Dolgun Dudaklara Sahip Olmak Icin...

'Güzellik & Bakım' forumunda NeslisH tarafından 3 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Dolgun Dudaklara Sahip Olmak Icin... konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Dolgun dudakları niçin güzel buluyoruz biliyor musunuz? Çünkü dolgun dudaklar bir anlamda gençliğin simgesi.

  Neden mi? Zamanla kadınlık hormonlarının üretimi azaldıkça kadınların vücudunda önemli dğeişimler olur. Doğurganlığın azalması, cildin kuruması, saçların azalması ve dudakların incelmesi bu dğeişimlerdendir. İşte bu nedenle belki de bilmeden kalın ve dolgun dudakları güzel buluyoruz. Eğer dudaklarınız zamana yenilip eski dolgunluğunu yitirdiyse bu konuda önlem alabilir ve küçük bir girişimle birkaç yaş geriye dönebiliriz..

  Enjeksiyon

  Yabancı dolgu madde enjeksiyonu

  Kolajen ve hyalurinik asit dudaklara dolgun görünüm vermek için en sık kullanılan yabancı dolgu maddeleri. Bunların uygulaması son derece basit ve kişi günlük hayatına hemen dönebiliyor. ancak dezavantajları kalıcı bir çözüm getirmemeleri. Çünkü en fazla 6 ay içinde dudaklar eski haline dönüyor.

  Operasyon

  Kişinin kendi dokusuyla

  Hastanın kendi vücudundan alınan yağ ve deri gibi dokuları kullanarak da dudaklar dolgunlaştırılabiliyor. Bu dokularla hazırlanan doku kokteyli dudaklara enjekte ediliyor. Çok komplike bir işlem değil ve lokal anesteziyle yapılabiliyor. Kişinin kendi dokusu olduğu için alerji riski de yok. Ancak bu dokular da zamanla eriyor, işlemde kalıcılık sağlamak için birkaç kez tekrarlamak gerekiyor.

  Kesilerle

  Dudakları dolgu maddeleri kullanmadan çeşitli kesi teknikleriyle daha kalın ve biçimli görünür hale getirmek olası. Bu operasyonlarda amaç dudak kenarlarını daha dışarı taşırmak ve dudaklara daha kalın bir hal kazandırmak. Bu operasyonun sonucu kalıcı oluyor ve değişmiyor. Bu operasyonlar da dolgu maddesi enjeksiyonları gibi lokal anestezi altında yapılabilen basit girişimler..
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Dolgun Dudaklara Sahip Forum Tarih
Parlak ve dolgun saçlar için bakım önerileri Güzellik & Bakım 8 Mayıs 2010
Dolgun Nabızlı Kitap - Faik Çelik Kitap, Resim ve Dergi 25 Ocak 2010
dolgun dudaklar Güzellik & Bakım 13 Kasım 2009
Dolgun dudakların formülleri Güzellik & Bakım 25 Ekim 2009
Dolgun dudaklar için bitkisel öneri Güzellik & Bakım 30 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş