Donduran İlköğretim Okulu Bilgileri Yenipazar Aydın

'Aydın Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 16 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Donduran İlköğretim Okulu Bilgileri Yenipazar Aydın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Donduran İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Yenipazar'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Donduran İlköğretim Okulu Resimleri - Donduran İlköğretim Okulu Hakkında  [​IMG]

  TARİHÇEMİZ

  Donduran İlköğretim Okulu iki ana binadan oluşmaktadır. Birinci ana bina 1963 yılında yapılmış olup, İlkokul olarak eğitim ve öğretim yapılmakta idi. 1979-1980 öğretim yılında Donduran Köyü İlkokulu binasında tek sınıf olarak ortaokul eğitim öğretime geçmiştir. Okul bahçesindeki eski lojmanda ortaokul binası olarak kullanılarak eğitim ve öğretimin devam etmiştir.

  1985 yılında Köylü-Devlet işbirliği ile ortaokul binasını yapmak için başlanıldı ve 1986 yılında kısa bir zamanda 3 derslik ve 1 müdür odası yapıldı , ortaokul kendi binasında eğitim ve öğretimine devam etmiştir.
  [​IMG]

  Okulumuz Donduran Ortaokulu olarak eğitim ve öğretime devam ederken Bakanlığımız İlköğretim Genel Müdürlüğü’nün 02.07.1991 tarih ve 703.3 İlköğretim Ok.Ortaokul Şb.Md./12399 Sayılı emirleri ile Donduran Köyü İlkokulu ile birleştirilerek Donduran İlköğretim Okulu adını almıştır. 02.07.1991 Yılından itibaren tek müdür ve Donduran İlköğretim Okulu olarak eğitim ve öğretime devam etmiştir.

  2001 yılında okulumuza ek bina olarak kütüphane, laboratuar ve bilgisayar sınıfı malzemesi Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü'nden işçiliği Donduran Köyü Muhtarlığı'ndan ortak olarak kısa bir zamanda tamamlanarak okulumuz öğrencilerin hizmetine sunulmuştur.

  Okulumuz 2006-2007 eğitim öğretim yılında okulumuz bünyesinde anasınıfı mevcut olup, 6 Kız 10 Erkek toplam 16 kişidir. İlköğretim bünyesinde öğrenim gören 59 kız 65 erkek öğrenci toplam 140 öğrencimiz mevcuttur.
  [​IMG]

  Okulumuzun yerleşim yeri Donduran Köyü'nde bulunmaktadır. Okulumuzun ismi yerleşim yeri olan Donduran Köyü'nden almıştır.

  MİSYONUMUZ

  Donduran İlköğretim Okulu tüm öğrencilerimizin yeteneklerini tespit ederek, uygun rehberlik programlarıyla uygun ortam ve koşullarda başarılı, üretken, çalışkan, özgüveni tam, yorumlama ve çözümleme gücüne sahip bir üst eğitim kurumunda eğitim faaliyetlerini sürdürebilecek öğrenci yetiştirmeyi görev edinmiştir.

  VİZYONUMUZ

  Türkçe'yi en güzel şekilde kullanan öğrenciler yetiştirerek, okulumuzun her ferdinin kendine güvenen, üretken ve yönlendirici olmasını, saygın, değişime açık, katılımcı, demokrat, güven duyulan , hoşgörülü, kültürel ve sportif faaliyetlerle çevresine örnek olan ruhen ve bedenen gelişmiş Atatürkçülüğe ve cumhuriyete bağlı, vatanını ve milletini seven öğrenciler yetiştirmektir.


  [​IMG]


  Donduran İlköğretim Okulu Aydın Yenipazar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Donduran İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Donduran İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Donduran İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Donduran İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AYDIN / YENİPAZAR

  Adı: DONDURAN İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Donduran Köyü Yenipazar

  Telefon Numarası: 2563651091

  Faks Numarası: Bilgi Yok

  E-mail Adresi :Bilgi Yok

  Web Adresi:Donduran İlköğretim Okulu

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Donduran İlköğretim Okulu Forum Tarih
Yağdonduran Köyü Hakkında Bilgi Ulaş Sivas Sivas Tanıtımı 20 Ocak 2011
Donduran Köyü Yenipazar Aydın Aydın Tanıtımı 7 Nisan 2010
İtirafçıdan kan donduran mektup Yurt İçi Haberler 10 Nisan 2009
İlköğretim Haftası Yazı İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Eğitim Bilgileri 16 Eylül 2013
İlköğretim Haftası Şiirleri İlköğretim Haftası İle İlgili Şiirler Şiirler 16 Eylül 2013

Bu Sayfayı Paylaş