Domuz gribi ilacında yan etkiler

'Genel Sağlık' forumunda KaRDeLeN tarafından 3 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Domuz gribi ilacında yan etkiler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Domuz gribi ilacında yan etkiler  Domuz gribinin etkisi nedeniyle İngiltere'de çocuklara verilen anti-virüs ilaçlardan 'Tamiflu', çocuklarda çeşitli yan etkilere sebebiyet verdiği ortaya çıktı.

  [​IMG]  En sık görülen yan etkiler mide bulantısı ve gece çocukların kabus görmeleri.
  İngiltere'de kendilerinde domuz gribi belirtilerini fark edenlere Tamiflu ilacının alınması öneriliyor ve bugüne kadar yaklaşık 150 bin çocuğa 'Tamiflu' ilacının verildiği belirtildi.
  Çocuklar üzerinde yapılan araştırmada, Tamiflu ilacını alan çocukların yüzde 53'ünde yan etkilere rastlandığı ortaya çıktı. İngiltere Tıp Kurumu uzmanı Peter Holden, Tamiflu ilacının aşırı kullanıldığını belirterek, bu ilacın hafif belirtileri olanlara önerilmemesi gerektiğinin altını çizdi. Holden, "Tamiflu almak için gerekli olan ölçütün değiştirilmesi gerekir." dedi.
  Yapılan araştırmada toplamda 103 çocuğa Tamiflu ilacı verildi ve bunlardan 43 çocuğun ilacın yen etkilerine maruz kaldıkları gözlendi.
  Sağlık Korumu Ajansı (Health Protection Agency) tarafından yapılan araştırma, İngiltere Tıp Kurumu Başkanı Sir Liam'ın, "Domuz gribi salgını zirveye ulaştı."sözlerini açıkladığı zamana denk geldi.
  Liam, son bir hafta içinde İngiltere'deki doktorların 110 bin yeni domuz gribi vakasına rastladıklarını açıkladı. En sık görülen yan etkiler mide bulantısı ve gece çocukların kabus görmeleri gibi etkiler dikkat çekti.
  İngiltere'de 27 kişinin domuz gribinden hayatını kaybettiğini açıklayan Sir Liam, geçtiğimiz hafta itibariyle 793 kişinin domuz gribi belirtileri nedeniyle hastanelerde tedavi gördüklerini söyledi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Domuz gribi ilacında Forum Tarih
Domuz gribi alarmı resmen sona erdi Genel Sağlık 6 Şubat 2010
Domuz Gribi Salgın Değil korku kampanyasıydı Haber Arşivi & Gündem 4 Şubat 2010
Domuz gribi ilacı bu hale getirdi Yurt İçi Haberler 22 Ocak 2010
Oğuzhan Koç - Domuz Gribi Akor Müzik Türleri ve Enstrümanları 16 Ocak 2010
Domuz gribinde 'teori' karmaşası sürüyor Genel Sağlık 14 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş