Dog Ears - Araştırmacı Firefoxçular İçin Uzun Sayfalarda Kullanışlı Etiketler! Mozilla

'Mozilla Hakkında Her şey' forumunda UquR tarafından 29 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Dog Ears - Araştırmacı Firefoxçular İçin Uzun Sayfalarda Kullanışlı Etiketler! Mozilla konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dog Ears - Araştırmacı Firefoxçular İçin Uzun Sayfalarda Kullanışlı Etiketler! Mozilla

  Dog Ears Version:1.5. Mozilla Firefox 1.0- 2.0 sürümleri ile uyumlu. 43 KB Dog Ears Firefox eklentisi, özellikle uzun sayfalarda bulunan göze çarpan noktalara, sağ tıklama menüsüyle bir etiket yerleştirilmesini sağlıyor. Böylece kullanıcı, uzun bir sayfayı incelemeye devam ederken, önemli noktalara etiketler yerleştirebiliyor ve bunları daha sonra kolayca bulup araştırmasına devam edebiliyor. Dog Ears eklentisi herkes içi değil ama özellikle Mozilla Firefox’la internette araştırma yapanlar için çok kullanışlı olabilecek bir eklenti.
  Dog Ears Firefox eklentisini yüklemeniz için buraya tıklayın ve Mozilla Firefox’unuzu yeniden başlatın.
  Şimdi uzun bir sayfada araştırma yaparken, daha sonra kontrol etmek istediğiniz bir cümlenin bulunduğu yere sağ tıklayın ve Dog Ears menüsünden “Mark here” yazısını (yani, burayı işaretle) tıklayın. Böylece etiketinizi veya işaretinizi koymuş olursunuz.
  [​IMG]
  Uzun sayfada başka önemli bulduğunuz noktalara, yine yukarıda bahsettiğimiz gibi etiketler yerleştirebilirsiniz.
  [​IMG] [​IMG]

  Yerleştirdiğiniz etiketler sayesinde, uzun sayfalarda not aldığınız yerlere kolayca bu etiketleri görerek ulaşabilirsiniz. Dog Ears eklentisi, bir etiketten diğer etikete geçiş yapmak için de bazı kolaylıklar sunuyor. Durum çubuğunuzun sağ tarafına yerleştirilen [​IMG] bu simgeye tıklayarak, bir etiketten diğerine kolayca geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca, etiketin bulunduğu sayfada sağ tıklayarak, Dog Ears -> Move to Next seçeneği ile de bir etiketten diğer etikete geçebilirsiniz. Ayrıca bunun için, Shift + Space tuşlarını da kullanabilirsiniz.
  Durum çubuğunuzun sağ alt tarafındaki simgeyi kullanmıyorsanız, simgeye sağ tıklayıp Options seçeneğine tıklayın. Açılan menünün en altındaki “Show Dog Ears on statusbar” seçeneğindeki işareti kaldırın.
  Eğer yanlış yere etiket yerlere etiket yerleştirdiyseniz, sayfaya sağ tıklayarak, menüden Dog Ears ->Remove All Dog Ears seçeneğine tıklayarak, etiketleri kaldırabilirsiniz.
  Dog Ears Firefox eklentisi, yukarıda da değindiğimiz gibi herkesin kullanma ihtiyacı duyduğu bir eklenti değil. Ancak, internette araştırma yapan ve uzun makaleleri dikkatle inceleyen kişiler için oldukça kullanışlı olabilecek bir eklenti. Firefox eklentileri, hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor!
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ears Araştırmacı Firefoxçular Forum Tarih
Lester Bowles Pearson Kimdir - Lester Bowles Pearson Hayatı Biyografi & Otobiyografi 21 Eylül 2011
Britney Spears Hold It Against Me Promo Albümü 2011 Albüm Tanıtımları 27 Şubat 2011
Aşk Ve Devrim Kitap Özeti - Michael Pearson Kitap Özetleri & E-Kitaplar 8 Aralık 2010
Gears of War 3 Oyunu Oyunların Tam Çözümü 17 Eylül 2010
Gears of War 3, Üçlemenin Son Halkası Oyun Haberleri 17 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş