Tarih
Doruklu Köyü Hakkında Bilgi Kocasinan Kayseri Kayseri Tanıtımı 25 Ocak 2011
Karadoruk Köyü Hakkında Bilgi Gürün Sivas Sivas Tanıtımı 20 Ocak 2011
Doruklu Köyü Hakkında Bilgi Tortum Erzurum Erzurum Tanıtımı 17 Ocak 2011
Dorukdibi Köyü Hakkında Bilgi Tutak Ağrı Ağrı Tanıtımı 15 Ocak 2011
Dorukkiriş Köyü Hakkında Bilgi Şalpazarı Trabzon Trabzon Tanıtımı 17 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş