Doğumu görmek erkekleri mutlu da edebilir pişman da

'Gebelik ve Annelik' forumunda KaRDeLeN tarafından 10 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Doğumu görmek erkekleri mutlu da edebilir pişman da konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Eşi doğum yaparken kapıda bekleyen babalarla, o ana tanık olanlar konuyu tartışıyor. İçeri girmek erkeği nasıl etkiler? Mutlu mu eder yoksa gördükleri onu dehşete mi düşürür. Doğum anı, erkekte hangi duygulara yol açar?
  ERKEK DOĞUMA GİRSİN ÇÜNKÜ...
  Benim gibi babayiğitler girsin
  Savaş Ay-Gazeteci

  Ben çocuğumun doğumuna girdim hatta doğum anını fotoğrafladım. Valla çok heyecanlıydım. Bir anda yabancılaşıyor insan... Ekrandan bakıp, açıları ayarlayıp, fotoğraf çekerken kendimi haber kovalıyormuşum gibi hissettim. Öyle bir havaya girdim. Sonra makineyi kenara bıraktım, ne zaman ki kucağıma verdiler oğlumu, başladım hüngür hüngür ağlamaya...

  ÇOK HEYECANLANDIM
  Adını koyamadığım bir gurur, karımın kurtuluşu, oğlumun gelişi, bir böbürlenme oluyor o anda. Çok heyecanlı ve güzel bir deneyimdi. Ama babaların doğuma girebilmeleri için babayiğit olmaları lazım!

  İlk bakışlarını kaçırdım
  Faruk Saraç-Modacı

  Ben çocuklarımın doğumuna girmedim, kapıda bekledim ve çok heyecanlandım. O zaman, yani 20 sene önce böyle doğuma girme diye bir olay yoktu. Doktorlar bana sormadılar bile! Şu an olsa girmeyi çok isterdim. Bebeğimin ilk bağırışını duymak isterdim. Her baba nasıl bakar bu olaya bilemiyorum ama ben girebilirdim...

  Girmedim ama isterdim!
  Dr. Hasan Fındık-Estetik cerrah

  Ben girmedim, giremedim ama erkeklerin eşlerinin yanında o anı paylaşmak için doğuma girmesi taraftarıyım. Doğumu sonuna kadar bütün ayrıntılarıyla izlemelerine gerek yok ama o sırada müthiş bir paylaşım var. Bebek kadının ve erkeğin olduğuna göre o anı paylaşmak gerekir. Ben, doktor olduğum için doğumu yapan hekim 'sıkıntı yaşar' diye benim doğumhanede olmamama karar verdi. Ama kızımın doğumununun bir anını bile kaçırmak istemezdim. O sırada eşinizin saçını okşamak, elinden tutmak bence aile bağı açısından çok önemli. O ana tanıklık etmek erkeği, babalığa hazırlar. Babanın baba olması için önemli bir andır. Erkeklerin babalığını hissetmesi için bebeklerini kucaklarına almaları çok önemlidir. İlk kucaklaşma anını kaçırmamak gerekir.

  ERKEK DOĞUMA GİRMESİN ÇÜNKÜ...
  Ben girdim ama tavsiye etmem
  Dr. Eren Eroğlu-Aile Hekimi

  Ben çocuğunun doğumuna girmeye cesaret eden babalardanım. Kadın doğum uzmanı olmamama rağmen, daha önce annem, babam, kız kardeşim ve erkek kardeşimin ameliyat ya da sezaryenlerine katılıp, asistan olarak yardım etmiştim. 400'den fazla doğuma katılmış biri olarak kendimi kızımın doğumuna girmeye hazır hissediyordum. Ama kızımın doğumu diğer gördüklerimden tamamen farklıydı. Bugün biri 'Doğuma girmemi tavsiye eder misiniz?' diye sorsa net olarak yanıtım, "Bence gerek yok" olur. Ben, doktorum diye girdim ama mesleğim başka olsaydı girmezdim. Çünkü erkeklerin o andan çok etkileneceğini düşünürüm. Kolay değil! Doğuma girmek babayı ne daha iyi baba ne daha iyi koca yapar. Üstlenilmesi gereken yeni bir stresi omuzlarına bindirir o kadar.

  Karım beni doğumdan kovdu
  Gürcan Bilgiç-Spor Yazarı

  Ben doğum sırasında eşimin başında durmak istedim ama beni kovdu. Kan tutar beni bayılabilirdim. Ama bence babalar zaten doğuma girmesin. Ben annenin kocası için sevgili olarak kalmasından yanayım. Böyle bir olaya şahit olduğumda büyü bozulabilir korkusu duydum. Ayrıca da beni kan tutar, düşüp bayılırdım.

  Eşimi o halde görmek istemedim
  Celal Çapa-İşletmeci işadamı

  Ben çocuklarımın doğumuna girmedim. Kapıda bekleyen babalardan oldum, kimseye de tavsiye etmem. Bence babalar doğuma girmesinler. Doğuma girmelerinde bir fayda görmüyorum. İnsanlar karılarını öyle görmemeliler... Eğer erkekler kadınları öyle göreceklerse, kadınlar da erkeklerin ameliyatlarına girsinler!

  Seks hayatım kötü etkilenirdi
  Refik Erduran-Yazar Çocuklarım

  doğacağı zaman bana hekimlerden öneride bulunanlar oldu ama ben reddettim. Bence doğaya aykırı. Seks başka, üreme başkadır. Seksin amacı üremedir ama o sahneyi gören bir erkek eşinden uzaklaşır. Kimse eşini öyle görmek istemez. Ben de cinsel hayatımın sekteye uğramasını istemediğim için doğuma girmedim. Doktorlara, 'Ben seyredecek başka bir şey bulurum, teşekkür ederim' dedim. Aslında doğum anı kadının en fazla desteğe muhtaç olduğu anlardır. Kadının yanında olmak bir centilmenlik gereğidir. Eğer mideleri kaldırıyorsa, erkekler doğuma girebilirler. Kültürel olarak da kadına destek vermek gerekir ama bu destek illaki doğum sırasında yanında olup, doğumu izlemek değildir.

  Ünlü babalar doğumu kaçırmadı
  Cem Boyner: Ümit Okan Bayülgen: Doktor kıyafetleri giyerek eşinin doğumuna girdi ve kızı İstanbul'un ilk saniyelerini fotoğrafladı.
  İbrahim Kutluay: İki bebeğinin de doğumuna girdi. Çocuklarının göbek kordonlarını o kesti.
  Murat Saygı: "Doğuma girip bu duyguyu yaşamak beni ayrıca mutlu etti. Çok duygulandım" demişti.
  Yağmur Atacan: "Bebeğimin doğumunu gördüm ve karıma ikinci kez aşık oldum" diyerek o anın erkekler için çok önemli olduğunu anlattı.
  Şefik Öztek: "Bebeğimizi kucağıma ilk ben aldım" diye övündü.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Doğumu görmek erkekleri Forum Tarih
Hz. Muhammed'in doğumu ve ölümü Peygamber Efendimiz (S.A.V) 25 Ocak 2012
Hz. Muhammed'in doğumu esnasında meydana gelen olaylar nelerdir Peygamber Efendimiz (S.A.V) 25 Ocak 2012
Hz. Muhammed'in doğumu ve süt anneye verilişi Peygamber Efendimiz (S.A.V) 24 Ocak 2012
Peygamberimiz’in (Sav) Doğumu Ve Meydana Gelen Olaylar Hakkında Bilgi Siyer - Peygamberlerimizin Hayatı 25 Aralık 2011
Peygamber Efendimizin Doğumu Peygamber Efendimiz (S.A.V) 17 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş