Donaustadt Hakkında Bilgi Viyana

'Ülkeler Coğrafyası' forumunda SeLeN tarafından 8 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Donaustadt Hakkında Bilgi Viyana konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Donaustadt Hakkında - Donaustadt Eyaleti - Donaustadt Tarihi - Viyana Şehirleri  Donaustadt, Viyana'nın 22. Merkez İlçesi'dir.

  Donaustadt farklı bir geçmişleri olan Viyana'nın 8 kenar kentlerinden meydana getirdiği bir ilçedir. Bunlar arasında geçmişleri en ünlü Aspern ve 1809 yılında Erzherzog Karl von Österreich'in Fransa İmparatoru Napolyon Bonapart'ı yendiği yer olan Eßling'dir.

  15 ekim 1938 yılında büyük bir alana dağılmış olan Stadtlau, Kagran, Hirschstetten, Aspern, Groß-Enzersdorf ve Floridsdorf'un parçası Lobau ile Leopoldstadt'ın parçası Kaisermühlen gibi yerleşim yerlerini içine alarak Viyana'ya Groß-Enzersdorf adı altında 22. Merkez İlçe olarak bağlanmışdır.

  II. Dünya Savaşı'ndan sonra başlatılan büyük Viyana projesinden dolayı çevresindeki Aşağı Avusturya'ya bağlı bir çok irili ufaklı yerleşim yerleride bu ilçeye bağlanmışdır. Bu ilçe de komşu ilçe Floridsdorf gibi Viyana ile Aşağı Avusturya eyaletleri arasında sürekli kavga meselesi haline gelmişdir. En son çözüm 29 temmuz 1946 yılında yapılan anlaşma ile son kez Süßenbrunn, Breitenlee ve Eßling gibi büyük yerleşim yerleride bağlanarak ve isim kenti olan Groß-Enzersdorf tekrar Aşağı Avusturya Eyaleti'ne geri verilerek ve Donaustadt adını alarak bugünkü son şeklini almışdır.

  Şehir merkezinin eski dokusunu korumayı başarmış olan Donaustadt'ın toprakları eskiden tarımcılığa uygun olduğundan yıllarca Viyana'nın bahçe sebzelerini yetiştirmişdir. Ama günümüzde büyüyen şehirlerde yeni yerleşim yerleri için düz alanların önemli oldugundan, bir zamanlar uçsuz bucaksız tarlaların bulunduğu yerlerde şimdilerde sayısız yerleşim kentleri vardır.

  Görülecek yerler

  * UNO City - Birleşmiş Milletler binası.
  * Donaupark - Çok geniş ve aynı zamanda dinlenmek için ideal bir park alanı.
  * Donauturm - Tuna Kulesi Viyana'ya yüksekten bakmak için en ideal yer, ayrıca her yarım saatte bir tur atan restorantı vardır.
  * Donauzentrum - Viyana'nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Donaustadt Hakkında Bilgi Forum Tarih
Selim Sırrı Tarcan kimdir hayatı hakkında kısaca bilgi Biyografi & Otobiyografi Dün 23:35
Vücudumuzun bölümleri ve görevleri hakkında kısaca bilgi Sağlık Merkezi Dün 23:10
Asurlular kimdir hakkında kısa bilgi Tarihi Bilgiler 15 Ekim 2017
Okulda faaliyet gösteren eğitsel ve sosyal kulüpler hakkındaki düşünceleriniz nedir Öğretmenlerimizin Bölümü 15 Şubat 2017
Darülacezenin günümüzde de insanlara hizmet vermeye devam etmesi hakkında düşünceleriniz nedir Sorular ve Cevaplar 6 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş