Doların 1.30-1.40 olması çok yüksek değil

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 12 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Doların 1.30-1.40 olması çok yüksek değil konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Başbakan Tayyip Erdoğan, ABD ve Avrupa’yı sarsan ekonomik krizin ardından döviz fiyatlarındaki artışı değerlendirirken, "Zaten ihracatçılar artmasını beklemiyorlar mıydı? Doların 1.300-1.400 olması çok yüksek değil" dedi.

  AKP’nin önceki günkü MKYK toplantısı kriz tartışmasına sahne oldu. Birçok MKYK üyesi, "Bu iş başka şeye benzemez, çok dikkatli olmak lazım" diyerek krize ilişkin endişelerini dile getirdi. MKYK üyeleri, ekonomideki daralmanın zaten var olan işsizliği daha da arttırabileceğini söyledi. Erdoğan da, Türkiye’nin hem güçlü bir Merkez Bankası’na, hem de sağlam bir bankacılık sistemine sahip olduğunu belirterek, "Korkulacak bir şey yok, her şey kontrol altında, durumumuz gayet iyi, daha da iyi olacak, kimsenin endişesi olmasın" dedi.

  Demek ki sağlam değillermiş

  Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren de, ABD ve Avrupa’da birbiri ardına çöken dev bankalarla ilgili, "Devasa bankalar çöktü ama demek ki bunlar sağlam bankalar değillermiş" dedi. Bu konuda uluslararası bazı değerlendirme kuruluşlarının raporlarından da örnekler veren Ekren, "Ama bizim bankalarımız sağlam, biz bu tür krizlere karşı hazırlıklıyız, bir sıkıntı yok" dedi. Ekren, ABD ve Avrupa’daki risklerin Türkiye’de olmadığını da belirterek, "bizim durumumuz onlarınki gibi değil" dedi. Her ülkeyi etkileyen küresel krizin Türkiye’ye de bazı etkilerinin olacağını belirten Ekren, "ekonomide daralmalar olabilir, ama bunun en önemli nedeni psikolojik" dedi. Ekren, bu psikolojinin önlenmesine çalıştıklarını da söyledi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Doların olması çok Forum Tarih
ABD'nin yeni 100 dolarının sırrı Ekonomi Ve Borsa 4 Mayıs 2010
Obama, 1.4 milyon dolarını 10 kuruma böyle taksim etti Yurt Dışı Haberler 12 Mart 2010
Petrol fiyatı 77 doların üzerinde Ekonomi Ve Borsa 17 Şubat 2010
Petrol fiyatı 75 doların altında Ekonomi Ve Borsa 25 Ocak 2010
Bin Doların Altında Sunucu Fırsatı Bilim & Teknoloji 14 Mayıs 2009

Bu Sayfayı Paylaş