Domuz Gribinden Kaynaklanan Ölü Sayısı Hızla Artıyor

'Yurt Dışı Haberler' forumunda NeslisH tarafından 28 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Domuz Gribinden Kaynaklanan Ölü Sayısı Hızla Artıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Meksika Sağlık Bakanı Jose Angel Cordova, ülkede domuz gribi yüzünden öldüğü sanılan kişilerin sayısının 103'e çıktığını açıkladı.
  Cordova, televizyonda yayınlanan açıklamasında, dün 81 olan ölü sayısının 103'e çıktığını söyledi. Meksika'da domuz gribi olduğu sanılan bir virüsün yol açtığı ağır zatürreden ölen 81 kişiden 20'sinin domuz gribinden öldüğü doğrulanmıştı.
  Meksikalı Bakan, yaklaşık 400 kişinin hastaneye kaldırıldığını da belirtti.
  -İSPANYA'DA 8 KİŞİ HASTANEDE-

  İspanya'da 8, Avustralya'da 2, Brezilya'da bir kişinin domuz gribi şüphesiyle hastaneye kaldırıldığı bildirildi.
  İspanya'nın Katalonya bölgesi sağlık yetkililerinden Marina Geli, Katalonya'da yaşayan 21 ve 24 yaşlarındaki 2 kadın ile 22 yaşındaki bir erkeğin domuz gribi şüphesiyle hastaneye kaldırıldığını söyledi.
  Geli, yakın zamanda Meksika'da bulunduğunu belirttiği hastaların gözlem altına alındığını ve durumlarının iyiye gittiğini bildirdi.
  İspanyol sağlık yetkilileri, kuzeydeki Bilbao, güneydoğudaki Almansa, doğudaki Valencia, kuzeydeki Teruel ve güneydeki Algeciras kentlerinde de toplam 5 kişinin domuz gribi şüphesiyle hastaneye kaldırıldığını söylediler.
  Yetkililer, tetkik sonuçlarının 48 saat içinde açıklanabileceğini belirtti.  -AVUSTRALYA-

  Avustralyalı yetkililer, Meksika'dan dönen 2 kişide domuz gribi belirtileri görüldüğünü ve bu kişilerin hastaneye kaldırıldığını açıkladı.
  Queensland Eyaleti Başbakanı Anna Bligh, basına yaptığı açıklamada, dün gece hastaneye kaldırılan bu kişilerin test sonuçlarını beklediklerini söyledi.
  Şu an için bu kişilerin domuz gribi hastalığına yakalandığını düşünmediklerini belirten Bligh, ''Bunun ciddi bir hastalık olduğu kesin, bunu ciddiye alıyoruz'' dedi.

  -BREZİLYA-

  Brezilya'da da Meksika'dan gelen 24 yaşındaki bir adam, kendisinde domuz gribi belirtileri görülmesinin ardından hastaneye kaldırıldı.
  Sao Paolo'daki Emilio Ribas Bulaşıcı Hastalıklar Hastanesi doktorlarından Edenilson Calore, 16 Nisan'da Meksika'dan gelen bu kişinin muayenesinde öksürdüğünün ve sırtında ağrı olduğunun, ancak ateşinin yüksek olmadığının belirlendiğini söyledi.
  Bu nedenle bu kişinin domuz gribine yakalandığını sanmadıklarını belirten yetkililer, bu kişinin tedbiren hastaneye kaldırıldığını kaydetti.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Domuz Gribinden Kaynaklanan Forum Tarih
Domuz Gribinden Maske ile Korunmak Genel Sağlık 5 Kasım 2009
Domuz gribinden sonra, şimdi de Afrika domuz gribi Genel Sağlık 28 Ekim 2009
Domuz Gribi Nedir - Domuz Gribi Belirtileri Nelerdir- Domuz Gribinden Nasıl Korunurum Genel Sağlık 27 Ekim 2009
Madagaskar Yerdomuzu (Plesiorycteropus) Hakkında Bilgiler Diğer Hayvanlar 16 Şubat 2012
Domuz Makaras Yapılışı - Artık Materyal Etkinlikleri Okul Öncesi Eğitim 21 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş