'Doğuya komando, batıya fabrika işi bitti'

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 18 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  'Doğuya komando, batıya fabrika işi bitti' konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bağış, Öğretmenevinde, sivil toplum örgütü yöneticileri ve kanaat önderlerinin katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için Siirt'in çok önemli olduğunu kaydetti. Bağış, şunları söyledi:

  ''Birincisi Siirt meydanında okuduğu bir şiir yüzünden; Aslında o şiir bir bahaneydi. İstanbul'daki muazzam başarılarından dolayı çekemeyenler; Siirt meydanında söylediği şiiri, bahane ederek onu hapsetmeye kalktılar. Onu; sizlerden, bizlerden, kendi milletinden, seçmeninden, kendi yurdunun karar mekanizmalarından uzak tutmaya kalktılar. Ama gün geçti, zaman geçti ve zamanın sahibi o oyunu kuranlara her oyunun bir karşı oyunu olduğunu öyle gösterdi ki, o şiiri okuduğu meydanda onun seçim zaferini kutlamak gene Siirtlilere nasip oldu. Yiğidi düştüğü yerden siz kaldırdınız, o yiğit de hiçbir zaman bunu unutmadı.''

  Bağış, AK Parti döneminde Siirt'e, okul, yurt, duble yol, konut, sağlık alanında önemli yatırımlar yapıldığını, suyun getirildiğini belirterek, tanıtımı için NATO zirvesine katılan liderlere Siirt'te dokunmuş battaniye ve kilimler hediye edildiğini kaydetti.

  Bölgeler, vatandaşlar arasında ayırım yapmadıklarını ifade eden Bağış, yapılan hizmetlerin Türkiye'nin 7 yılda çağ atladığının göstergesi olduğunu söyledi.

  Bağış, ''Hep nutuk dinlerdik siyasilerden. Yatırım kararlarına gelince; yatırımların hepsi Batı'ya giderdi. Doğu'ya komando, Batı'ya fabrika. Biz ayırım yapmadık. Zaten yapamazdık, bizim değerlerimize aykırı'' diye konuştu.

  Milletin hiçbir zaman kendisine hizmet edenleri yarı yolda bırakmadığını bildiklerini dile getiren Bağış, küresel krize rağmen ekonomiyi iyi yönettiklerini ve bankaların iflas etmediğini bildirdi.

  Bağış, 29 Martta gösterilecek performansın önemli olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

  ''Seçimlerden sonra Türkiye'ye yaraşır, yakışır, Avrasya'ya ilham kaynağı olacak bir Anayasaya ihtiyacımız var. Bunu muhalefet partileri ile işbirliği yaparak geçirmek istiyoruz. Türkiye'de nasıl 50 yılda çok şeyler değiştiyse, 50 yılda askeri darbelerle başbakanların asıldığı bir Türkiye değil artık. Artık Türkiye bir kolunu AB ye uzatmış, bir kolunu İKO'ya uzatmış, genel sekreterliğini üstlenmiş, BM güvenlik konseyi üyesi olan dünyada hatırı sayılan, birbirleriyle konuşamayan, görüşemeyen liderleri bir araya getiren, onları barıştıran, uzlaştıran bir Türkiye. Başbakanımız adeta dünyanın, vicdanın sesi bir barış elçisi. Haksızlıklara dur diyebilen ender liderlerden birisidir.''

  Bağış, daha sonra seçim bürosunda partililerle görüştü.


  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - 'Doğuya komando batıya Forum Tarih
Komando - Ahmet Haldun Terzioğlu Kitap, Resim ve Dergi 22 Mart 2010
Komandor köpeği Kedi ve Köpekler 15 Mart 2010
Komando Çöpcü (Corydoras paleatus) Akvaryum - Balık Dünyası 30 Ekim 2009
Komando Nickleri Msn nickleri Güzel Nickler 12 Ocak 2009
Corydoras paleatus (Komando Çöpçü) Akvaryum - Balık Dünyası 21 Eylül 2008

Bu Sayfayı Paylaş